Komunikaty PR

Dbają o skórę dziecka i dobro planety. Chusteczki nawilżane mogą być eko!

2023-02-23  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Marlena Garucka-Kubajek
Biuro Prasowe Ecowipes

ul. Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
ecowipes|alertmedia.pl| |ecowipes|alertmedia.pl
506 051 987
www.ecowipes.com.pl/
Do pobrania Ecowipes ( 0.35 MB )

Chusteczki nawilżane towarzyszą maluchom (a także mamie i tacie) już od pierwszych dni życia. To produkt, bez którego wielu rodziców nie wyobraża sobie dziecięcej pielęgnacji. Także mamy chętnie korzystają z ich zalet podczas codziennych rytuałów kosmetycznych. Ta wygoda nie zawsze jednak idzie w parze z ekologią. Wiele chusteczek nawilżanych dostępnych na rynku jest wykonanych z plastiku. Po wyrzuceniu do śmieci zachowują się podobnie jak na przykład klasyczne „foliówki”, co oznacza, że mogą zalegać na wysypiskach setki, a nawet tysiące lat! Czym zatem powinniśmy się kierować, aby wybrać chusteczki nawilżane odpowiednie dla dziecka i jednocześnie przyjazne dla naszej planety?

Potrzeby pielęgnacyjne dziecka w pierwszym roku jego życia są naprawdę duże, dlatego zużycie chusteczek nawilżanych w tym czasie może sięgnąć nawet kilkudziesięciu opakowań. To zapotrzebowanie zwykle spada wraz z dorastaniem dziecka. Mimo wszystko oznacza to,  że każdego roku na wysypiska trafiają miliony zużytych chusteczek nawilżanych, a to duże obciążenie dla naszej planety.

Nie każda chusteczka jest przyjazna środowisku

Wiele chusteczek nawilżanych dostępnych na rynku stanowi realne zagrożenie dla środowiska, gdyż zawierają plastik – jego udział w składzie może sięgać nawet do 90%! W myśl najnowszych regulacji Komisji Europejskiej każde opakowanie chusteczek nawilżanych, które mają w swoim składzie plastik, powinno być oznaczone symbolem żółwika. Ma to wspomóc konsumentów w dokonywaniu bardziej świadomych wyborów. Jednak nie dla każdego klienta sklepu te symbole są zrozumiałe.

Jak duży problem chusteczki stanowią dla środowiska? Widać to na przykładzie londyńskiej Tamizy. Jak wynika ze skanów sonarowych i laserowych koryta rzeki[1], metrowa warstwa mokrych chusteczek na brzegach Tamizy w pobliżu Hammersmith (w zachodnim Londynie) urosła do rozmiarów dwóch kortów tenisowych.

To ciekawe!

Badania organizacji Thames 21 i Port of London pokazują, że nagromadzenie zużytych chusteczek zmienia kształt koryta rzeki. Zmieniają się one w na tyle zbitą i gęstą masę, że człowiek może na takiej „wyspie” nawet stanąć (znajdowano od 50 do 200 sztuk chusteczek na metr kwadratowy). Akcje wyławiania takich śmieci, jak ubiegłoroczna, kiedy wolontariusze organizacji Thames 21 w ciągu dwóch dni obok Battersea Bridge zebrali ponad 27 000 chusteczek[2], tylko nieznacznie opóźniły przyrost tej pływającej rafy.

 

Zwróć uwagę na oznaczenia na opakowaniu chusteczek

Troska o komfort i higienę dziecka powinna iść w parze z dbałością o dobro środowiska, bo od tego zależy przecież przyszłość obecnych i kolejnych pokoleń. Dlatego do zakupu chusteczek warto podejść świadomie i szukać produktów, które zostały wytworzone na bazie naturalnych, biodegradowalnych włóknin, bazujących na bawełnie organicznej, czy celulozie. Można je rozpoznać dzięki specjalnym oznaczeniom

Biodegradowalne chusteczki nawilżane, produkowane ze specjalnych włóknin jak np. Tricell, która jest autorską włókniną stworzoną i wprowadzoną na rynek przez polską firmę Ecowipes, ulegają rozkładowi już w kilka tygodni. Tricell jest wykorzystywany do produkcji chusteczek nawilżanych dla dzieci, powszechnie dostępnych jako marki własne popularnych sieci handlowych. Dzięki temu rodzice mogą jednocześnie dbać o dobro swojego dziecka, troszczyć się o środowisko i to wszystko z korzyścią dla swojego portfela.

Nowatorskie zrównoważone rozwiązanie Ecowipes jest ukierunkowane na zminimalizowanie odpadów w postaci zużytych chusteczek. Chusteczki wytwarzane przez polskiego producenta wyróżniają się wysoką zawartością wody (98-99%), krótkim składem ograniczonym tylko do niezbędnych składników myjących i pielęgnacyjnych, wzbogaconym jedynie o składniki aktywne pochodzenia naturalnego (ekstrakty i oleje roślinne) oraz delikatne konserwanty spożywcze zabezpieczające produkt.

Kupując chusteczki nawilżane warto również pamiętać, że liczy się nie tylko zawartość, ale także opakowanie, które powinno 100% nadawać się do recyklingu. Dlaczego świadomy wybór tak prostego produktu, jakim są chusteczki nawilżane jest takie ważny? Ponieważ nawet najmniejszy wypracowany ekonawyk może przynieść pozytywne efekty dla kolejnych pokoleń! Pamiętajmy również, że dzieci uczą się poprzez obserwację i naśladowanie zachowań swoich rodziców. Jeśli od najmłodszych lat będziemy pielęgnować w nich dobre wzorce, z pewnością zaprocentują one już w niedalekiej przyszłości.

***

Ecowipes

Firma Ecowipes, z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim, specjalizuje się w produkcji ekologicznych artykułów higieniczno-kosmetycznych (chusteczki, płatki, patyczki kosmetyczne) i marek własnych dla największych sieci handlowych, jak np. Lidl, Biedronka, Auchan, dzięki czemu wyroby firmy są dostępne w wielu europejskich sklepach.

Wyróżnikiem Ecowipes są innowacyjne technologie ekologiczne oraz szerokie portfolio biodegradowalnych rozwiązań. Aby ograniczyć ślad węglowy przedsiębiorstwo stawia na surowce nisko przetworzone i pochodzące od lokalnych dostawców. Ponadto firma pracuje na materiałach ze źródeł odnawialnych, jak również zwiększa stopień wykorzystania recyklatu. Ecowipes kładzie też duży nacisk na edukację konsumentów i inspirowanie ich do zmiany codziennych nawyków.

 


[1] https://www.lbc.co.uk/news/wet-wipe-island-thames/

[2] https://www.bbc.com/news/uk-england-london-58742161

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Biuro Prasowe Ecowipes
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Wakacje pod hasłem nauki z Adamed SmartUP

Już po raz dziesiąty młodzi entuzjaści nauk ścisłych i przyrodniczych spędzili część swoich wakacji na realizowaniu marzeń i rozwijaniu pasji. W połowie lipca 50
Dziecko Tylko ok. 17% dzieci w Polsce uprawia sport. Jak odmienić ten trend?
2024-08-07 | 04:00

Tylko ok. 17% dzieci w Polsce uprawia sport. Jak odmienić ten trend?

W międzynarodowym badaniu Global Matrix 4.0 dotyczącym aktywności dzieci i młodzieży Polska nie ma się czym pochwalić. W kategorii ogólnej aktywności fizycznej osiągnęliśmy
Dziecko Za mało porcji zbóż w diecie polskich dzieci, pełne ziarno zbyt rzadko na ich ta
2024-08-02 | 11:58

Za mało porcji zbóż w diecie polskich dzieci, pełne ziarno zbyt rzadko na ich ta

W codziennym jadłospisie najmłodszych brakuje produktów zbożowych – spożywają je w niewystarczającej ilości, a na dodatek jedzą za mało posiłków z pełnego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.