#DołączDoStada K.I.D.S. - gwiazdy zakładają maseczki „wilka",by wspierać lekarzy
Polskie gwiazdy takie jak Agata Młynarska, Magdalena Różczka, Michał Koterski czy Marta Żmuda-Trzebiatowska podbijają social media zdjęciami w maseczkach „wilka”. To wszystko w szczytnym celu. Gwiazdy łączą się w geście wsparcia dla lekarzy i zachęcają do udziału w akcji #DołączDoStada K.I.D.S, której celem jest wprowadzenie telemedycyny do Centrum Zdrowia Dziecka.
Fundacja K.I.D.S nieustannie wsłuchuje się w głosy pracowników szpitali, by na bieżąco odpowiadać na ich najpilniejsze potrzeby. Teraz w dobie koronawirusa najgłośniej wybrzmiewa potrzeba wsparcia - tego technicznego, które pozwoli im w dalszym ciągu ratować życie, ale także tego psychicznego, które da im siłę i odwagę do działania. Właśnie dlatego Fundacja K.I.D.S. ruszyła z akcją, która ma z jednej strony przyspieszyć prace nad wdrożeniem Zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki, z drugiej zaś zbudować poczucie solidarności we wspólnej walce przeciw COVID-19. Według Fundacji, której symbolem od zawsze był dobry opiekun – wilk (pamiętacie to wzruszające, interaktywne wideo z grudnia?), telemedycyna to swoista maseczka ochronna dla szpitali. Dlatego teraz K.I.D.S. zachęca - #DołączDoStada, załóż maskę wilka i wesprzyj nasz projekt!
https://www.youtube.com/watch?time_continue=45&v=tsO_BzdVj-Y&feature=emb_title
Akcja Fundacji K.I.D.S. staje się coraz popularniejsza – już teraz przyłączyły się do niej polskie gwiazdy, pokazując w swoich social mediach, że one również „należą do stada” K.I.D.S. Zdjęcia Magdaleny Boczarskiej, Joanny Przetakiewicz, Miśka Koterskiego, filmiki Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, Joanny Moro i Grześka Wilka czy wpisy rzeszy internetowych influencerów na czele z Adą Krysian, Maksymem Ziółkowskim i Edytą Litwiniuk to niektóre z przykładów ukazujących jak gwiazdy walczą o telemedycynę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Wszyscy założyli maski wilka! Magdalena Różczka pokazała się nawet w wirtualnej wersji, używając przygotowanego przez Fundację filtra na stories! Wszystko po to, by zachęcić do akcji jak największe grono i wspólnymi siłami, razem z K.I.D.S. już zaraz wprowadzić System Zdalnej Opieki do dziecięcych szpitali.
Wilki to zwierzęta, które żyją w bliskich relacjach, chronią członków stada i pomagają sobie w potrzebie. Dziś, takimi wilkami są przede wszystkim pracownicy ochrony medycznej, którzy walczą z koronawirusem. Razem z Fundacją K.I.D.S. możemy dać lekarzom narzędzia oraz siłę na kolejne dni na polu bitwy przeciwko COVID-19, wystarczy „dołączyć do stada” i wesprzeć zbiórkę na telemedycynę.
#DołączDoStada K.I.D.S. – wspólnie dajmy lekarzom siłę i narzędzia do pracy
Jak dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć akcje? To jest banalnie proste!
W serwisie PolakPotrafi.pl uruchomiona została zbiórka, której celem jest finansowanie Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka.
Na stronie MadMask.pl zakupić piękną, minimalistyczną, wysokiej jakości maskę wilka, specjalnie zaprojektowaną i uszytą dla Fundacji przez firmę @Mad_Sis – czyli szalone siostry, które znane są ze swojej kreatywności, ciekawych i dopracowanych wzorów (w ich projektach pokazały się m.in. Martyna Wojciechowska czy Joanna Liszowska). K.I.D.S. przygotowało także wirtualne maseczki! Można znaleźć je w filtrach naszych ulubionych mediów społecznościowych tj. Instagram i Facebook – wystarczy poszukać w galerii pod tagami: wilk, maska, kids, wolf, mask, fundacja.
Oba rodzaje maseczek to znak solidarności z lekarzami - wilkami, którzy każdego dnia walczą dla nas z COVID-19.
System Zdalnej Opieki - maska dla pacjenta, dla lekarza, dla szpitala
Podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka z powodu chorób towarzyszących, znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka zakażenia COVID-19, co nie zmienia faktu, że muszą pozostać pod stałą kontrolą lekarzy.
„Telemedycyna to ‘maska’, chroniąca pacjentów i lekarzy, to konieczny element nowej rzeczywistości każdego szpitala. Takie rozwiązania pozwalają zostać w domu w czasie epidemii, ale także szybciej do niego wrócić po zabiegu czy operacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy już nam pomogli i gorąco zachęcamy tych, którzy chcą i mogą przyłączyć się do akcji” – mówi Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i prezes Fundacji K.I.D.S.
W związku z epidemią COVID-19 prace Fundacji nad wdrożeniem telemedycyny nabrały rozpędu. Właśnie prowadzone są testy pierwszych rozwiązań - platformy do komunikacji z pacjentami. To jednak dopiero początek innowacji, jakie planuje wdrożyć K.I.D.S. Fundacja po zebraniu wystarczających środków planuje w kolejnym etapie projektu wdrożenie rozwiązań telemedycznych do monitorowania stanu zdrowia dzieci w domach.
O FUNDACJI
Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.