Komunikaty PR

Łazienki w domkach 35m2 na zgłoszenie – Ciasne ale własne!

2021-07-22  |  14:52
Biuro prasowe

Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy każdy chce się poczuć komfortowo - jak „u siebie”. W dzisiejszych czasach, w których liczy się pogoń za karierą coraz częściej mówi się „rzućmy wszystko i wyjedźmy”. Co jeśli stałoby się to prawdą? Kto nie chciałby mieć działki, swojego raju na ziemi zamkniętego 4 ścianami. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki.

Domki na zgłoszenie zyskują coraz większe grono zwolenników i są coraz częściej wybieraną formą budownictwa. Czym są takowe „domki na głoszenie”? To nic innego jak domki, które nie posiadają stałych fundamentów i mogą być wybudowane bez dopełniania większych formalności. Co więcej, to budynki, które możemy postawić na terenie działki rekreacyjnej, a ich postawienie nie wymaga pozwolenia na budowę. Z założenia takie domki są traktowane jako letniskowe, ale są i takie, wykorzystywane jako lokum całoroczne. Dzięki rozwojowi technologii mogą posiadać one solidne ocieplenie i ogrzewanie, co pozwala na spędzanie w nich czasu komfortowo, także w chłodniejsze dni, a w praktyce nawet na mieszkanie w nich przez cały sezon. Jest to świetna alternatywa z punktu widzenia coraz to wyższych cen mieszkań oraz materiałów budowlanych. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie, muszą pamiętać aby maksymalnie zagospodarować małą przestrzeń użytkową. Nasuwa się zatem pytanie: jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

Każdy krok przybliżający do wymarzonego domu napotyka różnorodne trudności. Łazienka odgrywa znaczącą rolę w domu. Musi być zarówno funkcjonalna jak i posiadająca wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić niezębny sprzęt. Idealnie wkomponuje się kabina prysznicowa – nie zabiera dużo miejsca a w dodatku z odpowiednim szkłem, optycznie powiększa pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w kabinę czterościenną, w pełni wyposażoną w brodzik, syfon oraz zestaw prysznicowy. Meble, które zamierzamy umieścić w łazience powinny być odpowiednich wymiarów. Ukryte, pojemne szufladki i półki umiejscowione np. pod umywalką lub zamontowany mebel zajmującej całą wysokość ściany – do samego sufitu. Aranżacja takiego miejsca wcale nie musi być nudna. Dzisiejsze rozwiązania konfiguracyjne sprawiają, że nawet malutka łazienka zostanie perełką mieszkania. Zastosowany styl jak i dostęp do naturalnego światła odgrywa dużą rolę. Lustra pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia. Jasne kolory również zdadzą egzamin jasności i pozwolą by światło dzienne rozświetlało łazienkę. Należy pamiętać, że w łatwy sposób można obciążyć dane miejsce. Z rozsądkiem należy dobierać dodatki – świeczki, ozdobne pojemniczki, rośliny. Nie oznacza to, że dodatków nie należy uwzględniać wcale. Są zawsze mile widziane, pomagają w relaksacji i odprężeniu.

Pomimo pewnych ograniczeń, które w sposób naturalny pojawiają się, gdy wybieramy tak mały domek, jest to rozwiązanie godne uwagi i rozważenia w przypadku posiadania działki rekreacyjnej. Ucieczka od codzienności, znalezienie nowoczesnej alternatywy to coś, czego każdy z nas potrzebuje. Małe przestrzenie nie muszą być kłopotem, gdy je odpowiednio zaaranżujemy. Jeśli na naszej działce znajdują się dodatkowo przyłącza wody, prądu i kanalizacji, ta forma budownictwa może okazać się bardzo łatwą drogą do uzyskania wymarzonego domu z ogródkiem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki Biuro prasowe
2024-07-08 | 09:00

Wanny prostokątne: najczęściej wybierane do łazienki

Wanna to nie tylko jeden z niezbędnych elementów wyposażenia łazienki, ale także miejsce codziennego relaksu i wyciszenia. W świecie współczesnego designu, prostokątne wanny
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Prawo

Polskie prawo nie zakazuje trzymania psów na uwięzi. Nowy projekt ustawy proponuje bardziej restrykcyjne przepisy

Kara aresztu do lat trzech i grzywny do tysiąca złotych grożą właścicielom, którzy trzymają psy na łańcuchu. Zgodnie z prawem pies nie może być przywiązany dłużej niż przez 12 godzin, na uwięzi krótszej niż 3 metry. W rzeczywistości jednak ciężko udowodnić naruszenie tego przepisu. – Nadszedł czas, żeby powiedzieć stop utrzymywaniu psów na uwięzi. Pies to nie jest tani system alarmowy – podkreśla Michał Dąbrowski, dyrektor Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Szansą na zmianę może być obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez kilka organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, który trafił niedawno do Sejmu.