Bezpłatne porady znanego ogrodnika w największych miastach Polski
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Marka Drewnochron wraz ze swoim ambasadorem, cenionym projektantem ogrodów i majsterkowiczem – Dominikiem Strzelcem – organizuje cykl bezpłatnych porad dot. pielęgnacji drewna ogrodowego. Będzie to okazja, by podpytać eksperta, jak najlepiej dbać o drewniane powierzchnie wokół domu, by nie straciły swej funkcjonalności i zdobiły ogród na długie lata. Spotkania będą odbywać się w sklepach Castorama od maja do lipca 2024 w największych miastach Polski. Pierwsze z nich zaplanowano w Warszawie.
„Marka Drewnochron od ponad 35 lat pomaga klientom pielęgnować ten wyjątkowy, naturalny surowiec, jakim jest drewno, starając się zachować jego piękno na lata. Tym razem wspólnie z popularnym ogrodnikiem, Dominikiem Strzelcem, będziemy się dzielić wiedzą i doświadczeniem, podpowiadając, jak we własnym zakresie można zapewnić drewnu ochronę, jednocześnie dbając o jego walory estetyczne” – komentuje Aneta Stopa, manager marki Drewnochron.
W ramach bezpłatnych porad Dominik Strzelec, gospodarz popularnych programów telewizyjnych, takich jak „Odlotowy Ogród” i ambasador marki Drewnochron, będzie podpowiadał, jak skutecznie zabezpieczyć drewno zewnętrzne, by zachować je w dobrej formie na wiele sezonów. Każdy zainteresowany może liczyć na indywidualne doradztwo, jak zatroszczyć się o ogrodowe meble, pergole, huśtawki czy ogrodzenie, a także na pomoc w doborze odpowiednich preparatów do ich ochrony. W trakcie wydarzenia będzie też można sprawdzić wybrany kolor na żywo, korzystając z przygotowanych na stoisku próbek drewna. Można także przynieść ze sobą drobne drewniane elementy, by bezpośrednio na nich wraz z Dominikiem Strzelcem przetestować interesujące odcienie.
Organizowane przez markę Drewnochron porady będą odbywały się w wybrane piątki i soboty od maja do końca lipca. W ramach akcji Dominik Strzelec odwiedzi Warszawę, Bydgoszcz, Wrocław, Zieloną Górę, Kraków, Bielsko-Białą, a także Częstochowę. Cykl zainauguruje spotkanie w Castoramie na warszawskim Targówku, przy ul. Głębockiej 15A, które odbędzie się w sobotę, 11 maja, w godzinach 10.00-17.00.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.