Dlaczego oszczędzanie może kosztować życie? Czyli czy warto kupić używany foteli
Rumour PR
Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/
Zaktualizowane standardy bezpieczeństwa
Wybór fotelika spełniającego nowe standardy, jak homologacja i-Size, jest kluczowy. Nowoczesne foteliki wykorzystują zaawansowane technologie i materiały zwiększające bezpieczeństwo. Przykładem jest polska marka Avionaut, która produkuje foteliki z certyfikowanych, nietoksycznych materiałów.
Zużycie i niewykryte uszkodzenia
Używane foteliki mogą mieć ukryte uszkodzenia lub być zużyte, co wpływa na ich skuteczność. Materiały degradowane przez czas i warunki, jak ekstremalne temperatury czy udział w wypadku, mogą obniżać bezpieczeństwo. Nowe foteliki gwarantują pełną sprawność i niezawodność.
Wycofanie z rynku i data ważności
Producenci określają daty ważności fotelików, aby zapewnić optymalny stan materiałów. Nowy fotelik spełnia aktualne normy bezpieczeństwa, podczas gdy używany fotelik mógł zostać wycofany ze sprzedaży.
Ulepszone funkcje bezpieczeństwa
Dane Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pokazują poprawę bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w UE, w tym w Polsce. Wzrost świadomości rodziców i inwestycje w nowoczesne rozwiązania, jak systemy ochrony bocznej, regulowane zagłówki, materiały absorbujące energię uderzenia czy technologia montażu ISOFIX, przyczyniają się do tego. Producenci regularnie wprowadzają nowe modele z ulepszonymi funkcjami.
Zakup nowego fotelika to decyzja, która może uratować życie dziecka. Wybór nowego fotelika to inwestycja w bezpieczeństwo naszych dzieci podczas podróży samochodem. Bezpieczeństwo nie ma ceny, a nowy fotelik jest jednym z najważniejszych kroków dla ochrony naszych najbliższych.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.