Dawka energii w pysznym koktajlu
Osoby aktywne często dodają do przygotowywanych koktajli kremy orzechowe. Świetnie sprawdzi się tu Peanut Butter 100% Go On - to doskonały patent na wzbogacenie koktajlu w białko oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. W składzie kremu orzechowego Go On nie znajdziemy nic innego, poza prażonymi orzeszkami arachidowymi!
Krem orzechowy to nie tylko smaczny dodatek do kanapek. Ten orzechowy przysmak ma dużo więcej zastosowań – można go dodawać do owsianek, smoothie bowl, naleśników, domowych batonów energetycznych i ciastek. Na jego bazie przyrządzimy nawet oryginalny dip do sałatek czy warzyw grillowanych. Ulubiony koktajl stanie się bardziej pożywny i zyska nową nutę smakową, gdy przed zblendowaniem dodamy do składników dwie łyżki kremu orzechowego.
Wybierając kremy orzechowe, zwracajmy uwagę na skład. Warto sięgnąć po takie, które nie zawiera żadnych substancji dodatkowych. Takie właśnie jest Peanut Butter Go On – wyjątkowy produkt, stworzony w 100% z orzeszków arachidowych. Nie zawiera oleju palmowego, jak również nie ma dodatku soli ani cukru (zawiera naturalnie występujące w orzeszkach arachidowych sól i cukier). Krem orzechowy Go On jest źródłem białka roślinnego, ważnego zwłaszcza w diecie osób aktywnych fizycznie – zawiera go aż 27%! Jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym tak ważnych jak linolowy i oleinowy, należące do rodziny omega-6 i omega-9. Krem orzechowy Go On wyróżnia wysoka zawartość błonnika, witamin (niacyny, kwasu foliowego, witaminy E) oraz składników mineralnych (fosforu, cynku, magnezu i potasu). Jest też źródłem żelaza. Warto również podkreślić, iż jest produktem o niskim indeksie glikemicznym. Jest dostępne w dwóch wersjach: Smooth (idealnie gładkie) i Crunchy (z przyjemnie chrupiącymi kawałkami orzeszków).
Pełne składników odżywczych kremy orzechowe Go On to idealna propozycja dla osób aktywnych i ceniących zdrowe odżywianie – a przy tym są naprawdę smaczne!
A oto prosty pomysł na szybki koktajl z Peanut Butter 100% Go On
Składniki:
2 łyżki kremu orzechowego 100% Go ON
0,5 litra napoju migdałowego Sante Organic
2 zmrożone banany
1/2 awokado
kilka kostek lodu
Wszystkie składniki umieszczamy w blenderze i miksujemy do czasu uzyskania gładkiego smoothie. Opcjonalnie można dodać szczyptę cynamonu lub kakao dla jeszcze większego podkręcenia smaku!

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.