8 budynek Reduty Nowe Podolany na ukończeniu
EBF Development kończy prace nad 8 budynkiem osiedla Reduta Nowe Podolany przy ulicy Jasielskiej w Poznaniu. Trwa montaż balustrad balkonowych oraz wykończenie części wspólnych budynku. W ramach projektu powstało 80 mieszkań o powierzchni od 41 do 85 mkw. Pierwsi klienci otrzymają klucze do mieszkań już w sierpniu br.
Reduta Nowe Podolany to, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem, osiedle, które EBF Development sukcesywnie wzbogaca o kolejne mieszkania. Aktualnie kończy się budowa 8 budynku. W sześciokondygnacyjnym budynku wykonano już ocieplenie i pomalowano elewację. Montowane są balustrady balkonowe, a w przygotowaniu znajdują się tarasy. Wewnątrz klatek schodowych zainstalowano windy, trwają ostatnie prace tynkarskie i malarskie. – Mieszkania również w większości zostały ukończone. Fachowcy zajmują się malowaniem i ostatnimi poprawkami – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. Jeszcze w kwietniu rozpocznie się aranżacja zieleni, która harmonijnie wpisze się w klimat otoczenia i będzie współgrała z dotychczasowo powstałymi budynkami. Developer zapewni również drogę wewnętrzną, jak i oświetlenie.
Terminy odbiorów zgodnie z planem odbędą się w sierpniu. Wówczas pojawią się pierwsi mieszkańcy. – Mimo trudnej sytuacji społeczno-gospodarczej, zachowując wszelkie środki ostrożności, dba, by prace przebiegały zgodnie z harmonogramem. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie zapewnić, że pierwsze odbiory odbędą się już w sierpniu – zaznacza Agata Nowaczyk.
W budynku oznaczonym numerem 8 zaaranżowano 80 mieszkań o zróżnicowanym metrażu - od 41 do 85 mkw, od lokali 2, 3, 4, po 5-pokojowe. Większość z nich znalazła już swoich nabywców, w sprzedaży pozostały ostatnie wolne powierzchnie. Jest to 5 mieszkań, o układzie cztero- i pięciopokojowym z aneksem kuchennym. Deweloper rozpoczął również prace nad kolejnym, 9 budynkiem, który pnie się w górę. Obecnie osiągnął poziom trzeciego piętra. Tutaj w ofercie znajdują się 142 mieszkania, komórki lokatorskie, 2 lokale usługowo-handlowe oraz podziemna hala garażowa. Finalizacja projektu nastąpi w III kwartale 2021 roku.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.