Aranżacyjne triki na utrzymanie porządku
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
W uporządkowanej przestrzeni dużo łatwiej jest pozbierać myśli i skupić się na pracy czy nauce. Otoczenie, w którym panuje ład lepiej też sprzyja odpoczynkowi. Marka Beckers prezentuje kilka sprawdzonych trików aranżacyjnych, które ułatwią utrzymanie porządku w domu.
1. Stosuj wysokiej jakości zmywalne farby
Zabrudzone ściany potrafią zepsuć każdą, nawet najpiękniejszą aranżację. Dlatego utrzymanie ich w czystości to połowa sukcesu do zachowania estetycznego wyglądu wnętrza. Aby nie martwić się o plamy i brud, do malowania ścian najlepiej wybrać farby o wysokiej klasie zmywalności, które pozwolą bez problemu usunąć powstałe na ich powierzchni zabrudzenia. Na rynku dostępne są też produkty plamoodporne, które cechuje ponadprzeciętna odporność na plamy, szorowanie i zmywanie, jak Beckers It’ Simple. Te sprawdzą się nawet w szczególnie podatnych na zabrudzenia pomieszczeniach, sprawiając, że nawet przy intensywnym czyszczeniu kolor pozostanie nasycony, a ściana nie straci pięknego matowego wykończenia.
2. Wybieraj jasne kolory
Jasne ściany nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także wnoszą do wnętrza wrażenie porządku. Wcale nie musi być to czysta biel – w wystroju z powodzeniem sprawdzą się złamane tonacje off-white czy nawet delikatne pastelowe odcienie. Jasny Almond Milk z palety Beckers It’s Simple doda uroku każdej stylizacji, zachowując poczucie przytulnej czystości i harmonii.
3. Ogranicz liczbę dekoracji
W celu utrzymania aranżacyjnego porządku zastosowanie ma zasada „im mniej, tym lepiej”. Najlepiej więc ograniczyć liczbę bibelotów, które mogą zagracać pomieszczenie i wprowadzać nieład. To szczególnie istotne w miejscu pracy, bowiem zbyt dużo dodatków może zwyczajnie źle wpływać na koncentrację. Jeśli ograniczymy je do minimum, można się nawet pokusić o ciemniejsze ściany, np. w głębokim odcieniu Sailor Blue z palety Beckers, które będą charakterną przeciwwagą dla dekoracyjnej powściągliwości.
4. Zapewnij miejsce do przechowywania
Odpowiednio przemyślana przestrzeń do przechowywania przyczyni się do łatwego zachowania porządku na co dzień. Dlatego we wnętrzach mile widziane są rozmaite szafki, komody, półki, ale i stosowne pojemniki czy organizery, dzięki którym przedmioty nie będą leżały na wierzchu w przypadkowych miejscach. Łagodne tło ścian pomalowanych zmywalną farbą Beckers Designer Colour w odcieniu Cheer będzie wdzięcznie eksponować świeżość i porządek w salonie, wprowadzając przyjemny i spokojny klimat.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.