Komunikaty PR

Antybakteryjne parkiety

2020-04-05  |  22:20
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 2.71 MB )

Podłoga jest częścią naszego codziennego życia. To na niej stawiamy pierwsze kroki, bawimy się ze zwierzętami, chodzimy boso czy w butach. Dlatego tak ważne jest, aby była w pełni bezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Dzięki przełomowej technologii Crystalcare opracowanej przez włoską markę Listone Giordano mamy taką pewność. Wszystko za sprawą antybakteryjnej formuły opartej na bazie jonów srebra.

Wykorzystywana na wiele sposobów, w zależności od etapu naszego życia – na czworaka, brzuchem do góry, boso i w butach – podłoga drewniana jest namiastką ciepłej i beztroskiej atmosfery, tak ważnej w każdym domu. To tu toczy się codzienne życie domowników i ich czworonożnych przyjaciół, dlatego kwestia higieny powinna być priorytetem. Zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z produktem naturalnym, jakim jest drewno.

Na parkiet bakteriom wstęp wzbroniony!

Mikroorganizmów żyjących na podłodze nie dostrzeżemy gołym okiem. Niektóre z nich zwane patogenami są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, dlatego powinniśmy ich unikać. Niestety bakterie do życia i rozmnażania się potrzebują takich samych warunków temperaturowych i wilgotności jak człowiek, dlatego chętnie namnażają się w naszych czterech kątach. Zastosowanie substancji antybakteryjnych w miejscach tak wrażliwych, jak wnętrze domu pozwala nam pozbyć się szkodliwych bakterii i stworzyć przyjemną i bezpieczną przestrzeń do życia.

Antybakteryjna formuła wykończeń!

Listone Giordano jest pierwszym producentem podłóg drewnianych, który w swoich wykończeniach wykorzystuje wyjątkowe działanie technologii Crystalcare. To wprowadzona na rynek już ponad 10 lat temu antybakteryjna formuła o wysoce skutecznym i szerokim zakresie działania. Samoczynnie chroni powierzchnię parkietu przed drobnoustrojami oraz chorobotwórczymi czynnikami, a tym samym chroni nasze zdrowie. Ma to ogromne znaczenie przy wyborze parkietów do wnętrz zamieszkałych zwłaszcza przez seniorów, dzieci czy alergików.

Crystalcare – jak to działa!

Aktywne składniki Crystalcare oparte na substancjach bakteriobójczych, takich jak jony srebra i biocydach działających na wymianę jonową, wykazują szerokie spectrum działania antybakteryjnego. W przypadku kontaktu z zabezpieczoną powierzchnią, bakteryjny ładunek jest redukowany o ponad 95% w zaledwie 24 godziny. Zostało to potwierdzone certyfikowanymi testami ISO 22196: 2007, które wykonano w Laboratoriach CATAS – największej europejskiej placówce do testowania i badań materiałów oraz technologii stosowanych w sektorze drzewnym i meblowym. Dzięki zintegrowaniu substancji bakteriobójczych w samej strukturze wykończenia, nie zmywają się one w trakcie czyszczenia i konserwacji, a ich skuteczność nie słabnie z czasem.

Ekologiczne trendy są coraz bardziej widoczne również przy wyborze parkietów. Już od kilku lat obserwujemy rynek i zauważamy trzy kluczowe aspekty, którymi kierują się nasi klienci. Mowa tutaj o ekologicznej produkcji, braku substancji chemicznych w składzie oraz bezpieczeństwie dla zdrowia  – przyznaje Joanna Jezierska z salonu Forestile na ul. Stawki 4b w Warszawie.

Czuj się bezpiecznie!

Zastosowanie technologii Crystalcare jest szczególnie ważne w przestrzeniach publicznych, gdzie higiena odgrywa niezwykle istotną rolę. Są to np. szpitale, biura, szkoły itp., ale również w pomieszczeniach mieszkalnych, takich jak łazienka, kuchnia i pokój dziecięcy. Technologia Crystalcare pomoże znacząco zmniejszyć zagrożenia płynące ze środowiska zewnętrznego oraz  wyeliminować namnażające się kolonie bakterii.

Więcej o technologii Crystalcare przeczytasz na http://forestile.pl/zdrowie-i-technologia-to-jest-wyzwanie/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste metamorfozy z farbami do zadań specjalnych Biuro prasowe
2024-05-06 | 14:00

Proste metamorfozy z farbami do zadań specjalnych

Szeroki wachlarz produktów renowacyjnych na farbiarskim rynku sprawia, że dziś praktycznie każdy element domowego wnętrza można szybko i sprawnie odnowić, bez obaw o nieestetyczny
Dom Wyjątkowa ścieżka w ogrodzie. Sprawdź kreatywne pomysły i najnowsze trendy
2024-05-06 | 10:00

Wyjątkowa ścieżka w ogrodzie. Sprawdź kreatywne pomysły i najnowsze trendy

W aranżacji ogrodu, drogi czy ścieżki pełnią znaczącą rolę. Nie tylko definiują sposób poruszania się po przestrzeni, ale także dodają niepowtarzalnego charakteru całej
Dom Chłodziarka do wina – dlaczego warto z niej korzystać?
2024-04-30 | 20:00

Chłodziarka do wina – dlaczego warto z niej korzystać?

Wino, zarówno białe, jak i czerwone, wymaga odpowiednich warunków przechowywania, aby mogło zachować swój smak i aromat. Dlatego też coraz więcej miłośników tego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.