Dołącz do prawie 40 tys. biegaczy Poland Business Run 2024!
Dołącz do prawie 40 tys. biegaczy Poland Business Run 2024 i pomóż osobom z niepełnosprawnościami!
Już wiadomo, że w 13. edycji największej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run wystartuje rekordowa liczba biegaczy i biegaczek z firm i organizacji. 6 czerwca zakończyły się oficjalne zapisy, ale nadal można dołączyć do wydarzenia w formie wirtualnej. Są dostępne jeszcze dwa rodzaje pakietów.
Bieg odbędzie się 8 września i zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Wezmą w nim udział 5-osobowe drużyny z firm i korporacji, a każdy zawodnik w dniu zawodów pokona około 4 km w szczytnym celu. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo stacjonarnie wokół krakowskich Błoń pobiegnie aż 13 tys. biegaczy i biegaczek, natomiast wirtualnie – z dowolnego miejsca, co najmniej 27 tysięcy osób. Wynik ten może się jeszcze zwiększyć, bo wciąż można dołączyć z pakietem eco lub charity.
– Kolejny raz pobiliśmy rekord zapisanych biegaczy i biegaczek na Poland Business Run! Czekamy na drużyny, które jeszcze chcą dołączyć, wybierając jeden z dwóch dostępnych pakietów w ramach formuły wirtualnej. Start z aplikacją daje możliwość wyboru trasy czy tempa. Swoje 4 kilometry można pokonać 8 września aż do godziny 20:00 w dowolnym miejscu na świecie, będąc w podróży czy na wakacjach. Dzięki Wam będziemy mogli pomóc w tym roku ok. 150 osobom! – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, organizatorka biegu.
Dzięki środkom z pakietów startowych Fundacja Poland Business Run co roku pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacjach i po mastektomii. Od początku istnienia inicjatywy wsparcie otrzymało już ponad 1000 beneficjentów, którym przekazano łącznie ponad 10 mln zł dofinansowania na zakup protez, wózków czy podjęcie rehabilitacji. W 2023 roku Fundacja pomogła 137 osobom, w tej edycji skala pomocy będzie jeszcze większa z racji rekordowej frekwencji.
Tegoroczni biegacze wystartują m.in. dla 32-letniego Mateusza, reprezentanta Polski w rugby na wózkach, który wnioskuje o nowy sprzęt, bo dotychczasowy uległ zniszczeniu.
– Od 13 lat jestem osobą z niepełnosprawnością z powodu urazu kręgosłupa. Nie lubię siedzieć bezczynnie, dlatego każdy dzień staram się aktywnie wykorzystywać. Jestem szczęśliwym tatą 4-letniej córeczki oraz mężem mojej ukochanej żony. Dumnie noszę orzełka na piersi, reprezentując nasz kraj w rugby na wózkach. Pracuję jako księgowy. Niestety aktualnie jestem bez sprawnego wózka, który jest mi niezbędny do wykonywania moich codziennych aktywności w życiu prywatnym i zawodowym – opowiada Mateusz, beneficjent Poland Business Run 2024.
Historie beneficjentów Poland Business Run są jedną z ważniejszych motywacji dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu w ramach podstawowych pakietów zakończyły się 6 czerwca, ale wciąż można dołączyć do grona biegaczy, np. z minimalistyczny pakietem Virtual Eco (z wirtualnym medalem i numerem startowym). Do 31 lipca są również dostępne pakiety Charity – dla tych, którzy chcą przeznaczyć większą kwotę na pomoc dla beneficjentów Fundacji. Warto również podkreślić, że dystans w ramach biegu wirtualnego można pokonać biegnąc lub idąc, w tym z kijkami typu “nordic walking”, z psem czy nawet na bieżni stacjonarnej. Nieważne jak – najważniejszy jest charytatywny cel!
Fundacja zaprasza również uczestników do zabawy i zaangażowania się w akcję Pomagaj Bardziej, dzięki której można wspierać osoby z niepełnosprawnościami nie tylko poprzez bieganie. Drużyny i firmy mogą zostać liderami pomagania i otrzymać nagrody. Dla wszystkich ważna jest integracja, radość pomagania, współdziałanie, dbanie o siebie i o innych. Partnerem akcji jest BLIK, który dodatkowo zachęca do wpłacania dowolnych kwot dla beneficjentów na nr telefonu Fundacji: 519 815 815.
Szczegółowe informacje o biegu, zapisach i akcji Pomagaj Bardziej znajdują się pod przyciskiem WIĘCEJ INFORMACJI (poniżej).
Sponsorami Strategicznymi Poland Business Run 2024 są UBS, Standard Chartered i Enea.
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Kąpiel noworodka - o czym trzeba pamiętać?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.
Prawo
Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli
W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.