Chelsea – kolejny projekt Karima Rashida dla BoConcept
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Płynne, organiczne kształty to znak rozpoznawczy projektów Karima Rashida. Tym razem ceniony na świecie designer stworzył dla marki BoConcept kolekcję mebli przeznaczonych do niewielkich przestrzeni. Chelsea – bo o niej mowa – ma być miejską w małych mieszkaniach, ale wciąż dawać poczucie wysokiej jakości, luksusu i dobrego rzemiosła.
Kolekcję Chelsea tworzy sofa, fotel oraz lampy: podłogowa, ścienna i wisząca. Ich minimalistyczna, pozbawiona ostrych krawędzi linia wprowadza do wnętrza kojące uczucie wyciszenia. Pozwala stworzyć w małym mieszkaniu skromną i przyjemną atmosferę, która sprzyja wypoczynkowi, spotkaniom z przyjaciółmi, a także pracy.
Zmysłowy Minimalizm według Karima Rashida
Jak mówi sam projektant, który dwadzieścia lat mieszkał w dzielnicy Chelsea w Nowym Jorku: „Kiedy do wykorzystania masz ograniczoną powierzchnię, mniej znaczy więcej. Styl kolekcji Chelsea jest bardzo prosty, oszczędny, minimalistyczny. Ale nie w sposób, jaki sobie zwykle wyobrażamy, czyli formy o ostrych krawędziach, kwadraty i cylindry. Meble z kolekcji Chelsea skupiają się przede wszystkim na ludzkim ciele. Posiadają więc nieokreślone, miękkie kształty.”
Kolekcja Chelsea to odpowiedź Karima Rashida na potrzeby współczesnych ludzi, którzy ponad formalność i tradycję cenią sobie komfort. „Nasze wyposażenie wnętrz powinno być swobodne” – uważa projektant. „Powinno być wysokiej jakości, a jednocześnie tak łatwe w czyszczeniu i przyjemne w użytkowaniu, jak najlepsza para sneakersów, w których chodząc masz wrażenie unoszenia się w powietrzu. Tak samo powinniśmy się czuć siedząc.”
Komfort na miarę potrzeb
W przypadku Chelsea efekt lewitacji uzyskano poprzez osadzenie sofy i fotela na ukrytej, drewnianej podstawie. Wyjątkowy komfort siedzącym zapewnia idealna, niedeformująca się pianka, precyzyjnie wymodelowana w 360 stopniach, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii produkcji. Konstrukcję mebli tworzy obok pianki stalowa rama i wysokiej jakości sprężyny. Sofa i fotel dostępne są w pełnej kolekcji tkanin BoConcept.
Kolekcja Chelsea to kolejny efekt udanej współpracy Karima Rashida z BoConcept. W 2012 roku urodzony w Egipcie projektant stworzył dla duńskiej marki – kojarzonej z wysoką jakością, funkcjonalnością i ponadczasowym skandynawskim designem – serię mebli do jadalni Ottawa, wyróżnioną nagrodami Red Dot oraz Good Design. Pięć lat później zaprojektował również sofę Ottawa, która w 2018 roku zdobyła nagrody Good Design i iF Design.
Więcej informacji: https://www.boconcept.com/pl-pl/.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.