Dlaczego warto wybierać gabinety i salony ozonowane?
Sterylność i najwyższe zasady bezpieczeństwa to podstawy, jakimi powinien kierować się każdy profesjonalny gabinet czy klinika medycyny estetycznej. W dobie ostatnich wydarzeń uświadomiliśmy to sobie ze zdwojoną silą. Jak osiągnąć najlepsze standardy dezynfekcji i zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom gabinetu, jak i pacjentom? Odpowiedzią jest ozonowanie! Jakie są jego zalety i jaki sprzęt wybrać? Wyjaśniamy!
Ozonowanie – skuteczna i naturalna dezynfekcja
Ozon z uwagi na swoje utleniające właściwości jest jednym z najskuteczniejszych, naturalnych środków dezynfekujących. Świetnie sprawdza się w usuwaniu wirusów, kurzu, roztoczy i bakterii oraz niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów. Co niezwykle ważne dla alergików, sam proces, nie wywołuje podrażnień skóry, w odróżnieniu od dezynfekcji chlorem. Dlatego ozonowanie jest tak chętnie wybierane w coraz większej liczbie gabinetów. Co więcej, ostatnimi czasy jest absolutną koniecznością!
Efektywnie i bezpiecznie
Pamiętajmy, że aby zapewnić najwyższe standardy higieny, warto postawić na renomowany sprzęt. Tego typu rozwiązania oferuje znana na rynku medycznym oraz kosmetologicznym firma Biotec, która wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu, postanowiła także zwrócić uwagę na konieczność zachowania szczególnego bezpieczeństwa w gabinetach. – Włączyliśmy do swojej oferty urządzenie CombO3, które służy do efektywnej dezynfekcji gabinetów na zasadzie ozonowania powietrza, co zwiększa bezpieczeństwo pracy. Ta technologia jest już dostępna w Polsce od lipca bieżącego roku – mówi Mirko Esatti, Export Manager Biotec Italia. Ozonowanie to szybkie i wygodne rozwiązanie na dezynfekcję nawet dużych pomieszczeń, służy szczególnie lekarzom medycyny estetycznej i kosmetologom, ale coraz częściej znajduje także zastosowanie w innych sektorach gospodarki (biurach, żłobkach, przedszkolach, sklepach, hotelach, gastronomii itd.).
Korzyści dla pacjenta i dla gabinetu
Zadbanie o właściwą dezynfekcję ma znaczenie zarówno dla pracowników placówki medycznej, jak i gabinetu (aby nie dochodziło do przenoszenia się chorobotwórczych drobnoustrojów oraz, aby minimalizować ryzyko zakażeń w miejscu pracy) oraz oczywiście dla pacjentów, którzy zwracają szczególna uwagę na zachowanie higieny. – Zdecydowałam się na ozonowanie za pomocą CombO3 w trosce o bezpieczeństwo nasze i oczywiście klientek salonu, aby móc zapewnić nam wszystkim najlepsze warunki i jakość oferowanych usług. Szybkość dezynfekcji, łatwość użycia i konserwacji oraz bezpieczeństwo, które daje nam wykorzystanie tego sprzętu, utwierdza mnie w przekonaniu, że ozonowanie zostanie już na stałe w naszych protokołach sanitarnych – mówi kosmetolog Edyta Furowicz z Centrum Kosmetologii Estetycznej Edyta Furowicz w Wieruszowie.
Innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia pacjentów stały się coraz częściej podstawą funkcjonowania klinik. – Zdajemy sobie sprawę, jak ważne w obecnym czasie jest zachowanie wszystkich możliwych środków ostrożności. Klinika to miejsce, w którym przywiązujemy szczególną uwagę do utrzymania najwyższego poziomu higieny, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić ozonowanie za pomocą CombO3. To system bezpieczeństwa, który jest certyfikowany względem protokołu włoskiego Ministerstwa Zdrowia: sterylizacji wnętrz oraz powierzchni z bakterii, wirusów i różnych form roztoczy. Dzięki CombO3 możemy przeprowadzać dezynfekcję, sterylizację oraz natlenienie powietrza jednocześnie – mówi Elżbieta Zimmermann, właścicielka Softly Clinic w Bydgoszczy.
Ozonowanie pomieszczeń staje się więc niezbędnym elementem funkcjonowania profesjonalnej placówki medycznej czy salonu. Warto więc wybierać świadomie te gabinety, które w swojej ofercie dbają o zachowanie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie!
Wyłączny dystrybutor w Polsce: BIOTEC Lasers Polska sp. z o.o. sp. k.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.
Gwiazdy
Damian Janikowski: Charakter wojownika pozwolił mi przejść z zapasów do MMA. Mam zamiar wysoko zajść w Federacji KSW
Były zapaśnik nie ukrywa, że przejście z dyscypliny, w której zdobył brązowy medal olimpijski, do MMA nie było łatwe. Przede wszystkim zaskoczyła go technika walki, w której dozwolonych jest dużo więcej chwytów niż na macie. Udało mu się jednak pokonać kryzys i teraz jest dumny ze swoich sukcesów na nowej płaszczyźnie. Ma nawet ambicje walczyć o najwyższe trofea w KSW. Damian Janikowski zaznacza, że nie boi się wyzwań ani ciężkiej pracy. Nie wyklucza więc, że po zakończeniu kariery sportowej zostanie trenerem albo wróci do wojska.
Sport
Rośnie pokolenie osób otyłych i z nadwagą. To duże obciążenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi
Niemal co trzecie polskie dziecko w wieku 7–9 lat ma nieprawidłową masę ciała – alarmują eksperci ochrony zdrowia i wskazują, że będzie to mieć poważne konsekwencje. Rośnie pokolenie osób, które w młodym wieku będą się zmagały z chorobami metabolicznymi, ale też z problemami natury psychicznej. Wciąż brakuje efektywnych działań zapobiegających problemowi i współpracy międzyresortowej na tym polu. Eksperci ostrzegają jednak przed biernym oczekiwaniem na odgórne akcje i zachęcają do zmiany nawyków już na poziomie domu rodzinnego.