Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle
Rozpoczął się ulubiony sezon kinomaniaków – seanse pod gołym niebem. Na pokazy w ramach Dokumentalnego Kina Letniego zaprasza Elektrownia Powiśle. W każdy wtorek wakacji – od 9 lipca do 10 września o godzinie 19:30 – na wielkim ekranie będą wyświetlane filmy z portfolio Millennium Docs Against Gravity.
Seanse pod chmurką wpisały się w harmonogram letnich aktywności w Elektrowni Powiśle, która powraca z kolejną, już 6. edycją Kina Letniego we współpracy z Millennium Docs Against Gravity. Na widzów czeka selekcja najlepszych filmów i mnóstwo emocji płynących z pokazów kina dokumentalnego.
W każdy wtorek lata (od 9 lipca do 10 września) o godzinie 19:30 będzie można zobaczyć bezpłatne seanse. Tegoroczne Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle rozpocznie się od eksplorowania tajemnic oceanów z filmem „Pieśni wielorybów” (9 lipca). Tydzień później (16 lipca) widzowie przeniosą się do lat 70. z filmem „Copa 71” – historią, która poruszy serca wszystkich miłośników piłki nożnej. Podczas seansu „W ogniu. Historia Anity Pallenberg” (23 lipca) będzie można poznać emocjonującą opowieść o życiu muzy Rolling Stones i ikony lat 60., która zaskarbiła sobie serca widzów na całym świecie. Emitowana 30 lipca „Każda mała rzecz” to wzruszająca opowieść o codziennych wyzwaniach i radościach życia, która przypomina, że to małe rzeczy tworzą wielkie historie.
Równie emocjonująco zapowiada się sierpień, który rozpocznie się intrygującą podróżą w głąb ludzkiej psychiki i tajemnic, które mogą kryć się za pozornie normalnym obliczem. To wszystko za sprawą filmu „Spójrz mi w oczy” (6 sierpnia). 13 sierpnia widzowie poznają „Efekt YouTube’a”, czyli zabawny i refleksyjny film o wpływie internetu na życie i kulturę. 20 sierpnia film „Rave” (20 sierpnia) przeniesie widzów do magicznego świata muzyki i ukaże ewolucję kultury rave. „Świat po pracy” (27 sierpnia) pozwoli z kolei poznać przyszłość pracy i jej wpływ na życie w erze automatyzacji. 3 września upłynie pod znakiem podążania śladami jednego z najbardziej znanych fotografów Nowego Jorku – film „James Hamilton. Fotograf Nowego Jorku” odkryje jego pasję i talent. Dokumentalne Kino Letnie w Elektrowni Powiśle zakończy się muzycznym akcentem – 10 września widzowie będą mogli delektować się „Pianoforte” – filmem o młodych, utalentowanych pianistach, którzy walczą o swoje marzenia na międzynarodowej scenie muzycznej.
Atmosferę pełną magii letnich wieczorów i niezapomnianych filmowych doświadczeń Dokumentalnego Kina Letniego w Elektrowni Powiśle będzie można poczuć w każdy wtorek od 9 lipca do 10 września o godzinie 19:30. Seanse będą emitowane na telebimie na placu od ulicy Zajęczej. Wstęp jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy ani rezerwacje.
Harmonogram
9.07.2024 „Pieśni wielorybów”
16.07.2024 „Copa 71”
23.07.2024 „W ogniu. Historia Anity Pallenberg”
30.07.2024 „Każda mała rzecz”
6.08.2024 „Spójrz mi w oczy”
13.08.2024 „Efekt Youtube'a”
20.08.2024 „Rave”
27.08.2024 „Świat po pracy”
3.09.2024 „James Hamilton. Fotograf Nowego Jorku”
10:09.2024 „Pianoforte”

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.