5 wnętrzarskich trendów na 2020 rok

OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Biophilic design, kolory ziemi z mocnymi akcentami, kamień, welur i geometria – to one w nadchodzących miesiącach podbijać będą nasze serca i… domy. Jakie tendencje doczekają się kontynuacji, a z którymi pożegnamy się na dobre? Architekci Decoroom przedstawiają kilka najmodniejszych propozycji roku 2020, których nie sposób pominąć w aranżacji wnętrz.
Neutralne barwy z pazurem
Kolory ziemi zostają z nami na dłużej, ale w nieodłącznym towarzystwie przydymionych, głębokich odcieni wina, butelkowej zieleni i klasycznego niebieskiego – pantone 2020. Paletę modnych barw wzbogaci też rozbielony koral, brzoskwinia, terakotowy pomarańcz oraz musztarda, błękit i szalenie kobiecy „przybrudzony” róż. Te mocniejsze tony warto wprowadzać na zasadzie akcentów, które ożywią aranżację, ale nie przytłoczą całości, bowiem to w neutralnych kolorach znajdziemy ukojenie i harmonię. Na salony powraca też ponadczasowa czerń i paleta matowych barw o właściwościach kojących zmysły i ocieplających wnętrze.
Więcej przytulności
Loftowy chłód i ascetyczny minimalizm w nowoczesnym wydaniu odchodzą w cień, a do łask powraca przytulność kojarząca się mocno ze szwedzką filozofią szczęścia – hygge. Pełne ciepła wnętrza, w których czujemy się zrelaksowani i bezpieczni to trend, któremu szczególnie ciężko się oprzeć zimową porą. Stawiamy na miękkie tkaniny pod wieloma postaciami! Mięsiste zasłony, aksamitne tapety, miłe w dotyku poduszki albo nadal szalenie modne meble i dodatki obite welurem z pewnością uprzyjemnią nam chwile spędzone w domu bez względu na pogodę czy kapryśną modę.
Powrót do korzeni
Architekci będą jeszcze chętniej sięgać po elementy dające namiastkę obcowania z przyrodą np. naturalne drewno, zmyślnie wkomponowana roślinność, wiklina, kamień i korek. Te „żywe” akcenty w naszych wnętrzach wpisują się w mocny trend #biophilicdesign, a jednocześnie wprowadzają atmosferę nowoczesności i luksusu. Ponadczasowe, naturalne materiały w połączeniu z tymi nowoczesnymi, pozwolą stworzyć ciekawe i inspirujące stylizacje, dzięki którym na nowo odkryjemy w naszych domach uroki skarbów Matki Ziemi.
Odświeżona geometria
W tym roku szykujmy się na wielki powrót geometrycznych form i symetrii, stanowiących świetną przeciwwagę dla faktur naturalnych materiałów. Ten trend zdecydowanie pozwoli uporządkować i zharmonizować przestrzeń, a także zgrabnie połączyć „nowe” ze „starym”. Jak go okiełznać w swoich czterech kątach? Najlepiej wykorzystać moc detali i dodatków o geometrycznych kształtach np. lustrach, stolikach, uchwytach do szafek lub pomyśleć o ciekawych płytkach podłogowych czy ściennych.
Dodatkowe informacje:
www: https://www.decoroom.eu/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.