Beckers prezentuje trendy kolorystyczne na 2024
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Daydream, Superbloom i Castle Core – to trzy palety kolorów, które według marki farb Beckers będą modne w 2024 roku. Obejmują one zarówno spokojne, kojące tony, reprezentujące minimalizm i równowagę, jak też żywe i odważne odcienie, które symbolizują bunt i chęć eksperymentowania, dlatego każdy odnajdzie w nich coś dla siebie. Wytypowane z palety Beckers Designer Collection stanowią nieprzeciętne połączenie kreatywności, funkcjonalności oraz ekspresji. Z wdziękiem odzwierciedlają ducha czasu, czerpiąc ze sztuki, wzornictwa i kultury.
Paleta kolorów Daydream stanowi odpowiedź na szybkie tempo życia i niespokojne czasy. Inspirowana ruchem self-care rodzina otulających i miękkich kolorów ziemi pozwala wykreować dom, w którym można znaleźć wytchnienie, wyciszenie i poczucie bezpieczeństwa. W kolekcji Daydream znajdują się łagodne, ciepłe i stonowane odcienie, które emanują dobrą energią i błogim spokojem. Stanowią utęsknioną przeciwwagę dla pełnego uciążliwych bodźców, zabieganego otoczenia. Naturalne kolory i materiały łączą się tu z oryginalnymi detalami i wzorami, by stworzyć wnętrza, które ujmują łagodnością i jednocześnie zaskakują niebanalnym stylem.
Na przeciwległym biegunie znajduje się kolekcja kolorów Castle Core. Tu nie ma miejsca na kompromisy, a do głosu dochodzi twórczy maksymalizm. W tej palecie więcej znaczy po prostu więcej. Głębokie i mocne kolory farb Beckers Designer Collection miksują się więc z teksturami, wzorami i wyrazistymi detalami, składając się na ponadprzeciętny i unikatowy design. Dzięki Castle Core styl vintage ze smakiem łączy się z nowoczesnością, tworząc nieraz ekstrawaganckie aranżacje, które zachwycają nieoczywistym doborem tekstyliów czy mebli.
Rodzina kolorów Superbloom z palety Beckers Designer Collection zachęca z kolei, by postawić na aranżacyjną spontaniczność i fantazję, stając w kontrze do gotowych rozwiązań, którymi karmi nas dzisiejsza rzeczywistość. Tryskająca energią kolekcja kreuje aranżacje, które wręcz rozkwitają od kolorów i dekoracji, by stworzyć dom, w którym naprawdę można poczuć się jak u siebie. Szczególnie ważne miejsce zajmują tu naturalne odcienie, z zielenią na czele, widoczną także w bogatej kolekcji roślin. Aranż w stylu Superbloom dopełniają liczne dodatki. Starannie i z pomysłem wkomponowane w wystrój sprawiają, że wnętrza są kolorowe i bogate w formie, ale bez poczucia przytłaczania przestrzeni.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.