3 powody, dla których warto zakupić suszarkę ogrodową
Lato, oprócz zapachu letniego deszczu na rozgrzanym betonie czy soczystych truskawek, może przywoływać na myśl przyjemną woń prania suszonego na świeżym powietrzu. Gdy nadchodzą cieplejsze dni, wielu z nas ochoczo przenosi się z praniem na zewnątrz, do ogrodów. Warto pamiętać, że proces ten można znacząco sobie ułatwić dzięki nowoczesnym suszarkom ogrodowym. Posiadają one innowacyjny design, który łączy funkcjonalność z estetyką, przekształcając codzienne obowiązki w przyjemność.
Po pierwsze funkcjonalność
Przy wyborze suszarki ogrodowej istotne jest to, z jakiego materiału jest wykonana, aby była odporna na różne czynniki atmosferyczne, a także to, aby jej montaż
(i demontaż) nie sprawiał problemów i frustracji. Przykładowo, model Vileda SunRise wykonany jest z aluminium, dzięki czemu suszarka nie zardzewieje. Montaż oparty jest na specjalnej śrubie, którą wkręca się w trawnik – nie ma konieczności używania trwałej zaprawy, zawsze można zmienić jej umiejscowienie. Jeśli chcemy schować suszarkę, na przykład aby uchronić ją przed silnym wiatrem, wystarczy wyjąć ją z gniazda, bez potrzeby wykręcania całej śruby. Suszarka ogrodowa Vileda SunRise posiada 50-metrową powierzchnie suszenia oraz dodatkowe uchwyty, na których można zawiesić wieszaki. Swobodnie pomieści nawet kilka prań.
Nowoczesny design
Zapomnij o smętnie zwisających linkach, które łatwo się brudzą i mogą powodować plamy na ubraniach. Suszarka ogrodowa Vileda SunRise wyposażona jest w opatentowany system Perfect Lines, który umożliwia napięcie linek w każdej chwili. Pozostają one czyste dzięki funkcji retrakcji – przy składaniu suszarki linki chowają się do środka, co sprawia, że suszarka wygląda estetycznie i zachowuje idealny stan na dłużej.
Dobrze zaprojektowane urządzenia powinny stawiać na wygodę podczas korzystania z nich. Design suszarki Vileda SunRise przypomina parasol ogrodowy, podzielony na cztery równe części. Urządzenie z łatwością się składa i rozkłada oraz umożliwia regulację wysokości. Posiada także funkcję obracania, co upraszcza wieszanie bądź zdejmowanie prania. Wszystko to dodaje funkcjonalności i estetyki codziennym czynnościom.
Ekologia i niepowtarzalny klimat
Suszenie prania na świeżym powietrzu to także znaczący krok w stronę ekologii. Używanie suszarki ogrodowej pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, która byłaby zużyta przez suszarki elektryczne. Dodatkowo, ubrania suszone na dworze nabierają świeżego, naturalnego zapachu, który nie ma sobie równych i jest nie do podrobienia. Taki sposób suszenia jest także delikatniejszy dla tkanin, co przedłuża ich żywotność.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.