Komunikaty PR

„Daj Włos!” w CH Focus

2021-05-17  |  09:08
Biuro prasowe

Czasem wystarczy mały gest, by wspomóc potrzebującą osobę – to przesłanie towarzyszące programowi „Daj Włos!”, który wkrótce zawita do bydgoskiego CH Focus. W ramach tej akcji, 22 maja br., centrum handlowe uruchomi specjalną strefę fryzjerską, w której mieszkańcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z  profesjonalnego strzyżenia w szczytnym celu. Włosy zebrane podczas wydarzenia posłużą do wykonania peruk dla kobiet w  trakcie chemioterapii.

Pomysłodawcą i realizatorem programu „Daj Włos!” jest Fundacja Rak'n’Roll, która już od 12 lat zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia osób dotkniętych chorobą nowotworową. Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety zmagające się z rakiem, zaczęły walczyć o swoją kobiecość w  chorobie i o to, aby świadomiej leczyć się. „Daj Włos!” to jeden z programów wspierających je w drodze do zdrowia podczas leczenia chemioterapią. Dzięki niemu kobiety, które straciły swoje włosy w wyniku leczenia onkologicznego, mogą bezpłatnie otrzymać piękne peruki. W program zaangażowane są salony fryzjerskie, które wykonują profesjonalne strzyżenie osób chętnych oddać swoje włosy na szczytny cel.

W tę społeczną inicjatywę włączyło się również CH Focus. W sobotę, 22 maja w bydgoskim centrum pojawi się strefa „Daj Włos!”, w której wszyscy mieszkańcy miasta i okolic, bez względu na wiek i płeć, będą mogli pomóc kobietom chorującym na raka. Każdy, kto zdecyduje się oddać „włos” w strefie fryzjerskiej, otrzyma darmowe profesjonalne cięcie. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowe zdjęcia w nowej fryzurze.

Warunkiem udziału w akcji jest posiadanie włosów, które spełniają kryteria pozwalające na wykonanie peruki – czyli minimum 25 cm długości do ścięcia, a także włosy nie powinny być rozjaśniane, farbowane henną oraz nie mogą być po zabiegach ingerujących w strukturę włosa.

Z przyjemnością kolejny raz wspieramy szczytną inicjatywę Fundacji Rak’n’Roll. „Daj Włos!” to wyjątkowy i  szlachetny program, wymagający szczególnego zaangażowania ze strony naszych mieszkańców. Każdy podarowany włos w ramach inicjatywy to szansa dla kogoś na poprawę jego samopoczucia i samooceny, a także na odzyskanie wiary i siły potrzebnej do przejścia przez chorobę nowotworową. Zdrowy i atrakcyjny wygląd to ogromna motywacja dla kobiet po chemioterapii i szansa na szybszy powrót do normalności. Wierzymy, że tym pięknym gestem bydgoszczanie podzielą się z osobami, które na to niezwykle liczą - mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz organizatorów, na czas trwania akcji wprowadzone zostaną szczególne zasady ostrożności związane z pandemią koronawirusa. U osób zgłaszających się do strefy cięcia włosów przeprowadzony będzie pomiar temperatury ciała, z kolei u personelu i fryzjerów wykonane zostaną testy przesiewowe. Zapewnione zostaną środki dezynfekcji i ochrony osobistej, a także zachowana będzie odpowiednia odległość pomiędzy stanowiskami oraz stała dezynfekcja całego sprzętu wraz z ozonowaniem produktów wielorazowego użytku.

Wydarzenie odbędzie się 22 maja br. w godzinach otwarcia centrum handlowego. Szczegółowe informacje na temat akcji oraz oferty CH Focus można znaleźć na stronie www.focusbydgoszcz.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.