Komunikaty PR

Chcemy czuć się bezpiecznie! Zalety osłon zewnętrznych

2022-05-12  |  01:00
Biuro prasowe

Pomimo rosnącej świadomości i dostępności nowoczesnych narzędzi antywłamaniowych, liczba włamań do mieszkań i domów stale rośnie. Jak skutecznie zabezpieczyć nasze domostwa przed włamywaczami?

 

Czy zewnętrzne osłony okienne są skutecznym zabezpieczeniem antywłamaniowym?

 

Okazja czyni złodzieja. Zewnętrzne osłony naszych okien mogą skutecznie odstraszyć włamywaczy. Nawet, gdy potencjalny intruz postanowi się przez nie przedrzeć, szybko trafi na przeszkody, które będą wymagać poświęcenia znacznie większej ilości czasu i energii niż pierwotnie przewidywał. Na montaż okiennych osłon antywłamaniowych decydują się nie tylko właściciele domów lub lokali usługowych, ale także lokatorzy bloków, posiadających mieszkanie na najniższej kondygnacji budynku.

 

Najważniejsze, by być o kilka kroków przed włamywaczami – zauważa Tomasz Włodarzewski, ekspert marki ANWIS. – Już na etapie wykańczania budowy domu, rozważmy zakup wysokiej jakości rozwiązań antywłamaniowych. Rolety zewnętrzne, wyposażone w specjalne blokady, powstały właśnie z myślą o skutecznym zabezpieczaniu się przed wandalizmem i włamaniem. Planując instalację alarmową uwzględnijmy w niej rolety, przez co uzyskamy efektywne narzędzie, zapewniające domownikom spokój, komfort i bezpieczeństwo – zapewnia ekspert.

 

Estetyka, jakość i trwałość na lata

 

Rolety zewnętrzne stanowią nie tylko skuteczne narzędzie antywłamaniowe, ale także znacząco wpływają na estetykę całego budynku. Dzięki bogatej gamie kolorystycznej, możemy dopasować system do stylu, w jakim zbudowany jest nasz dom lub do elewacji bloku mieszkalnego czy biura.

 

Rolety zewnętrzne wykonane są z wysokiej jakości aluminium i pokryte lakierami odpornymi na działanie warunków atmosferycznych. Zamontowane są na trwałych prowadnicach, które skutecznie zabezpieczają przed ewentualnym wygięciem lub wyrwaniem. Dodatkowo wyposażone są w blokady, które uniemożliwiają podniesienie rolety nieupoważnionym osobom.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając osłony zewnętrzne?

 

Podejmując decyzję o zakupie osłon okiennych antywłamaniowych, zwróćmy uwagę na atesty konkretnych rozwiązań dostępnych na rynku oraz na ich klasę bezpieczeństwa przed włamaniem – podpowiada Tomasz Włodarzewski, ekspert z ANWIS. – Tylko odpowiednio dobrane systemy zwiększą bezpieczeństwo każdej nieruchomości. W tym celu rolety zewnętrzne antywłamaniowe posiadają m.in. wzmocniony pancerz, prowadnice oraz stoper listwy dolnej, a także wieszak blokady, który blokuje osłonę przy próbie jej nieplanowanego podniesienia od zewnątrz.  

 

Właściwości termoizolacyjne i izolacja akustyczna

 

Rolety zewnętrzne nie tylko skutecznie chronią przed włamaniami. Ustawione w pozycji zamkniętej, wykazują właściwości termoizolacyjne, zabezpieczając nasze wnętrza przed przegrzaniem i nadmierną ilością promieni słonecznych. Zmniejszają także zapotrzebowanie na energię cieplną w sezonie grzewczym. Dodatkowo tłumią różnego rodzaju hałasy i odgłosy z zewnątrz.

 

Efektywne rozwiązania antywłamaniowe to takie, które są także w pełni zautomatyzowane. Rolety zewnętrzne mogą być sterowane zarówno za pomocą nadajników naściennych, jak również pilota czy urządzeń mobilnych – wylicza ekspert marki ANWIS. Podłączenie rolet zewnętrznych do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem pozwala obsługiwać wszystkie urządzenia elektryczne w domu, a także łatwo zaprogramować je zgodnie z naszymi indywidualnymi preferencjami.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych
Dom Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait
2024-07-05 | 08:30

Nobonobo zdobywa prestiżowe nagrody w Londynie i Nowym Jorku za fotel Parfait

Marka Nobonobo od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji designerskich mebli tapicerowanych, ze szczególnym uwzględnieniem sof i foteli. Firma

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.