Apartament Etno
Jasne, eleganckie mieszkanie, w które wpleciono elementy stylu etno. Kolorowe i wzorzyste akcenty – poduszki, koce, a także zieleń welurowych krzeseł i dekoracyjnych płytek na fartuchu kuchennym – ożywiają szarości i biele tła. Do takiej przestrzeni pasuje wizualnie lekkie oświetlenie i meble na wąskich, drewnianych nóżkach. Mieszkanie ma 66 m² i składa się z sypialni, gabinetu/pokoju gościnnego, łazienki i salonu otwartego na kuchnię z jadalnią. Strefy są połączone niewielkim holem, w którym na ścianie zagościł tradycyjny wzór francuskiej kraty vichy. W salonie wyróżnia się czarna bryła (pokryta farbą tablicową) z biokominkiem. Ta czystsza alternatywa dla tradycyjnego kominka dobrze kontrastuje z tłem, dzięki użyciu białych otoczaków. Podobna zasada króluje w sypialni, która została urządzona wygodnie i elegancko, ale w duchu prostoty. Biała, nierzucająca się w oczy szafa z systemem szuflad i drążków pomieści wszelką odzież. Inaczej jest w gabinecie, w którym zagościła żywa kolorystyka, choć samo miejsce do pracy urządzone jest w sposób bardzo zorganizowany. Motyw drewna jest częścią wspólną całego domu. Wystąpił nawet w łazience – w postaci modnych i praktycznych płytek pod prysznicem.
Metryczka:
Lokalizacja: Wrocław
Powierzchnia mieszkania: 66 m²
Poziom: parter
Pomieszczenia: salon z kącikiem telewizyjnym, jadalnią i aneksem kuchennym, hol wejściowy, łazienka, gabinet, sypialnia
Przeznaczenie: na wynajem dla rodziny lub pary
Założenia:
Wnętrze atrakcyjne dla wielu potencjalnych najemców, wyróżniające się, oryginalne. Ciekawy akcent (biokominek); styl skandynawski z mocniejszymi dodatkami w stylu etno.
Interesujące rozwiązania:
Biokominek w salonie; drewnopodobne płytki w łazience w połączeniu z bielą, przełamane czarną podsufitką; czarne akcenty – ściana, meble, elementy lamp; etniczne wzory; płytki na fartuchu kuchennym (Equipe Artisan Moss Green 6,5×20); duża kuchnia stała się lżejszą przez rezygnację z szafek wiszących; szafa w przedpokoju wolnostojąca – wkomponowana w mieszkanie poprzez dopasowaną zabudowę g-k wokół; akcenty kolorystyczne – kanapa w biurze, płytki i krzesła w salonie, tekstylia w sypialni.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.