Komunikaty PR

ALSTAL wybuduje III etap Diasfery Łódzkiej

2024-02-01  |  09:00
Biuro prasowe

Firma deweloperska Duda Development powierzyła generalne wykonawstwo projektu III etapu Diasfery Łódzkiej – budynku mieszkalnego, który stanie przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Kilińskiego – firmie ALSTAL Grupa Budowlana z Bydgoszczy.

Diasfera będzie sercem Łodzi, to jedna z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji. Centrum miasta składa się głównie z przedwojennej zabudowy, czyli kamienic, uzupełnionych wielomieszkaniową zabudową powojenną, a nowa inwestycja będzie podkreśla to, co najlepsze i najpiękniejsze w Łodzi. Pierwsze dwa etapy Diasfery, wraz ze zrewitalizowanym Budynkiem Warsztatowym na terenie inwestycji, obejmowały łącznie 468 mieszkania. Kolejny etap powiększy to śródmiejskie osiedle o 115 lokali mieszkalnych. W budynku znajdzie się także 6 lokali usługowych w parterze oraz podziemne hale garażowe.

- Łódź ma niezwykły potencjał i cieszę się, że razem z firmą  Duda Development, będziemy realizować III etap Diasfery. To wyjątkowy projekt, nie tylko ze względu na miejsce, ale i niezwykłe detale. Elewacja I etapu nawiązuje do architektury łódzkich kamienic, zaś w III etapie fasada budynku zostanie ozdobiona nowoczesną mozaiką, która podkreśli wyjątkowość inwestycji. Współpraca z Duda Development to ogromne wyróżnienie dla ALSTAL i dla wszystkich pracowników. Tak wyjątkowe projekty, wspaniałe, wizjonerskie pomysły wymagają profesjonalnego wykonania. Jestem pewny, że nasze 48 – letnie doświadczenie w budownictwie spełni najwyższe oczekiwania Inwestora. Dążymy do perfekcji w każdym szczególe, aby III etap Diasfery stał się nie tylko częścią Łodzi, ale także symbolem harmonijnego połączenia przeszłości z teraźniejszością - powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana.

Inwestorem jest rodzinna firma - Duda Development, która rozpoczynała swoją działalność w Poznaniu i podpoznańskich miejscowościach. Prowadzi działalność w całym kraju: przede wszystkim w sektorze budownictwa mieszkaniowego, komercyjnego oraz inwestycji gruntowych. Diasfera jest jej pierwszym projektem mieszkaniowym poza Wielkopolską, a zarazem największym z dotychczasowych.

Generalny wykonawca inwestycji, firma ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma, ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 48 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych w tym budownictwie mieszkaniowym. Bydgoska firma realizuje budowy najbardziej wymagających inwestycji m.in. w Trójmieście, czy w Katowicach. Łódzki oddział ALSTAL prężnie działa również w Łodzi, gdzie realizuje projekty hal i magazynów przemysłowych. Bogate portfolio obejmuje takie realizacje, jak nagrodzony w konkursie Budowa Roku 2022 magazyn Adamed Pharma S.A. w Pabianicach, czy nagrodzone Zaplecze Techniczne oraz Hala Postojowa w Wągrowcu, które otrzymało tytuł Arcydzieła Sztuki Budowlanej. Obecnie ALSTAL realizuje budowę Alchemium Politechniki Łódzkiej.

O ALSTAL Grupa Budowlana

ALSTAL Grupa Budowlana to bydgoska, rodzinna firma budowlana ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego. Od 48 lat specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych obiektów przemysłowych, mieszkaniowych, biurowych, sportowo-rekreacyjnych, basenowych, szpitalnych, energetycznych, a także renowacją zabytków. Działalność firmy została doceniona przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego, przez co ALSTAL jest posiadaczem Godła Teraz Polska.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.