Komunikaty PR

#DołączDoStada K.I.D.S. - gwiazdy zakładają maseczki „wilka",by wspierać lekarzy

2020-04-27  |  12:50
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.06 MB )

Polskie gwiazdy takie jak Agata Młynarska, Magdalena Różczka, Michał Koterski czy Marta Żmuda-Trzebiatowska podbijają social media zdjęciami w maseczkach „wilka”. To wszystko w szczytnym celu. Gwiazdy łączą się w geście wsparcia dla lekarzy i zachęcają do udziału w akcji #DołączDoStada K.I.D.S, której celem jest wprowadzenie telemedycyny do Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Fundacja K.I.D.S nieustannie wsłuchuje się w głosy pracowników szpitali, by na bieżąco odpowiadać na ich najpilniejsze potrzeby. Teraz w dobie koronawirusa najgłośniej wybrzmiewa potrzeba wsparcia - tego technicznego, które pozwoli im w dalszym ciągu ratować życie, ale także tego psychicznego, które da im siłę i odwagę do działania. Właśnie dlatego Fundacja K.I.D.S. ruszyła z akcją, która ma z jednej strony przyspieszyć prace nad wdrożeniem Zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki, z drugiej zaś zbudować poczucie solidarności we wspólnej walce przeciw COVID-19. Według Fundacji, której symbolem od zawsze był dobry opiekun – wilk (pamiętacie to wzruszające, interaktywne wideo z grudnia?), telemedycyna to swoista maseczka ochronna dla szpitali. Dlatego teraz K.I.D.S. zachęca - #DołączDoStada, załóż maskę wilka i wesprzyj nasz projekt!

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=45&v=tsO_BzdVj-Y&feature=emb_title

 

Akcja Fundacji K.I.D.S. staje się coraz popularniejsza – już teraz przyłączyły się do niej polskie gwiazdy, pokazując w swoich social mediach, że one również „należą do stada” K.I.D.S. Zdjęcia Magdaleny Boczarskiej, Joanny Przetakiewicz, Miśka Koterskiego, filmiki Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, Joanny Moro i Grześka Wilka czy wpisy rzeszy internetowych influencerów na czele z Adą Krysian, Maksymem Ziółkowskim i Edytą Litwiniuk to niektóre z przykładów ukazujących jak gwiazdy walczą o telemedycynę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Wszyscy założyli maski wilka! Magdalena Różczka pokazała się nawet w wirtualnej wersji, używając przygotowanego przez Fundację filtra na stories! Wszystko po to, by zachęcić do akcji jak największe grono i wspólnymi siłami, razem z K.I.D.S. już zaraz wprowadzić System Zdalnej Opieki do dziecięcych szpitali.

 

Wilki to zwierzęta, które żyją w bliskich relacjach, chronią członków stada i pomagają sobie w potrzebie. Dziś, takimi wilkami są przede wszystkim pracownicy ochrony medycznej, którzy walczą z koronawirusem. Razem z Fundacją K.I.D.S. możemy dać lekarzom narzędzia oraz siłę na kolejne dni na polu bitwy przeciwko COVID-19, wystarczy „dołączyć do stada” i wesprzeć zbiórkę na telemedycynę.

 

#DołączDoStada K.I.D.S. – wspólnie dajmy lekarzom siłę i narzędzia do pracy

Jak dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć akcje? To jest banalnie proste!

W serwisie PolakPotrafi.pl uruchomiona została zbiórka, której celem jest finansowanie Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Na stronie MadMask.pl zakupić piękną, minimalistyczną, wysokiej jakości maskę wilka, specjalnie zaprojektowaną i uszytą dla Fundacji przez firmę @Mad_Sis – czyli szalone siostry, które znane są ze swojej kreatywności, ciekawych i dopracowanych wzorów (w ich projektach pokazały się m.in. Martyna Wojciechowska czy Joanna Liszowska). K.I.D.S. przygotowało także wirtualne maseczki! Można znaleźć je w filtrach naszych ulubionych mediów społecznościowych tj. Instagram i Facebook – wystarczy poszukać w galerii pod tagami: wilk, maska, kids, wolf, mask, fundacja.

Oba rodzaje maseczek to znak solidarności z lekarzami - wilkami, którzy każdego dnia walczą dla nas z COVID-19.

 

System Zdalnej Opieki - maska dla pacjenta, dla lekarza, dla szpitala

Podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka z powodu chorób towarzyszących, znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka zakażenia COVID-19, co nie zmienia faktu, że muszą pozostać pod stałą kontrolą lekarzy.

Telemedycyna to ‘maska’, chroniąca pacjentów i lekarzy, to konieczny element nowej rzeczywistości każdego szpitala. Takie rozwiązania pozwalają zostać w domu w czasie epidemii, ale także szybciej do niego wrócić po zabiegu czy operacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy już nam  pomogli i gorąco zachęcamy tych, którzy chcą i mogą przyłączyć się do akcji” – mówi Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i prezes Fundacji K.I.D.S.

W związku z epidemią COVID-19 prace Fundacji nad wdrożeniem telemedycyny nabrały rozpędu. Właśnie prowadzone są testy pierwszych rozwiązań - platformy do komunikacji z pacjentami. To jednak dopiero początek innowacji, jakie planuje wdrożyć K.I.D.S. Fundacja po zebraniu wystarczających środków planuje w kolejnym etapie projektu wdrożenie rozwiązań telemedycznych do monitorowania stanu zdrowia dzieci w domach.

 


O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.

Ochrona środowiska

Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.

Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.