Blisko natury, bliżej siebie. Japandi Holiday House projektu architekt Anetty Ka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Komfort i wygoda to dziś najbardziej pożądane dobra, które na nowo definiują pojęcie luksusu. Na co dzień zapewniają go nam przestrzenie, w których żyjemy. Kierując się tą zasadą architekt Anetta Kazimierska zaprojektowała wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House, które, jak sama podkreśla, dają miejsce pełne spokoju i wytchnienia.
Styl japandi to jeden z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz. Łącząc skandynawską prostotę z japońskim minimalizmem czerpie to co najlepsze w obu stylistykach. Jasne stonowane kolory z palety barw ziemi, naturalne materiały i ograniczone do minimum dodatki tworzą sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę. Wszystko to blisko natury, której obecność daje wytchnienie. Japandi bowiem to coś więcej niż sposób na aranżację wnętrz. To styl życia, w którym komfort i wewnętrzny spokój odgrywają pierwszoplanową rolę. Właśnie na ten aspekt postawiła zaprzyjaźniona z marką Vasco architekt Anetta Kazimierska, właścicielka pracowni 2t-studio, projektując wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House.
Japandi Holiday House to wyjątkowe miejsce na mapie domów wakacyjnych na wynajem. Położony w Mielnie, w niewielkiej odległości od plaży, przepełniony jest spokojem i harmonią, a jednocześnie zapewnia możliwość aktywnego wypoczynku. Jego wnętrza łącząc styl japoński ze skandynawskim, tworzą minimalistyczny i ciepły klimat wypełniony prostymi i oszczędnymi formami. Dodatkowo odnajdziemy tu strefę spa & wellness, która przenosi wewnętrzny komfort na wyższy poziom.
- Inspiracją była potrzeba stworzenia spokojnej przestrzeni do regeneracji ciała i umysłu, sprzyjającej błogiemu wypoczynkowi. A to wszystko z łatwym dostępem do elementów rekreacyjnych, takich jak spa i strefa relaksu – wyjaśnia architekt Anetta Kazimierska.
I tak powstał dom o powierzchni 350 mkw podzielony na dwie kondygnacje: dzienną i nocną. Na parterze znajduje się otwarty salon z aneksem kuchennym i jadalnią, strefa spa & wellness z sauną i jacuzzi oraz pokój zabaw ze stołem bilardowym i barem. Na tarasie, umiejscowionym obok salonu i spa, znajduje się kryty basen oraz miejsce do wspólnego biesiadowania na sofach lub przy dużym stole. Pierwsze piętro to część nocna domu z pięcioma sypialniami, każda z prywatną łazienką, pokojem zabaw dla dzieci i pralnią. Korytarz prowadzi na górny taras, na którym można odpocząć wylegując się w słońcu. Jak podkreśla architekta, to wszystko w połączeniu z charakterem wnętrz daje miejsce pełne spokoju i wytchnienia.
We wnętrzach dominują naturalne materiały skomponowane w skromnej i jasnej gamie kolorystycznej. Pierwszoplanową rolę odgrywa tu drewno w bardzo jasnym wybarwieniu, dobrze znane z aranżacji wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim. Zdobi on nie tylko podłogi i fronty zabudów stałych, ale też wyeksponowane zostało na fragmentach ścian oraz belkach stropowych, tworząc znaczące tło dla starannie dobranych mebli i dodatków. Te również nie narzucają się ani swoją formą, ani kolorystyką, budując klimat w duchu Zen. Ograniczone do minimum wyposażenie pozwala bowiem zachować tak ważny w kulturze japońskiej porządek przestrzeni, w której żyjemy. Ład i harmonię podkreślają przewijające się niczym lejtmotyw organiczne formy i obłości, czego najlepszym przykładem są portale w formie łuków, otwierające wnętrza na siebie, ale też otaczającą przyrodę.
Wystrój wnętrz bowiem doskonale wpisuje się w nadmorski krajobraz, tworząc jedną, spójną całość z tym, co na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że projekt ten zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale też na międzynarodowej arenie. Potwierdzają to nagrody WINNER 2023 w konkursie LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS w Szwajcarii, w kategorii Interior design Residence, HONORABLE MENTION 2023 w konkursie THE ARCHITECTURE MASTERPRIZE w Los Angeles, w kategorii Houses Interior oraz WINNER 2024 w konkursie LUXURY LIFESTYLE AWARDS w New York, w kategorii Apartment Interior Design, ale i NOMINACJA do tytułu POLSKIE WNĘTRZE 2023 w konkursie Polska Architektura 2023, w kategorii Wnętrza Prywatne, którego wyniki poznamy już w czerwcu 2024.
Projekt wnętrz: arch. Anetta Kazimierska, 2T-STUDIO, http://www.2t-studio.pl/
Zdjęcia: Gosia Krupińska | WYMIERNA STUDIO
Stylizacja: 2T-STUDIO Anetta Kazimierska

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.