Komunikaty PR

3 powody, dla których warto wybrać ściereczkę z mikrofibry w 100% z recyklingu

2021-07-23  |  15:15
Biuro prasowe
Kontakt

Andrzej Czech
Sfera Group

ul. Sudecka 96 lok. 39
53-129 Wrocław
a.czech|sfera-group.pl| |a.czech|sfera-group.pl
605248210
www.sfera-group.pl

Odpowiedzialne wybory konsumenckie i minimalizowanie odpadów są dziś kluczowe dla ochrony środowiska naturalnego. Świadomość społeczna na temat zmian klimatycznych stale rośnie, a my możemy obserwować ekologiczną ewolucję, która zachodzi w wielu dziedzinach życia. Nawet sprzątając możesz być bliżej natury, a Twój dom nadal będzie lśnił czystością. Przekonaj się, że warto wybierać „zielone” produkty. Oto 3 powody „na tak” dla ściereczek w 100% z recyklingu.

Często wystarczy niewiele, żeby żyć bardziej w duchu zero waste. Nie mówimy tu o wyrzeczeniach wielkiego kalibru, ale o czymś, co każdy z nas może zrobić. Niewielkie zmiany codziennych nawyków i wyborów wpływają na całokształt funkcjonowania Twojego domu.

1. Dajesz plastikowej butelce drugie życie

PET to jeden z najpopularniejszych materiałów masowo stosowanych w przemyśle spożywczym, np. do produkcji plastikowych butelek na napoje. Lekki, wytrzymały i odporny termicznie…idealny? Niestety – plastikowa butelka szybko traci swoje przeznaczenie, gdy jest pusta, ale jej podróż już tak szybko się nie kończy. Rozkłada się nawet 450-500 lat. Opakowania z tworzyw sztucznych zanieczyszczają rzeki, morza i krajobrazy na całym świecie. Nie musi tak być – zużyte butelki mogą otrzymać drugie życie i stać się czymś zupełnie innym. Wiele firm, jak np. Vileda, szuka rozwiązań, które są przyjazne dla środowiska i pozwalają na utrzymanie wysokiej jakości produktów. Dlatego, kiedy wybierasz produkty do sprzątania, zwróć uwagę, z czego są wykonane i czy nadają się do ponownego przetworzenia. Jeśli szukasz produktów bardziej przyjaznych dla środowiska, ale nie chcesz rezygnować z wydajności czyszczenia lub wygody, sięgnij po nową ściereczkę Vileda 100% Recycled. Została wyprodukowana zgodnie z zasadami gospodarki w obiegu zamkniętym: powstała z mikrofibry, pochodzącej w 100% z recyklingu, wykonanej z przetworzonych butelek PET. Kartonowe opakowanie również jest ekologiczne – w 100% nadaje się do recyklingu. Dzięki temu ściereczka Vileda 100% Recycled jest wyjątkowo przyjazna dla środowiska i stanowi zrównoważoną alternatywę dla innych ściereczek do czyszczenia.

2. Osiągasz świetne efekty czyszczenia

Wydaje Ci się, że produkty z recyklingowanych tworzyw mogą być mniej skuteczne? To nie tak. Teraz w temacie sprzątania możesz być bardziej „zielona” – właściwości ściereczek z mikrofibry w 100% z recyklingu w niczym nie ustępują tradycyjnej mikrofibrze. Są wyjątkowo chłonne i łatwo zbierają brud i tłuszcz, a nawet większe ilości wody lub innych płynów. Świetnie sprawdzą się do czyszczenia powierzchni w kuchni, łazience, ale także w całym domu. W mgnieniu oka osiągniesz czystość bez smug. Ściereczka Viledy jest oznaczona logotypem „Love it clean”, przyznawanym tylko produktom, które spełniają wiele surowych kryteriów środowiskowych.

3. Wspierasz gospodarkę w obiegu zamkniętym

Wyobraź sobie świat, w którym produkty z tworzyw sztucznych nigdy nie stają się odpadem. Ta idealna wizja jest jednym z założeń gospodarki w obiegu zamkniętym – jej główną ideą jest zapobieganie wyrzucaniu plastiku jako odpadu. Nawet, jeśli dziś wydaje Ci się nieosiągalna, to wybierając produkty z recyklingu i do recyklingu, sprawiasz że staje się coraz bardziej realna. Bo nawet małe zmiany mają duży wpływ na rzeczywistość. Sięgając po takie produkty, pokazujesz markom, że zrównoważony rozwój jest dla Ciebie ważny. Dla przykładu: w zeszłym roku Freudenberg Home and Cleaning Solutions – właściciel marki Vileda, przystąpił do globalnego zobowiązania Fundacji Ellen MacArthur w zakresie nowej gospodarki tworzywami sztucznymi. Podejmując to zobowiązanie, wiodący globalny dostawca markowych systemów czyszczących, wspiera wizję gospodarki w obiegu zamkniętym.

- Możemy być dumni z naszych dotychczasowych osiągnięć. Około 90% naszych produktów jest trwałych i pomaga minimalizować odpady, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność. W ostatnich latach zwiększyliśmy do ponad 40%,  wykorzystanie plastiku, pochodzącego z recyklingu w naszych stałych produktach z tworzyw sztucznych. Prawie wszystkie nasze plastikowe opakowania nadają się do recyklingu. Mamy jednak obowiązek ciągłego doskonalenia i dążenia do gospodarki w obiegu zamkniętym. Dla FHCS przystąpienie do tego zobowiązania jest kamieniem milowym, ponieważ odzwierciedla nasze wieloletnie przekonanie, że rozwój biznesu i zrównoważony rozwój idą w parze – mówi Karin Overbeck, CEO FHCS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Sfera Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki Biuro prasowe
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.