Komunikaty PR

Cersaie 2022 Designerskie trendy na kolejne sezony

2022-10-10  |  11:00
Biuro prasowe

Bolonia stała się światową stolicą designu, która przyciągnęła tysiące miłośników trendów architektonicznych. Podczas Międzynarodowych Targów Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie nie mogło zabraknąć Grupy Tubądzin. Stoisko marki odwiedzają projektanci, producenci oraz amatorzy dobrego stylu.

Tegoroczne targi Cersaie w Bolonii pokazały zupełnie nową odsłonę inspiracji. Kolekcje Grupy Tubądzin zachwyciły innowacyjnością i ogromnym dopracowaniem najmniejszych szczegółów. Czerpane z natury motywy triumfowały aż do ostatnich chwil tego wielkiego wydarzenia.

Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie 2022 zaskoczyły wielowymiarowym podejściem do wiodącego motywu wydarzenia – natury. Obok monumentalnych wzorów i formatów inspirowanych przez skały czy rzadkie minerały, pojawiły się również odniesienia do flory i fauny. Grupa Tubądzin przedstawiła wiele propozycji kolorystycznych i wzorniczych, które mają swoje odzwierciedlenie w pełnym niezwykłych zjawisk świecie przyrody.

Podczas targów Grupa Tubądzin zaprezentowała ponad 70 nowych wzorów. Wszystkie wpisywały się w nurt powrotu do natury, poczucia jedności z otoczeniem i wewnętrznej harmonii. Dom jako przestrzeń sprzyjająca wypoczynkowi, ale też głębokiej zadumie nad pięknem i bogactwem przyrody to hasło, które głośno wybrzmiewało na stoisku firmy. Pojawiły się także nowości formatowe. Oprócz dotychczas produkowanych 245 x 120 cm, wkrótce do portfolio produktów dołączą płyty o wielkości 275 x 120.

Ogromne wrażenie na gościach robiły struktury inspirowane minerałami. Prym wiodła linia Ilusion, którą oparto na zjawiskowym kwarcycie patagońskim. Jego fenomenalne rozwarstwienia i głębokie, nasycone barwy, których nie spotyka się na co dzień, stały się obiektem szczególnego zainteresowania gości. Trudno było także oderwać wzrok od wzorów zaczerpniętych z marmuru czy minerałów. Efekt nierównomiernego wybłyszczenia, odwzorowany z naturalnych powierzchni szlachetnych skał sprawił, że kolekcje intrygowały autentycznością.

Równie ciekawe okazały się dla zwiedzających płyty o wzorach tapetowych: równomierne, o jasno zaznaczonych proporcjach. W kolekcji Matsu, wprowadzającej wyjątkowy klimat Japonii, są to gęsto rozmieszczone kształty drzew o złoto-błękitnych odcieniach. Sąsiadujące ze sobą rośliny tworzą niezwykle urokliwą kompozycję pełną wyważenia i łagodności, choć wciąż zachowują swój tapetowy charakter. Z kolei aranżacja JellyFish odzwierciedla dynamikę swobodnego opadania wodnych stworzeń o niezwykle delikatnych rysach. Płyty przypominają precyzyjne rysunki wykonane kredą lub węglem, zachwycające szczegółowością i artyzmem.

Przestronne stoisko stworzyło klimat dający czas na dokładne zapoznanie się z propozycjami firmy, rozmowy i wymianę spostrzeżeń, a także na zatrzymanie w miejscach specjalnie do tego dedykowanych. Powstały specjalne wyspy odpoczynku i przestrzenie do spotkań z autorami prezentowanych kolekcji. Dorota Koziara, światowej sławy projektantka i designerka, chętnie oprowadzała gości po całej wystawie Grupy Tubądzin. Z pasją opowiadała o inspiracjach, które pozwoliły poszerzyć kolekcję Cielo e Terra o nowy kolor i serię dekorów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Podczas studiów uczyliśmy się żonglerki maczugami i popisów cyrkowych. Te umiejętności przydały mi się w zawodzie aktora

W pracy zawodowej kolejny raz przydały się Mateuszowi Banasiukowi umiejętności zdobyte w szkole aktorskiej. W spektaklu „Wypiór” wystawianym na scenie Teatru IMKA odtwórca roli Łukasza udowodnił, że potrafi perfekcyjnie żonglować, wzbudzając podziw widowni. W rozmowie z agencją Newseria Lifestyle artysta zdradza, że podczas studiów nauczył się jeszcze kilku innych sztuczek cyrkowych.