Komunikaty PR

5 mitów, z którymi kojarzą się rolety dzień noc wolnowiszące

2021-10-14  |  01:00
Biuro prasowe

5 mitów, z którymi kojarzą się rolety dzień noc wolnowiszące

 

Nie słabnie ich popularność, a wymagania klientów co do ich wyglądu wciąż rosną – rolety dzień noc wolnowiszące. W ostatnich latach stały się nieodłącznym elementem wystroju wielu mieszkań, ze względu na swoje wyjątkowe zalety. Nie wszyscy jednak są przekonani do ich funkcjonalności, wygody i designu. Wraz z ekspertem marki Anwis obalamy 5 mitów dotyczących użytkowania rolet dzień noc wolnowiszących.

 

Warto zacząć od tego, że osłony okienne są potrzebne w każdym pomieszczeniu. Dają poczucie prywatności, chronią przed słońcem, stwarzają poczucie bezpieczeństwa i nastrój w pomieszczeniu. Grunt to oczywiście odpowiedni wybór. Rolety dzień noc łączą w sobie te cechy i dają od siebie jeszcze więcej – ciekawy design, funkcjonalność i kontrolę nad ilością oświetlenia. Rozwiejmy wątpliwości, które często pojawiają się przy wyborze tego rozwiązania.

 

Rolety dzień noc zawsze prześwitują

To najczęściej pojawiający się mit związany z wyglądem samych rolet. Wielu osobom wydaje się, że ponieważ najczęściej wybieranym rodzajem rolet dzień noc są te w bardzo jasnych kolorach, a część pasów ułożonych naprzemiennie ma za zadanie wpuszczać do pomieszczenia światło, to po zasłonięciu całej rolety będzie ona prześwitywać. Nic bardziej mylnego! Naprzemienność poziomych pasów została zaprojektowana celowo w ten sposób, aby siatka przepuszczająca promienie słoneczne przeplatała się z materiałem ograniczającym dopływ światła do pomieszczenia, a tym samym przesłaniała całość szyby w oknie  - informuje ekspert marki Anwis, Agnieszka Gołębiewska. Zatem wszyscy ci, którzy martwią się o to, że montując rolety dzień noc narażą się na podglądanie przez sąsiadów, uspokajamy – nie ma takiego zagrożenia.

 

Rolety dzień noc ciężko utrzymać w czystości

Jesteśmy w wyborach dotyczących urządzania wnętrz bardzo praktyczni, dlatego cenimy sobie funkcjonalność urządzeń i rozwiązań. Powszechnie wydaje się, że rolety dzień noc z uwagi na materiały wykonania sprawiają problemy przy ich czyszczeniu. Okazuje się jednak całkowicie odwrotnie. Do odświeżenia rolety dzień noc wystarczy użyć lekko nawilżonej ściereczki. Podstawą jest delikatne przecieranie materiału i jego krawędzi po całej długości, a następnie pozostawienie całkowicie rozwiniętego materiału do wyschnięcia – radzi ekspert. Aby przyspieszyć ten proces warto uchylić lub otworzyć okno. Jeśli zależy nam na odkurzeniu materiału, możemy skorzystać z miotełki do kurzu, pamiętając o tym, że najwięcej zbiera się go na krawędziach i przy zwoju materiału. Posiadacze rolet wolnowiszących dzień noc z łańcuszkiem do ręcznego sterowania nie powinni zapominać o jego dokładnym czyszczeniu – to na nim kumuluje się wszystko, co przenosimy na naszych rękach. Do dokładnego wymycia wystarczy woda z mydłem, a do osuszenia – ręcznik papierowy lub czysta ściereczka.

 

Rolety dzień noc wolnowiszące zawsze przesłaniają całe okno

Wokół tego mitu pojawia się kilka kontrowersji. Niektórzy mieszkańcy celowo decydują się na ten rodzaj rolet, aby móc każdego dnia jednocześnie wpuścić do pomieszczenia dużo światła i mieć przesłonięte okno. Często z tego rozwiązania korzystają osoby mieszkające w nowoczesnych blokach na dużych osiedlach, gdzie z sąsiadami możemy spotkać się okno w okno, podając sobie przez nie ręce. Jednak nie jest to regułą. Rolety wolnowiszące dzień noc, podobnie jak inne rolety materiałowe, możemy swobodnie podnosić i samodzielnie decydować o tym, do jakiej wysokości okna odsłonimy je całkowicie – zapewnia przedstawiciel marki Anwis. Możemy śmiało więc uznać to za dodatkową zaletę tego produktu.

 

Rolety dzień noc są tylko w białych i kremowych odcieniach

To prawda, że kiedy rolety dzień noc wchodziły na rynek, były dostępne głównie w jasnych kolorach. Taki wybór ma też swoje praktyczne zastosowania – po pierwsze biały i kremowy najlepiej przepuszczają światło, a po drugie – pasują praktycznie do wszystkich innych połączeń i kolorów, są więc bezpiecznym wyborem. Obecnie mamy jednak duże pole manewru. – W ofercie mamy praktycznie odcienie wszystkich popularnych kolorów, nie wyłączając czarnego, który stał się w ostatnim czasie bardzo modnym wyborem. Czarne rolety wolnowiszące dzień noc potrafią odmienić pomieszczenie nie do poznania, nadać mu wyjątkowego klimatu, intymności. Podkreślają nowoczesne wnętrza, ale pasują także do tych, urządzanych w konkretnym stylu, np. industrialnym – przekonuje Agnieszka Gołębiewska.

 

Rolety dzień noc wolnowiszące sprawdzają się tylko na małych oknach

Bardzo często rolety dzień noc wybierane są przez osoby mieszkające w małych przestrzeniach – w blokach, kawalerkach, niedużych domach. Głównie dlatego, że takie rozwiązanie z powodzeniem pozwala zrezygnować z posiadania firanek i zasłon, które nie tylko zabierają cenne centymetry, ale także optycznie ograniczają i zmniejszają powierzchnię. Natomiast posiadacze dużych okien szukają zawsze praktycznych rozwiązań, ponieważ duże przeszklenie to wyzwanie dla aranżacji wnętrza. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku rolety dzień noc wolnowiszące. – Maksymalna szerokość osłony może wynosić do 2,6 m, a zatem zastosowanie tego rozwiązania na dużych powierzchniach nie stanowi żadnego problemu – informuje ekspert marki Anwis.

 

Możemy śmiało uznać, że rolety wolnowiszące dzień noc są wyborem uniwersalnym i praktycznym, a także polecanym wszystkim tym, którzy chcą zadbać o idealną i estetyczną aranżację przestrzeni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.