Komunikaty PR

5 sposobów na sprytne dzielenie domowej przestrzeni

2022-01-31  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jarosław Kril
Nowicki PR

ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com

– Wykonywane na wymiar i dodatkowo z możliwością indywidualnego dopasowania, drzwi przesuwne są już nie tylko praktyczne, ale i dekoracyjne. Modne pozostają duże przeszklenia, które symbolicznie dzielą przestrzeń nie odbierając jej światła i wrażenia przestronności. Gorącym hitem z kolei są towarzyszące im dekoracyjne szprosy, których układ można indywidualnie zaprojektować i drobiazgowo dopasować do wystroju – komentuje Aneta Świderska, projektantka w Raumplus. Zastosowań rozwiązań przesuwnych w domu jest wiele. Oto 5 najpopularniejszych z nich:

Oddziel salon od aneksu kuchennego

Jednym z modniejszych obecnie rozwiązań jest oddzielanie salonu od aneksu kuchennego drzwiami przesuwnymi z transparentnym szkłem i dekoracyjnymi szprosami. W ten sposób Twój salon zyskuje na przytulności, ale też dzięki przegrodzie wytłumiasz dźwięki oraz zatrzymasz opary i zapachy, powstające podczas gotowania obiadu. Zarys aneksu za taflą szkła i geometrycznym rysunkiem szprosów dodaje też salonowi unikatowego waloru estetycznego.

Stwórz przegrodę pomiędzy sypialnią a salonem

Pomysł, który idealnie sprawdzi się w mniejszych mieszkaniach, na przykład kawalerkach, gdzie salon i sypialnia tworzą jedną przestrzeń. Jeśli nie chcesz tracić na wizualnej przestronności, a jednak zaaranżować strefę sprzyjającą nocnemu wypoczynkowi, wybierz szklane drzwi przesuwne i zainstaluj wzdłuż nich karnisz z kotarą. Wystarczy kilka ruchów, by stworzyć intymną strefę relaksu.

Zaprojektuj wygodne domowe biuro

Drzwi przesuwne Raumplus wspierają również trend home office. W prosty sposób pozwalają stworzyć przegrodę pomiędzy salonem a Twoim biurkiem. Ma to co najmniej dwie zalety. Po pierwsze ułatwia mentalnie przejście ze strefy domowej do biurowej. Skutecznie oddziela Cię od innych domowników wyciszając przestrzeń. Drugim plusem jest zachowanie estetycznej harmonii salonu. Dzięki ściance działowej Twoje home office znika z pola widzenia!

Stwórz aneks z garderobą w sypialni

To również jedno z modniejszych obecnie rozwiązań, pozwalających zaaranżować oryginalny, estetyczny akcent przywodzący na myśl witryny sklepowe. Podświetlone drzwi przesuwne, np. z przyciemnionego szkła z jednej strony chronią Twoje ubrania przed kurzem czy bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, a z drugiej pozwalają oryginalnie je wyeksponować. Sypialnia nabiera nowoczesnego i eleganckiego charakteru.

Oddziel od siebie duże przestrzenie

Jeśli masz duży apartament na planie otwartym, wówczas możesz naprawdę poszaleć z dekoracyjnymi patentami na drzwi przesuwne i szklane ścianki. Skorzystać z rozmaitych rozwiązań zarówno technicznych, jak i estetycznych. Wybrać szkło transparentne, przydymione lub różnego rodzaju dekoracyjne. Dobrać układ szprosów, by dodać wnętrzu industrialnego charakteru, nawiązać do japońskiego minimalizmu, wyrafinowanego glamouru lub art deco, szalonego postmodernizmu czy też zdecydować się na bardzo modny gęsty poziomy układ przypominający żaluzje. 

Drzwi przesuwne, którymi na różne sposoby możemy dzielić domową przestrzeń, pozwalają bez większych ingerencji szybko je zreorganizować. W zależności od zmieniających się potrzeb czy wizji estetycznej. https://www.instagram.com/raumplus_polska_official/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nowicki PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.