Celebracja 25-lecia pracowni Jacka Tryca
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wieczór pełen kulinarnych doznań i refleksji w gronie architektów, profesjonalistów z branży i przyjaciół - tak właśnie wyglądało spotkanie z okazji 25-lecia pracowni architekta Jacka Tryca. Rozmowy, wspomnienia i podsumowanie projektów stanowiły serce tego wyjątkowego wydarzenia.
W ciepły, wrześniowy wieczór br. odbyło się wyjątkowe spotkanie z okazji 25-lecia działalności pracowni Jacek Tryc Wnętrza, założonej przez Jacka Tryca, zaaranżowane w Forcie twierdzy Warszawy, wzniesionym w latach osiemdziesiątych XIX wieku. W przestrzeni Studio Ablux, zarządzanej przez Elżbietę Piskozub, spotkali się przyjaciele i znajomi architekta oraz przedstawiciele marek i mediów. To święto nie tylko dostarczyło niezapomnianych wrażeń, ale także przybliżyło historię i osiągnięcia architekta.
Dokładnie ćwierć wieku temu Jacek Tryc zaczął wykonywać pracę projektanta i założył własną pracownię. Jak wspomina, początki kariery są nieodłącznie związane z konkursem "Projekt Łazienki". 25 lat temu odbyła się bowiem pierwsza edycja konkursu, który w tym roku zmienił nazwę na Konkurs Geberit. Architekt był wówczas na trzecim roku studiów, a w konkursie wziął udział w ramach projektu semestralnego. Uzyskane wyróżnienie było dla projektanta początkiem kariery w branży. Projekt został zauważony i doceniony oraz stał się pretekstem do rozmów w sprawie współpracy projektowej. To był właśnie przyczynek i zarazem konieczność założenia pracowni. W 2023 roku, marka Geberit zaprosiła Jacka Tryca do grona Ambasadorów Geberit i gremium Jury 25. konkursu Geberit "Projekt Łazienki 2023" - zaproszenie zbiegło się z obchodzonym 25-leciem pracowni i stało się miłym podkreśleniem wspólnych wartości i wieloletniej współpracy zarówno dla architekta, jak i firmy Geberit.
Wydarzenie z okazji 25-lecia pracowni odbyło się przy wsparciu cenionych partnerów, wspierających przez ostatnie lata architekta: Geberit, ZAJC Kuchnie, Kontakt-Simon i Sub-Zero Wolf Polska. Podczas jubileuszu odbyły się również dwie wystawy architekta-artysty: pierwsza związana z jego podróżą na Svalbard, ukazująca kolekcję zdjęć "Koniec Świata", a druga zbiór prezentująca przepięknych lokomotyw wykonanych z papieru.
Niezapomniane chwile goście spędzali na tarasie, gdzie szefowa kuchni wspólnie z Jackiem Trycem przygotowywali na żywo potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Symfonia smaków i zapachów wraz z dźwiękami wiolonczeli stworzyły niepowtarzalną atmosferę wieczoru, który na długo zostanie w pamięci uczestników.
Wzruszającym momentem było wystąpienie Romany Tryc, żony architekta, która zaprezentowała historię i osiągnięcia swojego męża. Jej słowa były pełne ciepła i dumy, a prezentacja ukazała nam drogę, którą przebyła pracownia przez ostatnie ćwierćwiecze. Sam architekt podziękował współpracownikom, partnerom, rodzinie i znajomym za lata wsparcia i współpracy.
Mimo upływu czasu, projekty Jacka Tryca wciąż są ponadczasowe, pracownia nie zwalnia tempa, a architekt ma dużo planów na dalszy rozwój i projekty pełne innowacji. Jubileusz pracowni Jacka Tryca był nie tylko pretekstem do świętowania, ale także do refleksji nad znaczeniem architektury i ponadczasowego designu w naszym życiu.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.