Komunikaty PR

Blisko natury, bliżej siebie. Japandi Holiday House projektu architekt Anetty Ka

2024-05-20  |  10:25
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Komfort i wygoda to dziś najbardziej pożądane dobra, które na nowo definiują pojęcie luksusu. Na co dzień zapewniają go nam przestrzenie, w których żyjemy. Kierując się tą zasadą architekt Anetta Kazimierska zaprojektowała wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House, które, jak sama podkreśla, dają miejsce pełne spokoju i wytchnienia.

Styl japandi to jeden z najbardziej popularnych trendów w aranżacji wnętrz. Łącząc skandynawską prostotę z japońskim minimalizmem czerpie to co najlepsze w obu stylistykach. Jasne stonowane kolory z palety barw ziemi, naturalne materiały i ograniczone do minimum dodatki tworzą sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę. Wszystko to blisko natury, której obecność daje wytchnienie. Japandi bowiem to coś więcej niż sposób na aranżację wnętrz. To styl życia, w którym komfort i wewnętrzny spokój odgrywają pierwszoplanową rolę. Właśnie na ten aspekt postawiła zaprzyjaźniona z marką Vasco architekt Anetta Kazimierska, właścicielka pracowni 2t-studio, projektując wnętrza domu wypoczynkowego Japandi Holiday House.

Japandi Holiday House to wyjątkowe miejsce na mapie domów wakacyjnych na wynajem. Położony w Mielnie, w niewielkiej odległości od plaży, przepełniony jest spokojem i harmonią, a jednocześnie zapewnia możliwość aktywnego wypoczynku. Jego wnętrza łącząc styl japoński ze skandynawskim, tworzą minimalistyczny i ciepły klimat wypełniony prostymi i oszczędnymi formami. Dodatkowo odnajdziemy tu strefę spa & wellness, która przenosi wewnętrzny komfort na wyższy poziom.

- Inspiracją była potrzeba stworzenia spokojnej przestrzeni do regeneracji ciała i umysłu, sprzyjającej błogiemu wypoczynkowi. A to wszystko z łatwym dostępem do elementów rekreacyjnych, takich jak spa i strefa relaksu – wyjaśnia architekt Anetta Kazimierska.

I tak powstał dom o powierzchni 350 mkw podzielony na dwie kondygnacje: dzienną i nocną. Na parterze znajduje się otwarty salon z aneksem kuchennym i jadalnią, strefa spa & wellness z sauną i jacuzzi oraz pokój zabaw ze stołem bilardowym i barem. Na tarasie, umiejscowionym obok salonu i spa, znajduje się kryty basen oraz miejsce do wspólnego biesiadowania na sofach lub przy dużym stole. Pierwsze piętro to część nocna domu z pięcioma sypialniami, każda z prywatną łazienką, pokojem zabaw dla dzieci i pralnią. Korytarz prowadzi na górny taras, na którym można odpocząć wylegując się w słońcu. Jak podkreśla architekta, to wszystko w połączeniu z charakterem wnętrz daje miejsce pełne spokoju i wytchnienia.

We wnętrzach dominują naturalne materiały skomponowane w skromnej i jasnej gamie kolorystycznej. Pierwszoplanową rolę odgrywa tu drewno w bardzo jasnym wybarwieniu, dobrze znane z aranżacji wnętrz inspirowanych stylem skandynawskim. Zdobi on nie tylko podłogi i fronty zabudów stałych, ale też wyeksponowane zostało na fragmentach ścian oraz belkach stropowych, tworząc znaczące tło dla starannie dobranych mebli i dodatków. Te również nie narzucają się ani swoją formą, ani kolorystyką, budując klimat w duchu Zen. Ograniczone do minimum wyposażenie pozwala bowiem zachować tak ważny w kulturze japońskiej porządek przestrzeni, w której żyjemy. Ład i harmonię podkreślają przewijające się niczym lejtmotyw organiczne formy i obłości, czego najlepszym przykładem są portale w formie łuków, otwierające wnętrza na siebie, ale też otaczającą przyrodę.

Wystrój wnętrz bowiem doskonale wpisuje się w nadmorski krajobraz, tworząc jedną, spójną całość z tym, co na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że projekt ten zdobył uznanie nie tylko w Polsce, ale też na międzynarodowej arenie. Potwierdzają to nagrody WINNER 2023 w konkursie LIV HOSPITALITY DESIGN AWARDS w Szwajcarii, w kategorii Interior design Residence, HONORABLE MENTION 2023 w konkursie THE ARCHITECTURE MASTERPRIZE w Los Angeles, w kategorii Houses Interior oraz WINNER 2024 w konkursie LUXURY LIFESTYLE AWARDS w New York, w kategorii Apartment Interior Design, ale i NOMINACJA do tytułu POLSKIE WNĘTRZE 2023 w konkursie Polska Architektura 2023, w kategorii Wnętrza Prywatne, którego wyniki poznamy już w czerwcu 2024.

Projekt wnętrz: arch. Anetta Kazimierska, 2T-STUDIO, http://www.2t-studio.pl/

Zdjęcia: Gosia Krupińska | WYMIERNA STUDIO

Stylizacja: 2T-STUDIO Anetta Kazimierska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.