Komunikaty PR

Dlaczego uciekamy z centrum miast? O zaletach życia na przedmieściach

2020-08-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Mieszkania na przedmieściach to coraz częściej wybierane inwestycje. Trend ten utrzymuje się już od paru lat - wiele osób, szukających nieruchomości na sprzedaż, decyduje się na zakup domu lub segmentu na obrzeżach miasta, zamiast w centrum. Dlaczego? Mieszkanie poza miastem ma wiele zalet, które mają wpływ na podjęcie takiej właśnie inwestycji. W artykule wskazujemy kilka z nich.

 

Więcej za mniej

Ceny mieszkań za metr kwadratowy rosną, szczególnie w centrum dużych miast. Różnica w kosztach inwestycji w nieruchomość w centrum i na przedmieściach może być nawet dwukrotna! To jeden z powodów, dla którego osoby szukające nowego miejsca do życia, wybierają nieruchomości na obrzeżach. Często za cenę niewielkiego lokum w mieście można kupić nawet dom lub segment w podmiejskiej miejscowości - zwykle z tarasem lub ogrodem. Tę opcję często wybierają pary, a także rodziny z dziećmi, które potrzebują większej przestrzeni.

 

Brak problemów z parkowaniem

Mieszkanie w ścisłym centrum wiąże się też z typowymi dla tej lokalizacji problem, czyli tego, gdzie zaparkować. Często miejsce parkingowe nie jest wliczone w cenę mieszkania i wiąże się z dodatkową opłatą, jest jednak obowiązkowe. To dodatkowy koszt, który trzeba dodać do i tak wysokiej już ceny nieruchomości. A co, jeśli posiadamy więcej niż jeden samochód? Niektórzy deweloperzy, ze względu na ograniczony teren inwestycji, w pobliżu obiektu planują wyłącznie miejsca przypisane do mieszkania - zarówno naziemne, jak i podziemne. W takim przypadku realny koszt mieszkania rośnie o kolejne tysiące. Alternatywą jest parkowanie poza terenem inwestycji, jednak w niektórych przypadkach może okazać się to niemożliwe. Problem parkowania w na obrzeżach miasta praktycznie nie istnieje. Osiedla domków i szeregowców poprzecinane są spokojnymi ulicami wewnętrznymi, na których można zostawić auto, a wiele nowych obiektów proponowanych przez deweloperów posiada także garaże i podjazdy.

 

Zielona okolica

Osoby, które szukają ciszy i spokoju, będą miały nie lada wyzwanie, żeby znaleźć je w centrum. Przedmieścia oferują w tym kontekście więcej - nie tylko kawałek zielonej trawy, ale i zaciszną przestrzeń, poczucie prywatności. Zwykle dużo bliżej jest do lasu i nad jezioro, a przydomowe ogródki są większe. Życie na przedmieściach doceniają nie tylko rodziny z dziećmi, ale i wszyscy, którzy cenią aktywność fizyczną na świeżym powietrzu - jogging, nordic walking, kolarstwo, itd.

 

Infrastruktura spełniająca potrzeby mieszkańców

Na przedmieściach miast nie brakuje szkół, żłobków, sklepów spożywczych, czy placówek medycznych, dzięki czemu nie ma konieczności dojeżdżania do centrum. W podmiejskich miejscowościach często znajdują się także ścieżki spacerowe i rowerowe. Zagospodarowane osiedla na obrzeżach dużych miast są zwykle dobrze połączone z centrum za pomocą komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

 

Wybory mieszkaniowe a Covid-19

Mieszkania na przedmieściach, z dala od tłumów, z własnym ogrodem lub tarasem, znajdujące się blisko natury, to nieruchomości, które zyskują na popularności. Nie bez znaczenia dla preferencji mieszkaniowych jest także pandemia koronawirusa - konieczność przebywania z dala od skupisk ludzkich sprawiła, że wiele osób zaczęło dostrzegać wyraźniej zalety związane z mieszkaniem na obrzeżach, zamiast w centrum miasta. Te preferencje przekładają się także na inwestycje.

 

Nowoczesne osiedla w Mosinie - tu warto mieszkać!

Jedną z lokalizacji, którą warto wybrać jest podpoznańska Mosina. Nowoczesne osiedla, takie jak osiedle Królewskie w zabudowie szeregowej czy osiedle Chełmońskiego, na którym znajdują się komfortowe mieszkania w nowych apartamentowcach, znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji. Blisko centrum, bo zaledwie 20 km do serca Poznania, a jednocześnie blisko natury - Wielkopolskiego Parku Narodowego, jezior czy zespołu parkowego w Rogalinie. Bogata infrastruktura osiedli zapewnia swobodny dostęp do szkół, przedszkoli, żłobków, a także sklepów i placówek medycznych. Większość oferowanych w tej lokalizacji mieszkań posiada tarasy, balkony i przydomowe ogródki, podobnie jest w przypadku mieszkań w segmentach szeregowych, a ceny nieruchomości są dużo niższe niż lokali w centrum miasta. 

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PB Lechbud
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO! Biuro prasowe
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do Gdańska smoczą łodzią. To
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie!
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.