Komunikaty PR

5 wskazówek jak przygotować swoje home office na jesień

2021-09-08  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Największą zaletą home office dla wielu z nas jest wygoda oraz oszczędność czasu na dojazd do biura. Dodatkowym wyzwaniem staje się oczywiście dobra organizacja, tak by samodzielnie dopilnować terminów i skrupulatnie realizować wszystkie zadania. Poza najważniejszą chyba kwestią, czyli wybraniem najlepszego miejsca w domu i zaadoptowaniem go na przestrzeń do pracy, równie ważne jest odpowiednie doświetlenie domowego gabinetu, szczególnie, kiedy nieubłaganie zbliża się jesień, z coraz krótszym dostępem do naturalnego światła słonecznego.

Właściwe oświetlenie z pewnością pomaga w stworzeniu komfortowej przestrzeni do pracy. Dobrze dobrane lampy wpływają bowiem na zwiększenie naszej produktywności w domowym zaciszu. Zbyt mała ilość punktów świetlnych, niewłaściwa barwa światła i jego natężenie zmniejszają  energię, osłabiają nastrój, powodują zmęczenie oczu i bóle głowy, ostatecznie osłabiając naszą zdolność do efektywnej pracy. Co zatem warto wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie do domowego biura, zapytaliśmy specjalistów z Ardant.pl – sklepu z wyjątkowym wyborem lamp od najlepszych europejskich producentów.

Oświetlenie sufitowe nie wystarczy

Jeśli nie masz w domu dużo naturalnego światła, właściwy dobór sztucznego oświetlenia staje się jeszcze ważniejszy. W większości mieszkań stawiamy wciąż na oświetlenie sufitowe lub wpuszczane szyny. Sądzenie, że tego typu punkty świetlne będą wystarczające do codziennej pracy przy komputerze, jest błędne, dlatego konieczne jest dodanie dodatkowych źródeł, np. w postaci lamp stojących, kinkietów czy eleganckich lamp biurkowych. W ofercie sklepu Ardant.pl znaleźć można wiele propozycji marek DFTP, Nordlux, Frandsen czy Normann Copenhagen z regulowanym kloszem lub opcją ściemniania. Ich nowoczesne linie doceniają architekci wnętrz, umieszczając je w swych projektach poza domowym gabinetem także w salonach i sypialniach.

Lampy do zadań specjalnych

Eksperci z Ardant radzą unikać pracy opartej tylko o górne światło. Zamiast tego warto poszukać sposobów na rozproszenie oświetlenia. Właściwie dobrane lampy stołowe i biurkowe zmiękczą i rozproszą ostre światło, podczas gdy świecące w górę lampy podłogowe odbiją światło od ścian i sufitów. Celem w tym przypadku będzie jak najlepsze doświetlenie całej przestrzeni, bez nadmiernego olśnienia, kontrastu i rzucania cieni. Nie zapominajmy także o odpowiedniej barwie światła (zimna lepiej pomoże w skupieniu) i mocy żarówki.

Domowy well being

Nie samą praca człowiek żyje – pamiętajmy zatem o robieniu przynajmniej raz na godzinę choćby kilkuminutowej przerwy – czy to na spacer (który nie tylko zmniejszy poziom stresu, ale także pobudzi kreatywność i polepszy koncentrację), wygospodarowaniu czasu na kawę lub obiad i popołudniowe zajęcia jogi online – chodzi o to, abyśmy faktycznie dali sobie czas na odłączenie się i odstresowanie. Co 20 minut podnośmy wzrok z monitora komputera  – w ten sposób zmniejszymy zmęczenie oczu. Pamiętajmy też o właściwej postawie podczas siedzenia przy biurku, roślinach w najbliższym otoczeniu i porządku w papierach. To łatwe do wdrożenia rzeczy, które z pewnością pomogą nam się lepiej skupić.

Higiena pracy przy biurku

Źródło naturalnego światła obok powierzchni roboczej i ekranu komputera pomoże w uniknięciu oślepienia i cieszeniu się widokami na zewnątrz. Biurko warto ustawić na północ lub południe, tak by światło słoneczne nie rzucało nam cienia w żadnym momencie dnia. Do pracy przy komputerze wybierzmy dobrze zdefiniowane źródło światła. Regulowana lub przegubowa lampa biurkowa skieruje światło dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Jeśli Twoje biurko do pracy z komputerem ma też część np. do przechowywania dokumentów — skonfiguruj oświetlenie tak, by wszystkie ważne miejsca były nadal widoczne po zapadnięciu zmroku. Jeśli piszesz prawą ręką, pamiętaj, że twoje ramię może rzucać cień, jeśli światło będzie umieszczone po prawej stronie.

Zaakcentuj przestrzeń lampą dekoracyjną

Większość naszych domowych biur jest wyposażona w górne oświetlenie rozproszone oraz lampy zadaniowe, które koncentrują się na określonych obszarach. Poza tymi dwoma najbardziej popularnymi typami oświetlenia, warto dodać  w miejscu pracy oryginalne światła dekoracyjne z oferty Ardant (takie jak kultowy Flower Pot, Como, czy Setago projektu Jaime Hayona dla marki &Tradition) i akcentujące lampy stojące. Wszystko po to, by jak najlepiej oddać styl i charakter domowego biura. Oświetlenie akcentujące zwróci uwagę na przedmioty lub inne elementy w pomieszczeniu, podczas gdy bardzo modne teraz lampy grzybki lub kinkiety ścienne, z pewnością zapewnią oryginalny efekt, stając się wizytówką naszego starannie przemyślanego home office.

Więcej informacji: Ardant.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.