Komunikaty PR

Akcja „Zostaję w domu”. Jak wytrwać najbliższe dni?

2020-03-30  |  21:45
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.41 MB )

Zostań w domu – radzą lekarze i wszyscy wokół. No dobrze, ale co robić w domu przez dwa tygodnie, zwłaszcza kiedy nie możemy zaprosić gości, pójść do kina, czy na jogę? Dla jednych to przymusowa kwarantanna, dla innych 14 dni zasiłku opiekuńczego. Fakt jest taki, że powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać teraz będziemy w swoich czterech ścianach. Czym zająć się poza codziennymi czynnościami, żeby się nie zanudzić?

Związany w koronawirusem pobyt w domu  można wykorzystać efektywniej, niż snując się z kąta w kąt. Już teraz warto zastanowić się, co możemy robić razem ze wszystkimi mieszkańcami domu. Jeśli nie mamy możliwości zdalnej pracy, wykorzystajmy mądrze nadchodzące tygodnie na odpoczynek i nadrobienie zaległości – niekoniecznie w serialach, czy w grach komputerowych. Jeśli tęsknicie za dalszą rodziną i przyjaciółmi, koniecznie umówicie się na czat wideo, w którym może wziąć udział nawet kilkanaście osób. To samo zaproponujcie starszym dzieciom, którym trudno jest wysiedzieć w domu, bez kontaktu z rówieśnikami. Codzienne rozmowy i odrobina humoru podniosą nastrój nam wszystkim.

Czytanie i planszówki

Dwa tygodnie w domu to świetna okazja dla młodszych do trenowania tej umiejętności, rozmiłowania się w czytaniu i ewentualnego nadrobienia braków w lekturze. Czytanie małym dzieciom to jedno z najbardziej więziotwórczych i intelektualnie stymulujących zajęć. Dorośli też mają zapewne w swoich domach jeszcze sporo nieprzeczytanych lektur, czy wartych obejrzenia magazynów wnętrzarskich. W Internecie można znaleźć sporo wartościowych portali o designie i sztuce, które każdy z nas powinien przejrzeć, jeśli nie mamy możliwości wybrać się na wystawę, do muzeum, czy galerii. Właśnie teraz nadszedł czas, by to nadrobić.  Na rynku jest także wiele znakomitych gier planszowych. Granie w gry to w ogóle świetny sposób na spędzanie wolnego czasu razem z całą rodziną – można to robić zarówno z maluchami, jak i nastolatkami. Jeśli znudzą się wam planszówki, pograjcie wspólnie w dobre i sprawdzone statki czy jengę.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Kiedy okoliczne siłownie, baseny i studia jogi są zamknięte na cztery spusty, zaproponujcie jakąś formę ruchu całej rodzinie. Jest wiele treningów, które można wykonać w domu, bez użycia specjalistycznego sprzętu. Największym plusem ćwiczenia we własnym salonie jest to, że trening można zaplanować w każdej chwili. Poziom ćwiczeń dostosujmy do naszych możliwości, a czas umilmy sobie ulubioną muzyką. Spacery są jak najbardziej wskazane, ale w bardzo okrojonym gronie. Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu. Wyciągnijmy książki kulinarne, spróbujmy zrobić z całą rodziną coś vege.

Sprzątanie i dom

Czy Wasze dzieci są w stanie poświęcić 20-30 minut dziennie na odkurzenie mieszkania, sprzątnięcie łazienki albo wyjęcie naczyń ze zmywarkiWbrew pozorom i… protestom, tego rodzaju czynności są zdecydowanie w zasięgu ich możliwości. A jeśli kilka osób w rodzinie poświęci codziennie taki krótki czas na sprzątanie, dom będzie lśnił. Może jest to dobry moment na większe prace, np. poszukanie pomysłu na metamorfozę salonu, czy sypialni? Idzie wiosna, pomyślmy na spokojnie o zmianach we własnych domach. W komputerze i na telefonie obejrzymy najnowsze propozycje mebli polskich producentów, np. Gala Collezione. Sprawdźmy ich wymiary, wybierzmy kolor, liczbę modułów, funkcje specjalne i cieszmy się, że w nowy sezon wejdziemy z całkowicie odmienionym wnętrzem!

www.GalaMeble.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Bezproblemowe gotowanie na gazie Biuro prasowe
2024-04-22 | 12:00

Bezproblemowe gotowanie na gazie

Gotowanie to sztuka, która wykracza poza samą konieczność przygotowywania posiłków. To nie tylko proces łączenia składników w potrawy, ale również wyraz
Dom WIELKOMIEJSKI MODERNIZM
2024-04-19 | 15:54

WIELKOMIEJSKI MODERNIZM

Jednopoziomowe mieszkanie o powierzchni niemal 180 mkw, położone na najwyższej kondygnacji rezydencji przy Parku Łazienki Królewskie w Warszawie to przykład realizacji premium,
Dom Siła kontrastów w aranżacji wnętrz
2024-04-19 | 14:00

Siła kontrastów w aranżacji wnętrz

Mocne zestawienia kolorystyczne w wystroju to niezawodny sposób na wykreowanie wnętrz pełnych wyrazu i charakteru. Kontrastujące ze sobą barwy tworzą niesztampowe, często zaskakujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Gwiazdy

Jan Wieczorkowski: W ogóle nie mam wyczucia w kwestii kupowania prezentów. Sam kilka razy dostałem wody toaletowe, które po prostu do mnie nie pasowały

Aktor grający jedną z głównych ról w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka przyznaje, że w życiu prywatnym również zdarzyły mu się nietrafione prezenty, które szybko wylądowały w koszu. Zwykle były to perfumy czy wody kolońskie, których kompozycja zapachowa w ogóle mu nie odpowiadała. Jeśli natomiast chodzi o wybór okolicznościowych upominków dla innych, to Jan Wieczorkowski zdradza, że zawsze zdaje się w tej kwestii na gust i intuicję żony. Sam zupełnie nie ma do tego głowy.

Handel

Rynek makaronów w Polsce wart jest około 800 mln zł. Producenci pracują nad nowymi funkcjami tych produktów w diecie

Makarony stają się coraz nowocześniejszą kategorią na rynku spożywczym. Konsumenci mają do wyboru m.in. szereg makaronów warzywnych, bezglutenowych, a także funkcjonalnych, których regularne spożywanie ma pomagać w walce z chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca, otyłość czy miażdżyca. To m.in. w ten segment rynku chce w najbliższych latach inwestować notowany na warszawskiej giełdzie producent Makarony Polskie. Spółka podkreśla, że wyzwaniem dla dalszego rozwoju firm z branży spożywczej pozostają rosnące koszty działalności, braki kadrowe, a także niestabilność cenowa.