Batmaid – szwajcarska precyzja sprzątania już w Polsce
Sprzątanie jest obowiązkiem, do którego Polacy mają różne podejście. Jednych uspokaja, drudzy lubią porządek, ale niekoniecznie samą czynność. Pandemia COVID-19 zmieniła nasze zachowania w tej kwestii – nieco ponad połowa badanych deklaruje, że sprząta częściej. Nie wszyscy jednak robią to z radością. Perspektywa porządkowania jest bardziej uciążliwa dla mężczyzn (24%) niż kobiet (12%), jednak obie płcie zgadzają się co do tego, że mycie okien pozostaje najmniej chętnie wykonywanym obowiązkiem. Nic więc dziwnego, że niektórzy pracodawcy postanowili wprowadzić sprzątanie jako jeden z benefitów dostępnych dla pracowników, szczególnie tych pracujących zdalnie. Z pomocą przychodzi tu Batmaid – intuicyjna platforma do zamawiania pomocy sprzątającej.
Batmaid to pochodzący ze Szwajcarii startup, który zdobył już zaufanie użytkowników we Francji, Włoszech czy Luksemburgu. W tych krajach firma szybko zdobyła kilkadziesiąt tysięcy klientów, dając legalną pracę ponad 5 000 osobom z całej Europy. Niezależnie od tego czy planujemy zwykłe sprzątanie czy generalne porządki, pomoc z Batmaid jest gotowa na sprawne przejęcie naszych obowiązków.
- Dynamiczny wzrost zainteresowania ofertą Batmaid sprawił, że w 2021 roku zdecydowaliśmy się na zaoferowanie naszych usług mieszkańcom kolejnych krajów - komentuje Andreas Schollin-Borg, twórca i CEO Batmaid. - Wiemy, że Polacy są bardzo otwarci na nowe rozwiązania i postaramy się żeby Batmaid również przypadł im do gustu.
– Batmaid zyskał popularność wśród klientów głównie dzięki profesjonalnemu podejściu do wykonywanych usług. Aby dostać się w szeregi naszych Batmaid , należy przejść wieloetapową rekrutację, podczas której rzetelnie sprawdzamy kompetencje, doświadczenie, referencje oraz to czy dana osoba nie miała konfliktów z prawem – wyjaśnia Piotr Majdan, General Manager Batmaid w Polsce. – Chcemy być fair zarówno wobec naszych klientów, jak również współpracowników, dlatego każda z osób noszących na piersi logo Batmaid pracuje legalnie i jest ubezpieczona. Naszym współpracownikom zapewniamy również pełną elastyczność, co sprawia, że sami zarządzają swoim czasem. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla doświadczonych specjalistów z sektora sprzątającego – dodaje.
Jak to wygląda w praktyce?
Batmaid zapewnia dokładne sprzątanie całego mieszkania lub wybranych stref, a zamówienie przebiega w bardzo intuicyjny sposób:
● Na stronie www.batmaid.pl (wkrótce również w aplikacji) podajemy kod pocztowy i wybieramy czy chcemy korzystać z usługi jednorazowo, czy decydujemy się na regularne sprzątanie.
● Określamy czas trwania sprzątania lub korzystamy z dostępnego kalkulatora.
● Wskazujemy czy chcemy skorzystać z usług dodatkowych. Dostępne są: mycie okien, prasowanie, pranie, czyszczenie piekarnika, wnętrz szafek czy mycie lodówki.
● Wybieramy dzień i godzinę, kiedy chcemy skorzystać z Batmaid – i prawie gotowe.
● Następnym krokiem będzie zaznaczenie, czy mieszkają z nami zwierzęta (wymagane ze względu na uczulenia na sierść niektórych pracowników, bez wpływu na koszty) i potwierdzenie, że mamy w domu niezbędne środki czystości.
● Przy finalizacji zamówienia podajemy adres wraz z informacją czy otworzymy drzwi sami, czy klucz będzie nas czekał u ochrony lub w sekretnym miejscu. Istnieje również możliwość pozostawienia specjalnych wskazówek dla pomocy z Batmaid.
● Ostatnim krokiem jest dokonanie płatności kartą. Jeśli zdarzy nam się coś niespodziewanego, możemy anulować płatność do 48 godzin przed datą zamówionej usługi.
Technologia
Za prostymi rozwiązaniami zawsze stoi zaawansowana technologia – warszawski IT HUB Batmaid powstał już w 2018 roku. Od tej pory firma zatrudniła ponad 30 fachowców informatyków i zainwestowano ponad 25 lat roboczych na zbudowanie platformy technologicznej.
– Start Batmaid w Polsce był naszym skrytym marzeniem od samego początku. Dzięki szybkiemu rozwojowi w Szwajcarii mogliśmy zainwestować w topową infrastrukturę w chmurze, zmodernizować software do najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa i uzyskać przewagę technologiczną. Teraz możemy w każdej chwili testować dowolną ilość projektów równolegle, a otwarcie nowego rynku jest możliwe w bardzo krótkim czasie – komentuje Tymon Terlikiewicz, Chief Technology Officer w Batmaid Polska. – W planach mamy uruchomienie aplikacji, która umożliwiałaby skorzystanie z Batmaid w jeszcze prostszy sposób, jednak nie ograniczamy się jedynie do stolicy. Wraz ze zwiększeniem zainteresowania naszą ofertą w Warszawie, kolejnym krokiem z pewnością będzie wdrożenie naszych usług w innych miastach i krajach. A żeby tego dokonać musimy być odpowiednio przygotowani zarówno od strony personalnej, jak również technologicznej. – dodaje.
Szybki rozwój i nowe usługi
Batmaid wciąż rozwija się na zagranicznych rynkach, nawiązując współpracę m.in. z marką Dyson, czy ze znaną tenisistką Martiną Hingis, ale również proponując nowe rodzaje usług jak na przykład: sprzątanie biur, własna linia ekologicznych produktów czyszczących, czy pralnie działające w modelu subskrypcyjnym. O tym, które z tych funkcjonalności zostaną wprowadzone w pierwszej kolejności w Polsce zadecyduje przyjęcie usługi przez użytkowników oraz postępujący wzrost zainteresowania ofertą Batmaid nad Wisłą.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.