Komunikaty PR

Łazienka bez granic – dlaczego warto wybrać odpływ liniowy

2021-08-06  |  16:00

Walk-in, czyli otwarta kabina prysznicowa – najczęściej pozbawiona brodzika – to rozwiązanie aranżacyjne, który na dobre zadomowiło się we współczesnych łazienkach. Stało się to za sprawą jej niepodważalnych zalet, surowej formy i niebywałej praktyczności. Z czasem jej wygląd ewaluował i wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Jednym z elementów wpisujących się w minimalistyczny, a zarazem funkcjonalny charakter kabiny walk-in, są odwodnienia liniowe. Co istotne z punktu widzenia komfortu użytkowników – zastępując tradycyjne brodziki, pozwalają na aranżację przestrzeni sanitarnej pozbawionej barier. Zwiększają zatem poziom komfortu i bezpieczeństwa – ale to nie jedyne zalety tych rozwiązań.

Aranżacja bez granic

Zastosowanie odpływu liniowego oferuje całkiem nowe i praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Brak brodzika pozwala z jednej strony stworzyć minimalistyczną, nowoczesną strefę prysznicową, a z drugiej – znacznie lepiej wykorzystać przestrzeń łazienki, szczególnie w niewielkich mieszkaniach. Tradycyjne kabiny prysznicowe z brodzikiem są masywne, zajmują zazwyczaj sporo miejsca i tym samym wręcz przytłaczają wnętrze. Ta w wariancie walk-in, wyposażona w odpływ liniowy, daje szansę na wykreowanie łazienki lekkiej i przejrzystej. Delikatne przeszklenia na wymiar są dyskretne i niemal niewidoczne, a co więcej – optycznie powiększają przestrzeń. Rozwiązanie to pozwala nawet zrezygnować ze ścian i pozostawić tę strefę całkowicie otwartą – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.

Dobrze zamontowany odpływ liniowy jest praktycznie niezauważalny – na zewnątrz widoczny jest tylko ruszt odpływu. Doskonały estetycznie efekt uzyskamy dobierając styl odpływu do armatury sanitarnej. To zasługa szerokiej oferty wzorniczej wykończenia profili, dostępnych np. w barwach optycznego i czerwonego złota czy czarnego chromu.

Bezpieczeństwo z wygodą

Strefa prysznicowa z odpływem liniowym, poza niewątpliwą estetyką, niesie ze sobą wiele praktycznych zalet. Brodziki mają zazwyczaj dość wysokie brzegi i ograniczają przestrzeń podłogową kabiny, przez co staje się ona mniej komfortowa w użytkowaniu. Jest to szczególnie istotne, gdy z pomieszczenia korzystają osoby starsze lub dzieci. Rezygnacja z tej bariery pozwala znacznie swobodniej korzystać z prysznica, a nawet – umieścić w jego strefie krzesło, siedzisko czy umożliwić wjazd wózkiem inwalidzkim. To także brak ryzyka potknięć i większe bezpieczeństwo – tłumaczy ekspert TECE.

Kabiny bez brodzika stanowią praktyczne rozwiązanie dla łazienek o niewielkim metrażu czy nietypowym układzie. Rezygnacja ze ścianek pozwala wygospodarować więcej miejsca na inne elementy wyposażenia, takie jak umywalka czy pralka, a nawet – tymczasowe ustawienie suszarki na pranie. Odwodnienie prysznicowe oznacza także wygodę podczas sprzątania i łatwość w utrzymaniu czystości. Jedyna czynność, jaką należy wykonać, to wyjęcie sitka i udrożnienie odpływu. Otoczenie można umyć mopem, co eliminuje konieczność stosowania specjalnych detergentów.

Montaż zaplanowany

Pamiętając o wszystkich zaletach rozwiązania, jakim jest organizacja strefy prysznicowej na bazie odpływu liniowego, warto wziąć je pod uwagę przy planowaniu wykończenia lub remontu łazienki. Szczególnie w sytuacjach, gdy poddajemy strefę łazienkową całkowitej reorganizacji. Na etapie projektowania można dopasować wysokość podłogi do wymagań odpływu, położyć odpowiednią hydroizolację i wykonać optymalny spadek powierzchni posadzki w kierunku odpływu. 

Decydując się na niestandardową, a zarazem funkcjonalną strefę prysznicową, warto rozważyć odpływ liniowy. W porównaniu do tradycyjnego brodzika czy wanny z prysznicem, oferuje zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne, gwarantując wygodę, bezpieczeństwo, komfort użytkowania i – co równie ważne – łatwość w pielęgnacji. A czy nie tego właśnie oczekujemy od nowoczesnej łazienki?

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.