Biuro na wymiar

Arkadiusz Kaczanowski
Home Sweet Home PR
Łowicka 51
02-535 Warszawa
arek|designbiznes.pl| |arek|designbiznes.pl
+48503355998
www.hshpr.pl
Dobrze zaprojektowane biuro wpływa na naszą motywację czy efektywność. Są miejsca, do których chce się chodzić – a powrót do pracy po letnim urlopie może być przyjemny. W której części domu urządzić sobie miejsce do pracy? Jak uczynić nasz gabinet bardziej reprezentacyjną przestrzenią? Sprawdzone sposoby na dobre biuro (nie tylko domowe) zdradzają eksperci od wyposażenia wnętrza.
W doborowym towarzystwie
Obszerna, elegancka biblioteczka to ozdoba każdego domu czy przestronnego apartamentu. A także - idealne miejsce, by w niej stworzyć prywatną pracownię. Nie ma co ukrywać, że taki księgozbiór będzie też świetnie się prezentował jako tło podczas wideo-narad z resztą współpracowników.
Choć biblioteczka jest klasycznym meblem, to dziś projektuje się ją w całkowicie nowoczesny sposób. Przypomina bardziej eleganckie archiwum i gablotę wystawienniczą, niż regał. Książki są tu zarówno dekoracją, jak też i narzędziem pracy.
- Biblioteczka zazwyczaj jest wykonywana na wymiar, co pozwala półkami pokryć całe ściany czy zagospodarować przestrzeń pod schodami. Szklane fronty pomogą chronić księgozbiór przed kurzem i innymi czynnikami, które by mogły im zaszkodzić. Aby osiągnąć elegancki i monumentalny wizualnie efekt, wprowadzamy do mebli akcentowe lub punktowe oświetlenie, które poprzez refleksy świetlne podkreślą fakturę i kolor płyt meblowych oraz płaszczyznę szkła na frontach – opowiada Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.
Wydzielenie w takim otoczeniu miejsca do pracy wydaje się być naturalnym rozwiązaniem. Zawieszony na jednej ze ścian blat będzie kącikiem do pracy, domową czytelnią, czy też posłuży jako tymczasowa przestrzeń do odkładania książek. Dostawienie wygodnej sofy sprawi, że biblioteczka-biuro będzie też, w razie potrzeby, przestrzenią biznesowych spotkań oraz relaksu. W końcu chcemy też oddawać się lekturom nie tylko związanym z pracą.
Ważne akcenty
Dobrej jakości materiały, oszczędność form oraz kolorów to podstawa eleganckiego biura. Taka przestrzeń będzie reprezentacyjnym gabinetem, idealnym by gościć w nim klientów czy biznesowych partnerów. Nawet jeśli ma służyć wyłącznie nam, to przecież, podczas pracy, zasługujemy na luksus.
Aby gabinet w pełni odpowiadał naszym potrzebom warto pokusić się o rozwiązania szyte na miarę. Funkcjonalne i niezwykle pojemne biurko z obszernym blatem, stworzyć można na wymiar na bazie dwóch kontenerów. Będą one stanowiły podręczne archiwum i miejsce przechowywania. W przypadku tej aranżacji projektanci marki Komandor zaproponowali szklany blat w kontrastującym kolorze. Umiejscowiony jest na dystansach, co dodaje meblowi wizualnej lekkości. Spora liczba szuflad pozwala utrzymać porządek w podręcznych schowkach.
Ważnym elementem jest też szafa na wymiar ulokowana we wnęce. Przesuwne fronty w czarnym, ornamentowym szkle, to wyrazisty akcent wnętrza. Urządzając taki reprezentacyjny gabinet warto pomyśleć o jakimś wyjątkowym dodatku. Może to być lampa o ciekawym wzornictwie albo fotel, np. taki inspirowany słynnym meblem projektu Le Corbusiera.
Miejsce na chwilę
Jeśli pracujemy w domu niezbyt często, ale regularnie (lub zdarza się nam pracować nad własnymi projektami po godzinach), to często zamiast oddzielnego gabinetu wystarczy nam wygodny kąt w innym pomieszczeniu. Musi to być miejsce ciche i dobrze doświetlone. Idealna będzie sypialnia - w domach zwykle ulokowana na poddaszu. Za dnia nieużytkowana świetnie sprawdzi się jako domowe biuro. Pod skosem łatwiej będzie też o naturalne oświetlenie biurka.
- Przestrzeń roboczą możemy wizualnie połączyć np. z główną szafą - tym samym tworząc spójną całość. Blat biurka da się zawiesić między korpusem szafy a ścianą. Systemy mocowań dostępne w ofercie producentów mebli na wymiar pozwalają ten plan zrealizować z łatwością – zapewnia Katarzyna Drabik.
Przy aranżacji dodatkowego kąta do pracy pamiętajmy, by nie zdominował on całej sypialni. Powinna ona przede wszystkim pozostać przestrzenią odpoczynku.
W obszerniejszej przestrzeni możemy pokusić się o klasyczne biurko z szufladami. Ustawione w kącie, dopasowane stylistycznie do komody czy zabudowy łóżka, będzie zarówno toaletką, jak i miejscem pracy. Wielofunkcyjność w takiej sytuacji jest zawsze w cenie, a meble na wymiar dają nam możliwość łączenia funkcji.
Jak w lustrze
Osobne gabinety czy prywatne biuro często nie są zbyt przestronne. Warto pomyśleć wtedy o uatrakcyjnieniu wnętrza oraz optycznym jego powiększeniu. Szafa na wymiar na całą wysokość pomieszczenia, z lustrzanym frontem, otwiera pokój na dodatkowy wymiar. Nie musi to być lustro w ścisłym tego słowa znaczeniu - szklana powierzchnia albo lakierowanie na wysoki połysk w pełni wystarczą.
Ciekawym pomysłem na drzwi szafy są fronty z panelami 3D z ażurowymi wzorami, za którymi umieszczamy taflę kolorowego szkła. Taka subtelna dekoracja sprawi, że standardowe, uporządkowane i spokojne biuro, zyska swój indywidualny charakter.
Niezwykle ważne jest też biurko na wymiar. Dzięki dowolności w kreowaniu koloru, wymiaru i bryły, nie musimy przejmować się problemami z ustawnością mebla, które mogą być udziałem gotowych rozwiązań.
- Bardzo oryginalną formę mają np. biurka na stelażach, które wpisują się w styl industrialny, nowoczesny czy skandynawski. Kolorystyka stelaży, ich kształty czy wymiary bardzo uatrakcyjniają bryłę biurka, nadając mu charakteru i stylu, zawłaszcza, kiedy połączymy je z pięknym rysunkiem drewna, spiekiem kwarcowym czy szkłem. W aranżacji z lustrzanymi elementami we wnętrzu najlepiej wygląda proste biurko w stylu stołu. Mocne, solidne nogi oraz prosty szklany blat będą w tym wypadku idealnym wyborem. Brak kontenerów (całość magazynu przenosimy do szafy) sprawia, że nawet w małym gabinecie nie będzie ciasno – przekonuje Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.
Porządek przede wszystkim
W nowoczesnej pracowni wszystko ma swoje miejsce. Każdy metr trzeba wykorzystać - co wcale nie oznacza, że trzeba go zastawiać meblami. W biurze, pracowni czy open space czasami pusta przestrzeń jest tym, co najlepiej stymuluje rozwój. Pozwala się spotykać, rozmawiać, dyskutować. Albo przejść tam i z powrotem, gdy mamy ważny problem do przemyślenia.
Ład i porządek zaprowadzą szafy uchylne, przesuwne i regały na wymiar. Pomysłowo połączone w jedną, wielką zabudowę będą zarówno garderobą dla pracowników, przestrzenią kuchenną i miejscem na tony biurowych dokumentów i urządzeń. Odpowiednie rozmieszczenie frontów pozwoli łatwo usunąć z pola widzenia to, co akurat niepotrzebne. Duże, minimalistyczne biurko czy stół w centrum, będą idealnym miejscem do wspólnej pracy i wymiany pomysłów. Aż chce się pracować!

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.