Architektura wobec kryzysu – śniadanie prasowe Święta Architektury 2022
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Święto Architektury to wyjątkowa okazja do przyjrzenia się wyzwaniom, przed którymi stoją obecnie projektanci. Problemy gospodarcze, zmiany klimatyczne i konflikty zbrojne to tylko kilka z czynników znacząco wpływających na pracę architektów. O całym przedsięwzięciu opowiedzieli organizatorzy podczas spotkania prasowego dotyczącego finisażu wystawy Plany na przyszłość | LAB.
Sztuka gospodarowania przestrzenią ma zaspakajać nie tylko estetyczne potrzeby, ale również odpowiadać na aktualne wydarzenia, które wpływają na naszą codzienność. Zmiany klimatu, pandemia, kryzysy gospodarcze – to zaledwie kilka z impulsów oddziałujących na decyzje architektów. Świadomość tych zależności muszą mieć obydwie strony, czyli twórcy projektów oraz ich późniejsi użytkownicy.
Spotkanie prasowe, które odbyło się 2 sierpnia 2022 roku w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury, rozpoczęła Marta Sękulska-Wrońska, Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, dziękując członkom SARP za zaangażowanie i wkład w przygotowanie wystawy Plany na przyszłość | LAB. Architektka opowiedziała o roli SARP w organizacji wydarzenia i idei otwarcia się instytucji na warszawiaków.
Magda Maciąg, kuratorka i projektantka wystawy, a także członek zarządu OW SARP, podczas spotkania prasowego, wprowadziła merytorycznie do Święta Architektury. Razem z nią Jan Chwedczuk, Wiceprezes OW SARP ds. edukacji, podsumował wystawę, która przedstawia wizję przyszłości Warszawy. Wydarzenie organizowane przez OW SARP ma ogromne znaczenie w kontekście integrowania warszawiaków i twórców zabudowy miasta, co podkreślała Agnieszka Kalinowska-Sołtys zajmująca stanowisko prezesa SARP. O szczegółach harmonogramu finisażu Planów na przyszłość| LAB, w ramach którego siedziba SARP Warszawa i ZODIAK staną się przestrzenią wymiany myśli, prelekcji, warsztatów i letniego kina, opowiedziała Marta Wójcicka – producentka wystawy.
Partnerami Święta Architektury są Ambasada Danii, Better Shelter, Echo Investment, FCRBE - Facilitating the circulation of reclaimed building elements in Northwestern Europe, Ikea, Instytut Dizajnu w Kielcach, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów, NIAiU, PLBGC, Profundo, SARP, SAW, UNGC, Egoe, Urząd Miasta st. Warszawa, ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury. Wydarzenie jest objęte patronatem medialnym Architektura&Biznes, Architecture Snob, Architektura Murator, Bryła.pl, Magazyn Dobre Wnętrze, Label Design Magazine, White MAD, Magazif, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, NN6T, nowawarszawa.pl, Rzut oraz Sztuka Architektury.
Spotkanie prasowe zorganizowała agencja OKK! PR, która odpowiada za komunikację Święta Architektury i wystawy Plany na przyszłość | LAB.
Święto Architektury potrwa od 4 do 7 sierpnia 2022 roku.
Wydarzenie w serwisie

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dziś premiera drugiego albumu Wiktora Dyduły. „Serwuję dużą gamę najróżniejszych emocji”
Artysta jest niezwykle podekscytowany premierą swojego drugiego albumu, bo jak podkreśla, podaje słuchaczom siebie „na widelcu”, bez żadnych filtrów i zbędnych masek. Serwuje wszystko to, co odczuwa: smutek, radość, niepokój, nadzieję, a przede wszystkim miłość. Wiktor Dyduła zaznacza, że płyta „Tak jak tutaj stoję” dedykowana jest tym, którzy w muzyce cenią szczerość i prawdziwe emocje bez lukru. Krążek zawiera 12 emocjonalnych piosenek, w tym odtworzony 40 mln razy, nominowany do Fryderyków 2025 singiel „Tam słońce, gdzie my”.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.