Botaniczny decoupage – sztuka dekorowania z Annie Sloan
Twórczyni kultowych farb Chalk Paint™ i autorka wielu pomysłów na domowe metamorfozy, tym razem odkrywa na nowo jedną z najstarszych technik zdobienia. Nowa propozycja Annie Sloan to kolekcja papierów do dekoracji metodą decoupage. Obejmuje dwanaście wzorów zainspirowanych ogromnym archiwum rysunków ze słynnej na całym świecie kolekcji angielskiego botanika Johna Lindleya, zgromadzonych przez Royal Horticultural Society. Od planów elżbietańskich ogrodów węzłowych po prezentujące florę i faunę ręcznie barwione, stylowe ryciny. W każdym opakowaniu znajdują się dwa duże arkusze papieru do decoupage bazujące na paletach kolorów farb Wall Paint i Chalk Paint™ wraz z praktycznym przewodnikiem.
- Ostatnio nastąpiło wielkie odrodzenie dekoracyjnej estetyki w stylu Bloomsbury, a decoupage idealnie do tego pasuje. To zachwycająca technika dekoracji z tak dużą historią - mówi Annie. - Moim celem w tej kolekcji było stworzenie niezawodnego sposobu dla wszystkich, zarówno początkujących, jak i ekspertów, aby mogli wprowadzić kreatywność, rzemiosło i charakter do swoich domów i przekształcić swoje wnętrza w dzieła sztuki.
Uwielbiany w epoce wiktoriańskiej decoupage, to sztuka dekorowania przedmiotów i mebli wycinankami z papieru na całej powierzchni. Zdjęcia z książek i kart lub wzorzystego wytłaczanego papieru były wycinane i zapieczętowane wieloma (od 30 do 40) warstwami lakieru, aż „naklejony” wygląd zniknął. Tradycyjna metoda była niezwykle pracochłonna, ale dziś z papierami do decoupage Annie Sloan efekt jest łatwy do osiągniecia. A wszytko, co w decoupage urzeka najbardziej, a więc kwiaty i dzika przyroda w harmonijnych kolorach, są gotowe do wycięcia, ułożenia i przyklejenia za pomocą zaledwie dwóch warstw Image Medium, specjalnego kleju Annie. Jeśli ten zdobny wiktoriański styl nie wszystkim przypadnie do gustu, to ciekawym rozwiązaniem będzie zestawienie wybranego wzoru papieru z bazowym kolorem ściany lub mebli, co pozwoli stworzyć bardziej miękki, subtelny efekt z wyciętymi detalami rozmieszczonymi delikatnie na większej powierzchni.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.