Białe meble do łazienki. Klasyka, która nie wychodzi z mody
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Choć trendy wnętrzarskie zmieniają się z roku na rok, białe meble łazienkowe nie tracą na popularności. Przeważają o tym atuty bieli, która jest elegancka, uniwersalna i ponadczasowa. Optycznie powiększa przestrzeń i rozświetla wnętrza. Nic więc dziwnego, że to najczęściej wybierany odcień do pokoi kąpielowych.
Białe meble od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród urządzających łazienki. Od wielu sezonów są też numer jeden w rankingach wyborów wnętrzarskich i nic nie wskazuje, by miało to się zmienić. Wybór bieli do wnętrz kąpielowych wydaje się naturalny i oczywisty. Białe meble łazienkowe dobrze komponują się z ceramiką sanitarną, która mimo mody na kolor, wciąż najczęściej występuje właśnie w tym odcieniu. Pozwala to stworzyć jasne, spójne stylistycznie wnętrze. Dodatkowo barwa ta, jak żadna inna, optycznie powiększa przestrzeń oraz ją rozświetla, co jest szczególnie istotne w pomieszczeniach pozbawionych dopływu naturalnego światła. Dlatego biel doskonale sprawdza się w małych i wąskich łazienkach, które nabierają lekkości i przestronności. Nie znaczy to jednak, że na dużych metrażach odcień ten nie jest wskazany. Wręcz przeciwnie! Białe meble łazienkowe dodają przestrzeni elegancji, czyniąc ją uniwersalną i ponadczasową, co gwarantuje zachowanie pięknego wystroju wnętrza na lata.
Ponadczasowa elegancja – kolekcja Vena Arte 2.0 Devo
Najlepszym na to przykładem jest projekt Grynasz Studio dla marki Devo kolekcja Vena Arte 2.0 dostępna m.in. w białym kolorze. To meble łazienkowe, które zmieniają charakter pomieszczenia w zależności od wyboru wykończenia z bogatej gamy kolorystycznej. Poza ponadczasową bielą, dostępną w wersji matowej i z połyskiem, dostępne są w odcieniu betonu oraz dwóch wybarwieniach drewna – chłodnym (Grey Nordic Wood) i ciepłym (Oak Endgrain Classic Synchro). Dzięki tak szerokiemu spektrum wyboru już podstawowe bryły oferują wiele ciekawych rozwiązań dla architektów i stylistów wnętrz, zaspokajając tym samym najbardziej wymagających klientów. W kolekcji dostępnych jest także wiele praktycznych akcesoriów, jak np. 4 rodzaje luster czy drabinka. Jednak uwagę przyciąga obła forma szafki pod umywalkę, która doskonale wpisuje się w aktualne trendy wzornicze. Jej miękkie linie nadają przestrzeni elegancji, a zintegrowane uchwyty – dostępne w wersji czarnej lub stali szczotkowanej, dodają bryłom mebli głębi.
Białe nie znaczy nudne
To jednak nie wszystkie zalety bieli. Barwa ta jak żadna inna kojarzy się z higieną, której zachowanie w łazience jest szczególnie ważne. Wbrew pozorom jest też łatwa w utrzymaniu czystości. I choć sterylny charakter bieli dla niektórych może być zbyt chłodny w odbiorze, zawsze można go ocieplić drewnem lub kolorem. Biel bowiem doskonale wchodzi w interakcje z innymi odcieniami (także czernią) oraz różnymi materiałami. Co więcej, jest niezwykle elastyczna i łatwo przyjmuje ich właściwości stylistyczne. Dzięki temu wystarczą tylko dodatki – drewniany blat, czy czarne metalowe półki, by dodać białym meblom pożądanego charakteru. Dotyczy to także koncepcji wystroju wnętrza – biel odnajduje się w każdym stylu: od nowoczesnego minimalizmu, poprzez skandynawskie czy loftowe inspiracje, aż do klasycznych stylizacji.
Moc możliwość – kolekcja Danubio 2.0 Devo
Tak szerokie możliwości aranżacyjne daje projekt ASP Krzysztofa Chróścielewskiego kolekcja mebli łazienkowych Danubio 2.0 marki Devo. Łączy ona nowoczesność z elementami postmodernistycznymi. Stonowane kolory brył i blatów – do wyboru biel oraz dwa odcienie szarości dopełniają kolory drewna i betonu, które pozwalają manipulować wystrojem łazienki. Czarne dodatki czynią przestrzeń nowoczesną, elegancką, a jednocześnie zachowują minimalistyczny charakter pomieszczenia. Oryginalna forma relingu, będącego częścią blatu oraz szereg półek ułatwiających odłożenie telefonu, zegarka czy biżuterii wpisują się w połączenie stylu z jednoczesnym zachowaniem praktycznego charakteru łazienki. Wielość dostępnych brył oraz akcesoriów w kolekcji pozwala na dowolną aranżacje wnętrza kąpielowego. Za ich pomocą umeblujemy nie tylko strefę wokół umywalki, ale też wykonamy zabudowę pod stelaż podtynkowy WC.
Postaw na jakość
Dostępna na rynku oferta mebli łazienkowych w białym odcieniu może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego warto zwrócić uwagę na renomę ich producenta i jakość, która za tym idzie. Ważny jest oczywiście także piękny design i funkcjonalność. Te zagwarantują uznani projektanci mebli, którzy współpracują z producentami. Wszystkie te wartości oferuje marka Devo, która do współpracy przy powstaniu swoich nowych kolekcji zaprosiła ASP Krzysztofa Chróścielewskiego i Grynasz Studio. Wśród nich znalazły się wspomniane już Vena Arte 2.0 i Danubio 2.0 – kolekcje, które przyciągają modnym, a przy tym ponadczasowym charakterem. Jednak równie atrakcyjnych kolekcji mebli łazienkowych w białym kolorze znajdziemy w ofercie tego producenta o wiele więcej. Każda przy tym pozwoli stworzyć niepowtarzalną przestrzeń kąpielową.
Dodatkowe informacje www.devo.pl
O Devo
Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.