5 trendów wnętrzarskich na lato 2020
Ostatnie miesiące uświadomiły wielu ludziom, jak istotna jest przestrzeń domowa i jej przemyślane urządzenie. Ma to ogromny wpływ na aktualne trendy w aranżacji. Jakie kierunki będą dominowały w wystroju wnętrz?
1. Wyraźnie rozdzielone strefy
Coraz częściej zwracamy uwagę na to, aby mieszkanie było wielofunkcyjne. Sytuacja, w której część z nas musiała pozostać w domach i to w nich wydzielić zarówno biuro, jak i przestrzeń relaksu czy miejsce do nauki dla dzieci, wiele nauczyła nas o organizacji wnętrz. To z kolei ma duży wpływ na to, jak będziemy urządzać czy zmieniać nasze mieszkania. Tym, co w nadchodzącym sezonie okaże się wyjątkowo ważne, będzie wyraźne rozdzielenie stref wypoczynku i pracy. Mocno zaznaczymy też odrębność sypialni – tak, aby stały się wyłącznie miejscem relaksu.
Pomocne w tym będą zróżnicowane kolory – pobudzające w strefie dziennej, neutralne w biurze i wyciszające w części nocnej. Dobrą praktyką jest też urządzenie pomieszczeń w różnych stylach – tak, aby jak najbardziej sprzyjały skupieniu czy relaksowi.
2. Biuro w domu
Dużo uwagi poświęcimy domowym biurom. Jedni z nas będą w najbliższym czasie pracowali jeszcze zdalnie, a w innych firmach tryb ten wejdzie jako jedna z możliwych opcji na dobre. Niezależnie, czy biurem będzie oddzielne pomieszczenie, czy np. część salonu, z dużą dbałością podejdziemy do aranżacji tej przestrzeni. Postaramy się, by były wygodne i funkcjonalne. Dużą popularnością będą cieszyć się wyprofilowane krzesła, organizery i meble, które umożliwiają przechowywanie dużej ilości dokumentów. Równie istotne okaże się dobre oświetlenie: zwłaszcza lampy biurowe i stojące. Najmodniejsze będą te ze szklanymi kloszami o metalicznym wyglądzie w różnych geometrycznych kształtach. Nadadzą wnętrzu nowoczesności i sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w duchu minimalizmu, jak i industrialnych czy eklektycznych.
3. Przyroda w zasięgu ręki
Jednym z ważniejszych elementów wystroju będzie roślinność – a nawet dekoracje z motywem liści. To trend, który od kilku sezonów utrzymuje się w ścisłej czołówce. Dziś potęgowany jest silną potrzebą stworzenia prywatnej przestrzeni do relaksu.
– Obserwujemy, że wśród poszukujących mieszkania coraz więcej jest osób, które zwracają szczególną uwagę na to, by w ich przyszłym „M” znalazł się ogródek lub taras. Rynek pierwotny faktycznie daje ku temu duże możliwości. Wychodzimy tym potrzebom naprzeciw, oferując również mieszkania z dwoma tarasami po przeciwległych stronach lokum – tłumaczy Jakub Orski, pracownik dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
4. Kolory, które dodają energii
Jak każdego lata będziemy poszukiwać palety kolorystycznej, która wprowadzi w nasze wnętrze nową energię. Tym razem postawimy na odświeżającą miętę i nasycony żółty. Pastele będą cieszyć się dużą popularnością zwłaszcza w sypialni, intensywne tony zaś wykorzystamy w dodatkach w salonie czy kuchni.
5. Dekoracje od polskich producentów
Na znaczeniu zyskają też projekty rodzimych twórców: zarówno w kwestii mebli, jak i dekoracji. Ostatnie miesiące przekonały nas do wspierania małych, lokalnych przedsiębiorstw. Doceniamy ich indywidualne podejście do projektów, zaangażowanie, niepowtarzalność i etyczne postępowanie. To wyraz rosnącej świadomości konsumenckiej i poczucia, że naszymi wyborami możemy mieć wpływ na otoczenie. Chcemy pomagać polskim twórcom, dlatego będziemy częściej sięgać po rękodzieło zamiast masowo produkowanych dekoracji czy plakaty wykonywane przez rodzimych artystów zamiast tych z dużych sklepów. Być może ograniczymy liczbę posiadanych przedmiotów, ale zwrócimy większą uwagę na ich trwałość, wykonanie i pochodzenie.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.