Aranżacja wnętrz dyktowana intuicją
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik@practum.pl
609884480
www.practum.pl
Kierowanie się intuicją w wystroju wnętrz to sposób na wykreowanie nieszablonowych aranżacji, które cechuje indywidualność i nieoczywisty styl. Urządzony zgodnie z własnymi odczuciami i potrzebami dom pozwoli najlepiej wyrazić swoją osobowość i charakter, tworząc hipnotyzujące wnętrza, w których można się poczuć po prostu sobą.
Personalizacja domowej przestrzeni to wciąż bardzo aktualny i ważny trend w aranżacyjnym świecie. Dlatego marka Tikkurila zachęca, by projektując wnętrza dać dojść do głosu własnej intuicji i wykorzystując mnogość odcieni w aranżacjach, swobodnie wyrazić siebie. Poszukując inspiracji w doborze kolorów do wnętrza warto zebrać próbki podobających się nam barw i zestawień kolorystycznych - mogą to być skrawki materiałów, wycinki z gazet czy zdjęcia. Dobrym sposobem pozwalającym sprawdzić, jak działa intuicja, jest też stworzenie moodboardów, które najlepiej zobrazują nasze wnętrzarskie inspiracje i kolorystyczne upodobania. Bodźcem do zabawy barwą w wystroju ma być też kolekcja Tikkurila Color Now 2024, z kolorem roku 2024 - ciepłym brzoskiwniowym Nude in Nizza na czele.
Swojej intuicji czasami trzeba zwyczajnie dać czas. Nie zawsze wszystko musi dziać się od razu, więc współpracę z nią można zacząć od małych kroków. Aby intuicja mogła w pełni wybrzmieć, może też potrzebować spokoju i przestrzeni. Na początek warto otoczyć się wtedy odcieniami, które do wystroju wprowadzają harmonię i równowagę, jak np. Fog in France z najnowszej kolekcji Tikkurila. Skąpane w lekkiej mgiełce wnętrza pozwolą ukoić zmysły i zapewnią intuicji sprzyjające warunki do rozwoju.
Jeśli jednak intuicja podpowiada odważne, nieoczywiste rozwiązania, nie należy się ich bać, tylko zaufać swoim odczuciom, nawet gdy wydają się płynąć wbrew trendom. Projektowanie wnętrz ma być przestrzenią do wyrażenia własnych emocji oraz zabawą, z której należy czerpać przyjemność. Czasem wykreowane z pomocą intuicji kolorystyczne stylizacje mogą okazać się aranżcyjnymi perełkami, które zachwycą nietuzinkową energią i unikatowym designem.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.