Komunikaty PR

3 sposoby na oświetlenie ogrodowe

2020-03-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Nadchodzą cieplejsze dni, a wraz z nimi coraz więcej czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Już teraz możemy pomyśleć o przygotowaniu ogrodu. Warto zadbać nie tylko o rośliny, ale także odpowiednie oświetlenie – w ogrodzie spełnia ono trzy różne funkcje, w których poszczególne typy opraw sprawdzają się lepiej niż pozostałe.

 

 

Stwórz klimat

 

Ważne, aby oświetlenie w ogrodzie stanowiło spójną całość z roślinnością i elewacją domu. W przypadku ogrodów w stylu angielskim, gdzie roślinność jest bardziej dzika,  szczególnie dobrze sprawdzają się girlandy. To typ oświetlenia pozwalający na sporą kreatywność – można je poprowadzić np. po balustradach lub krawędziach zadaszenia altanek. Z kolei w przypadku pergoli, girlandy mogą stworzyć świetlny baldachim, kotarę lub owinąć elementy konstrukcji. W ten sam sposób można wykorzystać drzewa – tutaj efekt będzie jeszcze bardziej naturalny. Przy takich rozwiązaniach – oprócz girland – sprawdzą się także oprawy naścienne i stojące, stylizowane na lampy retro, np. seria MARINA od GTV.

 

Dla osób lubiących minimalizm i prowadzących swój ogród w bardziej francuskim stylu lepszym wyborem będą modele bardziej nowoczesne, o geometrycznych kształtach. Tu producent przygotował kuliste, stylowe oprawy MARMO. Najlepiej wyglądają na trawnikach, na które rzucają ciepłe, miękkie światło.

 

Pokaż, co chcesz

 

Oświetlenie przed domem i w ogrodzie służy także do podświetlania elementów otoczenia, które chcemy uwydatnić po zmroku. Najpopularniejsze jest podświetlanie ścian budynków za pomocą kinkietów. Szerokość oferty GTV pozwala wybrać modele klasyczne i retro jak VENTANA, MARINA, GRANDE i te nowoczesne np. oprawy LED PARIS i TIAGO.

 

W celu podświetlania samego domu najlepiej sprawdzają się specjalne lampy naścienne. Przykładem takiego oświetlenia jest VALLA od GTV – światło w tym modelu nie rozchodzi się dookoła, lecz jest kierowane wzdłuż ściany – w górę i w dół. Takie lampy, wykonane z aluminium o czarnej barwie, sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak
i w pomieszczeniach.

 

Oświetlaj drogę

 

Oświetlenie ogrodowe ma także bardzo praktyczną rolę – pozwala nam bezpiecznie poruszać się na zewnątrz po zmroku. Dotyczy to zarówno podjazdów dla samochodów, alejek ogrodowych, jak i okolic drzwi wejściowych. Do oświetlenia drogi w alejkach ogrodowych można zastosować wbijane w trawnik oprawy słupkowe, które nie zasłonią roślin. Tu sprawdzi się model opraw DIEGO od GTV, w których możemy ustawić kierunek świecenia. Przy wejściu do domu najlepiej postawić na oprawy naścienne z czujnikiem ruchu, które zareagują na osobę zbliżającą się do wejścia, lub z czujnikiem zmroku. W przeciwieństwie do opraw stosowanych do podświetlania ścian, mają one za zadanie oświetlać możliwie dużą przestrzeń dookoła. Jeśli chodzi o tarasy i podjazdy dla samochodów najlepszą opcją są oprawy najazdowe np. ALFA. Większość z takich opraw jest na tyle wytrzymała, że można po nich chodzić i jeździć – bez ryzyka ewentualnych uszkodzeń oświetlenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji Biuro prasowe
2024-07-12 | 13:00

Purmo Cleverfit – inteligentny system rurowy do każdej instalacji

Firma Purmo jako lider rynkowy stale opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania dla instalatorów, zapewniające najwyższą jakość, bezpieczeństwo instalacji i szybkość
Dom Rozwiązania elewacyjne dla wymagających
2024-07-11 | 14:00

Rozwiązania elewacyjne dla wymagających

Malowanie fasady to nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny proces. Trudno więc dziwić się, że przeprowadzany jest zwykle raz na kilkanaście lat. Aby zachować estetyczną fasadę na
Dom Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz
2024-07-11 | 11:00

Rozmowa z architektkami Magdaleną Federowicz-Boule i Anną Federowicz

Zdarzają się w świecie architektury – zarówno polskiej, jak i zagranicznej – zgrane duety. Czasami są to partnerzy życiowi, czasami pary rodzic-dziecko. Nie przychodzi mi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.