Komunikaty PR

CES 2023: Samsung stawia na zrównoważone i spokojniejsze życie dzięki SmartThing

2023-01-05  |  11:00
Biuro prasowe

Podczas targów CES 2023 Samsung podzielił się swoją wizją spokojniejszego i bardziej zrównoważonego świata połączonych urządzeń, które dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym poprawiają jakość życia użytkowników na całym świecie. Przedstawiciele Samsung i kluczowych partnerów opowiedzieli o swoich planach, obejmujących zaangażowanie marki w projektowanie spójnych doświadczeń oraz kreowanie bardziej zrównoważonej przyszłości.

 

Jong-Hee (JH) Han – Wiceprezes, Dyrektor Generalny i Szef Dywizji DX (Device eXperience) w Samsung Electronics – zainaugurował obecność firmy na targach CES, podkreślając, że celem strategii Samsung jest spełnienie obietnicy wprowadzenia połączonych doświadczeń do kluczowych sfer naszego życia – naszych domów, samochodów i pracy – a także wprowadzenie do codziennego życia większego spokoju i równowagi. W świecie połączonych urządzeń i innowacji doświadczenia użytkowników mogą być lepsze, bardziej spersonalizowane, a obsługa sprzętów o wiele bardziej intuicyjna. Samsung koncentruje się zatem na płynnym łączeniu urządzeń oraz projektowaniu produktów w taki sposób, aby codzienne korzystanie z technologii było bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

 

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze cele są niezwykle ambitne – powiedział Dyrektor Generalny JH Han. – Chodzi o rozwiązywanie realnych problemów już dziś oraz o zrozumienie przyszłych potrzeb i aspiracji konsumentów. Będzie to wymagało czasu, innowacji i współpracy z naszymi partnerami z całego świata. Jednak jesteśmy zdeterminowani, aby to osiągnąć i już teraz bierzemy się do pracy.

 

Zrównoważony rozwój na każdym etapie

 

Samsung priorytetowo traktuje środowisko łącząc cele zrównoważonego rozwoju, innowacyjnego projektowania produktów i partnerstw strategicznych. W rezultacie do 2050 r. wszystkie podmioty z grupy Samsung będą zaspokajać swoje zapotrzebowanie na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych i osiągną zerową emisję dwutlenku węgla netto.  Dywizja DX przejdzie na energię w 100% odnawialną do 2027 r. i osiągnie zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2030 r.         

 

Aby realizować cele firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, Samsung przedstawił, jak Everyday Sustainability, czyli uwzględnienie ekologicznych rozwiązań w najpopularniejszych produktach i usługach firmy, przysłuży się środowisku. Obejmuje to tworzenie bardziej zrównoważonych produktów poprzez innowacyjne projektowanie materiałów i efektywność energetyczną.

 

– Dzięki uwzględnieniu ekologii na każdym etapie powstawania i użytkowania produktów Samsung, my i wiele osób na całym świecie, możemy przyczynić się do ochrony środowiska – powiedział Inhee Chung, Wiceprezes Korporacyjnego Centrum Zrównoważonego Rozwoju. – Dzięki temu podejściu niektóre z naszych najpopularniejszych produktów już teraz są jednymi z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych.

 

Samsung oświadczył także, że w produkcji wielu telewizorów i smartfonów marki zastosowano materiały pochodzące z recyklingu, w tym tworzywo ze zużytych sieci rybackich, natomiast urządzenia gospodarstwa domowego, układy pamięci i chipsety sieci 5G pomagają oszczędzać energię. Ponadto, połączone usługi Samsung, takie jak SmartThings Energy i tryb AI Energy pozwalają konsumentom redukować zużycie energii i oszczędzać pieniądze, jednocześnie ograniczając ich negatywny wpływ na środowisko.

 

Na konferencji, obok przedstawicieli Samsung, pojawiła się również firma Patagonia, czyli światowy lider w dziedzinie odzieży outdoorowej. W tej części omówiono partnerstwo marek w walce z problemem mikroplastiku – drobnych cząstek zawartych często w ubraniach, które uwalniają się do oceanów, jezior i rzek podczas prania. Vincent Stanley, Dyrektor ds. Koncepcji Rozwoju firmy Patagonia, opowiedział, w jaki sposób obie firmy pracowały nad nową technologią prania Less Microfiber[1] (cykl o obniżonym uwalnianiu mikrowłókien), która jest obecnie wdrażana w pralkach Samsung, aby zmniejszyć uwalnianie mikroplastiku o 54%[2]. Oprócz tego specjalnego cyklu firmy Samsung i Patagonia opracowały niedawno nowy filtr – Less Microfiber[3] – który redukuje emisję mikroplastiku, który ostatecznie trafiłby do oceanów.

 

Tymczasem James Kwon – Menedżer Produktu, ENERGY STAR dla elektroniki użytkowej z Amerykańskiej  Agencji Ochrony Środowiska (EPA) – ogłosił, że koncepcja połączonego domu ze pomocą SmartThings Samsung jest pierwszym masowym systemem zarządzania energią Smart Home, który otrzymał prestiżowy certyfikat ENERGY STAR SHEMS. Samsung kontynuuje również współpracę z różnymi podmiotami w swoich działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Między innymi połączył siły z Carbon Trust i innymi liderami technologicznymi, aby opracować pierwszą w branży specyfikację pomiaru, rozliczania i dekarbonizacji emisji związanych z połączonymi urządzeniami podczas korzystania z nich przez klientów.

 

Smart home, czyli życie oparte na wygodzie

 

Samsung szczegółowo planuje, w jaki sposób spełnić wymagania dotyczące korzystania z sieci zarówno dziś, jak i jutro. Podczas konferencji prasowej Jaeyeon Jung, Wiceprezes Wykonawczy i Szef SmartThings, opowiedział, jak funkcje takie jak SmartThings Home Monitor i SmartThings Pet Care poprzez monitorowanie i udostępnianie alertów o wszystkim, co nietypowe – u ludzi i zwierząt domowych - zapewniają większą wygodę płynącą z połączonego doświadczenia. Usługi te, zainspirowane przez Samsung Smart TV, to tylko niektóre z wielu sposobów, w jakie Samsung i platforma SmartThings tworzą jeszcze inteligentniejszy dom.

 

Kluczowym elementem tej wizji jest zwiększona interoperacyjność umożliwiająca konsumentom łączenie ze sobą większej liczby urządzeń – niezależnie od tego, czy są to urządzenia Samsung, czy marki partnerskiej. Ponieważ branża chce wprowadzić nowy poziom kompatybilności dzięki standardowi inteligentnego domu Matter, firma Samsung potwierdziła swe zaangażowanie w tę filozofię partnerstwa. SmartThings była jedną z pierwszych usług, które przyjęły standard Matter, a Samsung jest członkiem-założycielem Home Connectivity Alliance (HCA).

 

Ponadto, na konferencji prasowej zorganizowanej podczas targów CES Samsung zapowiedział swoją najnowszą innowację w obszarze inteligentnego domu – SmartThings Station, czyli pierwszy produkt zaprojektowany od razu z myślą o zgodności ze standardem Matter. Jest to nowy wygodny sposób na rozpoczęcie korzystania z aplikacji SmartThings w domu i ułatwienie interakcji z połączonymi urządzeniami. SmartThings Station zamienia bezprzewodową ładowarkę Samsung w inteligentne centrum zarządzania domem pozwalające zmieniać łatwo tryby pracy urządzeń za dotknięciem  jednego przycisku.[4]

 

W prezentacji skoncentrowanej na połączonych doświadczeniach nie mogło zabraknąć zapowiedzi nowych partnerstw, w tym rozszerzenia współpracy z Philips Hue. Jasper Vervoort, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny w Philips Hue, omówił nowy sposób synchronizacji treści z telewizorów Samsung z oświetleniem Philips Hue za pośrednictwem aplikacji Philips Hue Sync TV, którą można pobierać do telewizorów Samsung ze sklepu z aplikacjami. Jest to pierwsze rozwiązanie umożliwiające synchronizację oświetlenia i treści w telewizorach Samsung bez użycia dodatkowego sprzętu.

 

Ponieważ przez sieć komunikuje się dziś więcej urządzeń niż kiedykolwiek wcześniej, Samsung opisał również szczegółowo, jak innowacje w zakresie bezpieczeństwa i prywatności przyczynią się do budowania ekosystemów połączonych urządzeń. Firma przenosi swoje doświadczenia związane z bezpieczeństwem urządzeń na wyższy poziom dzięki nadchodzącemu rozwiązaniu Samsung Knox Matrix, które wygodnie i bezpiecznie synchronizuje dane uwierzytelniające między urządzeniami, jednocześnie chroniąc poufne informacje wielowarstwowym wzajemnym monitorowaniem z wykorzystaniem prywatnych łańcuchów bloków.

 

Połączone doświadczenia mogą towarzyszyć także konsumentom podczas dojazdów do pracy. Marcus Futterlieb ze spółki Harman ujawnił plany wprowadzenia z Samsung nowego inteligentnego, spersonalizowanego i wygodnego rozwiązania In-Cabin Experience (ICX) dla samochodu. Centralnym elementem tego projektu jest system Harman Ready Care wykorzystujący algorytm uczenia maszynowego do zbierania i przetwarzania danych z czujników samochodu. System wykrywa senność i rozproszenie uwagi, aby zadziałać odpowiednio w celu zmniejszenia ryzyka i poprawienia samopoczucia kierowcy.

 

Wizja na przyszłość

 

Samsung zaprezentował również innowacje i technologie nowej generacji wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI). Sztuczna inteligencja współpracująca z układami orientacji przestrzennej – jak w odkurzaczu JetBot AI+ – ułatwia życie w domu, dostosowując się do otoczenia.

 

Samsung pokazał także przedpremierowo tryb Relumino, który pojawi się w 2023 r. w wybranych telewizorach Samsung Neo QLED 8K i 4K, aby umożliwić oglądanie treści osobom z wadami wzroku. Tryb Relumino podświetla kontury i poprawia kontrast i kolory, dzięki czemu obraz jest wyraźniejszy i łatwiejszy w odbiorze[5]. Ponadto Samsung zaprezentował nowe okulary Relumino, które zadebiutowały na targach CES 2018 w ramach programu C-Lab, a także aplikację mobilną, która ma sprawić, że wrażenia wizualne będą przyjemniejsze i bardziej spersonalizowane na każdym ekranie.

 

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie samsung.com

 

# # #

 

 


[1] Jest już dostępny w pralkach Samsung na rynku europejskim, a wkrótce pojawi się też w Korei i Stanach Zjednoczonych.

[2] Testowano na 2-kilogramowym wsadzie bluz z kapturem wykonanych w 100% z poliestru, porównując cykl Synthetics z konwencjonalnego europejskiego modelu pralki WW4000T i cykl Less Microfiber z modelu WW7000B. Wyniki zależą od rodzaju tkanin i warunków prania. Przetestowane przez Ocean Wise Plastics Lab.

[3] Pojawi się w Europie w pierwszej połowie tego roku.

[4] Dostępne z aplikacją SmartThings na urządzenia z systemem Android lub iOS. Wymagana jest łączność Wi-Fi.

[5] Tryb Relumino jest przeznaczony dla osób cierpiących na ciężką utratę ostrości wzroku (źródło: WHO, World report on vision, 2019) i wykazujących objawy niewyraźnego widzenia. Niektóre funkcje mogą zostać wprowadzone w innym terminie, a usługa może być niedostępna w czasie zakupu tego produktu. Tryb Relumino jest dostępny w modelach telewizorów QN80C, QN90C, QN800C, QN900C połączonych ze źródłami sygnału przez port DTV lub HDMI. Nie obsługuje innych źródeł (np. OTT).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.

Bankowość

Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych

W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.