Komunikaty PR

Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle

2024-07-04  |  13:49
Biuro prasowe

Rozpoczął się ulubiony sezon kinomaniaków – seanse pod gołym niebem. Na pokazy w ramach Dokumentalnego Kina Letniego zaprasza Elektrownia Powiśle. W każdy wtorek wakacji – od 9 lipca do 10 września o godzinie 19:30 – na wielkim ekranie będą wyświetlane filmy z portfolio Millennium Docs Against Gravity.

Seanse pod chmurką wpisały się w harmonogram letnich aktywności w Elektrowni Powiśle, która powraca z kolejną, już 6. edycją Kina Letniego we współpracy z Millennium Docs Against Gravity. Na widzów czeka selekcja najlepszych filmów i mnóstwo emocji płynących z pokazów kina dokumentalnego.

W każdy wtorek lata (od 9 lipca do 10 września) o godzinie 19:30 będzie można zobaczyć bezpłatne seanse. Tegoroczne Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle rozpocznie się od eksplorowania tajemnic oceanów z filmem „Pieśni wielorybów” (9 lipca). Tydzień później (16 lipca) widzowie przeniosą się do lat 70. z filmem „Copa 71” – historią, która poruszy serca wszystkich miłośników piłki nożnej. Podczas seansu „W ogniu. Historia Anity Pallenberg” (23 lipca) będzie można poznać emocjonującą opowieść o życiu muzy Rolling Stones i ikony lat 60., która zaskarbiła sobie serca widzów na całym świecie. Emitowana 30 lipca „Każda mała rzecz” to wzruszająca opowieść o codziennych wyzwaniach i radościach życia, która przypomina, że to małe rzeczy tworzą wielkie historie.

Równie emocjonująco zapowiada się sierpień, który rozpocznie się intrygującą podróżą w głąb ludzkiej psychiki i tajemnic, które mogą kryć się za pozornie normalnym obliczem. To wszystko za sprawą filmu „Spójrz mi w oczy” (6 sierpnia). 13 sierpnia widzowie poznają „Efekt YouTube’a”, czyli zabawny i refleksyjny film o wpływie internetu na życie i kulturę. 20 sierpnia film „Rave” (20 sierpnia) przeniesie widzów do magicznego świata muzyki i ukaże ewolucję kultury rave. „Świat po pracy” (27 sierpnia) pozwoli z kolei poznać przyszłość pracy i jej wpływ na życie w erze automatyzacji. 3 września upłynie pod znakiem podążania śladami jednego z najbardziej znanych fotografów Nowego Jorku – film „James Hamilton. Fotograf Nowego Jorku” odkryje jego pasję i talent. Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle zakończy się muzycznym akcentem – 10 września widzowie będą mogli delektować się „Pianoforte” – filmem o młodych, utalentowanych pianistach, którzy walczą o swoje marzenia na międzynarodowej scenie muzycznej.

Atmosferę pełną magii letnich wieczorów i niezapomnianych filmowych doświadczeń Dokumentalnego Kina Letniego w Elektrowni Powiśle będzie można poczuć w każdy wtorek od 9 lipca do 10 września o godzinie 19:30. Seanse będą emitowane na telebimie na placu od ulicy Zajęczej. Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy ani rezerwacje.

 

Harmonogram

9.07.2024 „Pieśni wielorybów”

16.07.2024 „Copa 71”

23.07.2024 „W ogniu. Historia Anity Pallenberg”

30.07.2024 „Każda mała rzecz”

6.08.2024 „Spójrz mi w oczy”

13.08.2024 „Efekt Youtube'a”

20.08.2024 „Rave”

27.08.2024 „Świat po pracy”

3.09.2024 „James Hamilton. Fotograf Nowego Jorku”

10:09.2024 „Pianoforte”

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)” Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Fundacja Avalon partnerem społecznym filmu „Drużyna A(A)”

Czwórka alkoholików i dwie cysterny spirytusu do przeszmuglowania w słusznej sprawie. Co może pójść nie tak? Odpowiedź widzowie poznają już 20 września, gdy
Film IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV
2024-07-18 | 01:00

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE NA ARTE.TV

W piątek, 26 lipca, rozpoczną się wyczekiwane XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Ta największa i najbardziej prestiżowa impreza sportowa odbywa się co cztery lata i
Film Spotkajmy się w duchu Flow: Historia łódzkich kin
2024-07-16 | 11:10

Spotkajmy się w duchu Flow: Historia łódzkich kin

W najbliższą niedzielę, 21 lipca, odbędzie się kolejne z cyklu „Spotkanie w duchu Flow” realizowane przez firmę Archicom we współpracy z EC1. Tym razem naszych gości

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.