Komunikaty PR

60-metrowe mieszkanie na sprzedaż z wrażeniem wow!

2024-02-13  |  15:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Jak szybko i w atrakcyjny cenie sprzedać nieruchomość? Rozwiązaniem jest home staging, który pozwala niskim nakładem kosztów, jednak w profesjonalny sposób przygotować mieszkanie do dalszej odsprzedaży. Doskonale zdawał sobie z tego sprawę właściciel 60-metrowego mieszkania w Gocławiu, który do remontu swojej nieruchomości zaprosił architektów z pracowni Interiorsy.

Home staging to dość popularny na rynku deweloperskim sposób na profesjonalne przygotowanie nieruchomości, niewielkim nakładem kosztów, do dalszej odsprzedaży. Jego celem jest jak najatrakcyjniejsze zaaranżowanie wnętrza tak, aby było ono zachęcające dla jak największej liczby potencjalnych nabywców, a tym samym można je było szybko i w atrakcyjnej cenie sprzedać. To bowiem, co często przesądza o zakupie, to dobre pierwsze wrażenie – wyjaśnia architekt Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.

I choć często home staging polega na odświeżeniu wnętrz, czasem jednak wymaga od właściciela nieruchomości przeprowadzenia gruntownego remontu. Tak było w tym przypadku. Stare, ciemne i ponure wnętrza trzeba było całkowicie odnowić, by przyciągały nabywców atrakcyjnym wyglądem. Zgodnie z zasadami home stagingu architekci z pracowni Interiorsy postawili na jasne, rozświetlające wnętrza kolory oraz nowoczesny, a jednocześnie uniwersalny i ponadczasowy design.

Jasna i neutralna kolorystyka

Stąd dominują tu jasne stonowane szarości, które wyeksponowano nie tylko na dekoracyjnych ścianach, ale też większość mebli. Szary wygodny narożnik zaprasza do wypoczynku w części salonowej, a ubrana w matowe odcienie tego koloru zabudowa kuchenna zachęca do oddawania się kulinarnym przygodom. Szara są także dodatki i detale aranżacyjne, jak choćby zdobione w geometryczne wzory płytek w otwartej strefie dziennej, czy eleganckie tapety w częściach prywatnych. Wszechobecne szarości o neutralnym, stonowanym charakterze tworzą też udany mariaż z jasnym drewnem, które w znaczący sposób ociepla wizerunek wnętrz. Pojawia się ono nie tylko w kolorze paneli podłogowych, ale też wybranych mebli i stałych zabudów, dyskretnie domykając aranżację. Całość dopełnia biel, która rozjaśnia wszystkie pomieszczenia, optycznie maksymalizując nieduży metraż.

W home stagingu najlepiej sprawdzają się jasne i neutralne barwy. Wyglądają one świeżo, gwarantują wizualny efekt przestronności i ładu, po prostu robią lepsze wrażenie. Dodatkowo jasna kolorystyka jest uniwersalna i zawsze pozostaje modna, dzięki czemu trafimy w gusta zróżnicowanych nabywców. Potencjalny kupiec wyjdzie wtedy z przekonaniem, że dana przestrzeń ma duży potencjał aranżacyjny i że z łatwością uda mu się nadać jej indywidualnego charakteru – tłumaczy architekt Marta Iglewska.

Funkcjonalność i ergonomia

Zgodnie z zasadami home stagingu, którego celem jest kreacje wnętrz o ponadczasowym i uniwersalnym charakterze, poza atrakcyjnym wyglądem ważne jest także zapewnienie funkcjonalnych i ergonomicznych rozwiązań. Wyeksponowanie atutów nieruchomości to bowiem także wydobycie jego walorów w codziennym użytkowaniu. Najlepszym na to przykładem jest otwarta część dzienna, którą połączono ze strefą wejścia. Takie rozwiązanie nie tylko zoptymalizowało przestrzeń, ale też pozwoliło w wyraźny sposób wyznaczyć ciągi komunikacyjne, oddzielając części wspólne od prywatnych. Klarowny układ funkcjonalny przekłada się także na aranżację połączonego z kuchnią i jadalnią salonu, który choć otwarty, jest dyskretnie ukryty w głębi pomieszczenia. W ten sposób zróżnicowane funkcje pomieszczenia nie przenikają się, a każda z nich w pełni spełnia swoją rolę. Wypoczynku w salonie nie zakłócają hałasy z kuchni czy przedpokoju, a serwowanie przygotowywanych w ergonomicznej kuchni posiłków jest proste i przyjemne, dzięki umiejscowionej w centralnym miejscu jadalni.

Dyskretne detale

Ważną rolę w home stagingu pełnią także aranżacyjne detale. Nie ma tu bowiem miejsca na zbędne dekoracje czy bibeloty – te zapewni przyszły właściciel, personalizując wystrój. Nie znaczy to jednak, że wnętrza mają być pozbawione jakichkolwiek elementów zdobnych. Wręcz przeciwnie. Warto postawić na dyskretną dekoracyjność, która doda wnętrzom elegancji czy smaku – dodaje Marta Iglewska.

W tym przypadku architekci z pracowni Interiorsy sięgnęli po inspirację ponadczasową klasyką, a dekoracyjne bibeloty zastąpili zdobnymi formami wyposażenia. Nie ma ich jednak zbyt wiele, dzięki czemu stanowią jedynie punkt wyjścia do dalszej personalizacji. Stąd klasycyzująca forma stołu i krzeseł w jadalni, dekoracyjne tapety rodem ze stylowych francuskich wnętrz czy efektowne oświetlenie dodają wnętrzom ponadczasowego uroku, nie determinując charakteru wnętrz. To efekt zamierzony, który zamyka przestrzeń w jedną spójną aranżacyjnie całość.

Jak to bywa w przypadku home stagingu budżet versus efekt “wow” stoczyły twardą walkę, by finalnie ogłosić remis - co w niektórych rywalizacjach jest dobrym rezultatem. Z ponurego, ciemnego wnętrza wyczarowaliśmy jasne, przestronne mieszkanie, w którym codzienne życie to przyjemność – podsumowuje Radosław Wójcik.

Projekt: Arch. Marta Iglewska, Arch. Radosław Wójcik, Interiorsy

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.