Komunikaty PR

Apartament dla dwojga projektu Sandry Białkowskiej

2024-02-28  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpeg ( 0.2 MB )

On – dynamiczny, zdecydowany i pełen energii do działania. Ona – subtelna, łagodna, emanująca ciepłem i kobiecością. W codziennym życiu wzajemnie się uzupełniają, tworząc zgrany duet, czego doskonałym dowodem jest ich wspólne M. Choć łączy ono z pozoru dwie różne stylistyki, tworzy niezwykle spójną całość – z charakterem, a jednak przytulną, nienachalną i elegancką. To zasługa Sandry Białkowskiej z pracowni projektowej Dobry Układ, która wsłuchując się w serca klientów, tworzy projekty dopasowane do ich potrzeb, osobowości i stylu życia.

Tak było i w tym przypadku. Młodzi inwestorzy, urządzając swój prywatny azyl na ziemi o pomoc zwrócili się do znanej ze spersonalizowanych realizacji projektantki Sandry Białkowskiej z pracowni Dobry Układ. To ona miała nadać realny kształt marzeniom inwestorów, łącząc ich osobiste preferencje i upodobania w jedną spójną całość. Miało być loftowo, z charakterem, a jednocześnie ciepło, przytulnie i wytwornie. I choć zadanie te wydaje się dość trudnym wyzwaniem, to nie ono stanowiło główny problem aranżacyjny. Projektantka musiała się przede wszystkim zmierzyć z funkcjonalnym układem deweloperskim mieszkania, który w żaden sposób nie spełniał potrzeb właścicieli.

Dwukondygnacyjny apartament o powierzchni 73 mkw. wymagał całkowitej zmiany rozkładu pomieszczeń i ich funkcji. W stanie deweloperskim kuchnia z salonem była zaplanowana na wyższej kondygnacji, a pomieszczenia prywatne – na dole. Aby czuć się swobodnie już od wejścia, strefę dzienną przeniesiono na dół, otwierając wnętrze także na chętnie tu widzianych gości i przyjaciół. Wymagało to nie tylko wyburzenia ścian, ale też przeniesienia lokalizacji klatki schodowej. W efekcie uzyskano całkiem nowy – funkcjonalny i ergonomiczny podział przestrzeni, którą Sandra Białkowska urządziła z niezwykłą precyzją i starannością. Świadczą o tym zarówno wykonane wg autorskiego projektu zabudowy meblowe w kuchni czy salonie, jak i aranżacyjne detale, jak choćby osprzęt elektryczny z serii Simon 82 Detail marki Kontakt-Simon w czarnym kolorze, czy przyciski słupukujące z oferty Geberit, które doskonale wpisują się w koncepcję stylistyczną wnętrza. A ta zasługuje na szczególną uwagę.

Już od progu wnętrza zachwycają ciepłą aurą i przytulnością, pomimo zdecydowanego charakteru, jaki narzuca przyjęta na życzenie inwestora stylistyka loft. Głęboka czerń i stonowane szarości, surowe materiały oraz postindustrialne elementy wystroju tworzą tu bowiem mocną w przekazie aranżacyjną bazę. Proste formy mebli, inspirowane stylem postfabrycznym oświetlenie, designerskie grzejniki Vasco Viola, sufitowe belki i przede wszystkim imponująca klatka schodowa (wykonana wg indywidualnego projektu przez samego właściciela), budują klimat rodem z nowojorskich apartamentów Soho.

Porównanie to nie jest bynajmniej przypadkowe. Za sprawą Sandry Białkowskiej, która z niezwykłym wyczuciem uchwyciła artystyczną duszę właścicielki, surowe z założenia wnętrza nabrały kobiecego ciepła i łagodności. Welurowe tkaniny, ciemne w wybarwieniu drewno i ze szczególną starannością dobrane dodatki o krągłych, obłych kształtach inspirowanych naturą budują tu przytulny, acz wytworny klimat. O tym, że pierwiastek kobiecy równoważy męski, najlepiej świadczy urządzony na potrzeby Pani domu kącik do czytania, gdzie w pełni może zanurzyć się w literackim świecie, oddając się swojej największej pasji.

Opisując to wnętrze nie można nie wspomnieć o trzecim jego mieszkańcu. Na jego obecność wskazują bowiem liczne detale aranżacyjne, które Sandra Białkowska świadomie, acz subtelnie wprowadziła w domową przestrzeń. Figurka buldoga dumnie strzeżąca księgozbioru inwestorki, jego wizerunek na zabawnych plakatach czy domowych tekstyliach zdradzają, że z parą właścicieli mieszka ich pupilek – uroczy buldog Asti. Podkreślają tym samym, jak bardzo dużą uwagę projektantka przywiązuje do personalizacji wnętrz. Świadomie wsłuchuje się w potrzeby klientów, tworząc realizacje w pełni odzwierciedlające ich osobowość. A że udaje się jej to nadzwyczaj dobrze, świadczy nie tylko realizacja tego wnętrza, ale i fakt, że projektantka zaprzyjaźniła się z inwestorami, do dziś bywając mile widzianym gościem w ich przytulnym gniazdku.

Projekt: Sandra Białkowska, Dobry Układ

Zdjęcia: Tomasz Wachowiec

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.