Chłodziarka do wina – dlaczego warto z niej korzystać?
Studio 111
Strzemińskiego 11/67
93-218 Łódź
haier_pr|studio111.pl| |haier_pr|studio111.pl
534407000
studio111.pl
Wino, zarówno białe, jak i czerwone, wymaga odpowiednich warunków przechowywania, aby mogło zachować swój smak i aromat. Dlatego też coraz więcej miłośników tego popularnego trunku decyduje się na zakup chłodziarki. Doskonałym przykładem praktycznej chłodziarki do wina jest Candy CCVB60D/1. Dzięki niej wino zawsze będzie smakowało doskonale.
Optymalna temperatura dla win białych i czerwonych
Odpowiednia temperatura przechowywania sprawia, że wino dłużej zachowuje swój smak i aromat. Chłodziarka do wina Candy CCVB60D/1 oferuje dwie strefy przechowywania dla których, dzięki oddzielnym termostatom, można ustawić optymalne zakresy temperatur dla różnych rodzajów win. Wino białe najlepiej przechowywać w temperaturze 8-12°C, natomiast wino czerwone – w temperaturze 12-18°C. Ponadto Candy CCVB60D/1 wyposażona została w funkcję chłodzenia statycznego. Oznacza to, że odpowiednia temperatura jest równomiernie rozprowadzana na wszystkich poziomach chłodziarki.
Skuteczna ochrona przed działaniem światła słonecznego
Nie od dziś wiadomo, że wino lubi ciemności. Przez setki lat ten trunek składowany był w piwnicach, gdzie panowało odpowiednie zaciemnienie. Chłodziarka do wina Candy CCVB60D/1 wyposażona została w specjalny filtr UV chroniący butelki z winem przed szkodliwym oddziaływaniem światła. Dzięki temu walory smakowe tego napoju zostaną zachowane na dłużej.
Filtr węglowy, w który wyposażona została winiarka Candy CCVB60D/1 odpowiada natomiast za to, by do wnętrza chłodziarki nie przedostawały się zapachy z zewnątrz, negatywnie wpływając na przechowywane w niej wino. Warto tu zaznaczyć, że zarówno korek, jak i sama butelka (choć w dużo mniejszym stopniu) posiadają na swojej powierzchni mikropory, poprzez które zapachy z zewnątrz mogą wpływać na jakość leżakującego trunku.
Większa przestrzeń do przechowywania
Plusem domowej chłodziarki do wina jest jej pojemność. W zwykłej lodówce jesteśmy w stanie pomieścić najczęściej tylko kilka butelek. Natomiast w chłodziarce Candy CCVB60D/1 możemy przechować aż 38 butelek wina. Przy czym wymiary zewnętrzne urządzenia to tylko 82 X 59,5 X 57 cm.
Warto zwrócić uwagę na dolne półki Candy CCVB60D/1. Przygotowano tam miejsce na większe butelki – do szampana czy prosecco. Te musujące wina są szczególnie wrażliwe na wstrząsy, promieniowanie UV czy zmiany temperatury. Przechowywane na dolnych półkach chłodziarki, ułożone bardzo stabilnie w stałej temperaturze i z dala od promieni słonecznych, będą za każdym razem cieszyć nas wspaniałym smakiem i aromatem.
Stabilność i wygoda przechowywania mają znaczenie
Chłodziarka Candy CCVB60D/1 wyposażona została w stabilne, drewniane półki. Redukują one wibracje, mające negatywny wpływ na jakość przechowywanego wina. Półki są wysuwane, co zapewnia wygodny dostęp do napojów umieszczonych w chłodziarce.
Zamontowane wewnątrz winiarki oświetlenie LED pomaga w łatwy sposób identyfikować interesujące nas butelki bez konieczności otwierania drzwi i niepotrzebnego podnoszenia temperatury wewnątrz chłodziarki.
Idealna pozycja butelek dla dłuższego zachowania świeżości
Podczas przechowywania wina ważną rolę odgrywa pozycja, w jakiej znajdują się butelki. Powinny one leżakować ułożone poziomo – po to, by napój nieustannie zwilżał korek i zapobiegał jego wysychaniu. Jeśli nie zadbamy o tę kwestię – wyschnięty korek będzie przepuszczał powietrze, wino ulegnie utlenieniu, a jego smak i aromat bardzo na tym stracą. Chłodziarka Candy CCVB60D/1 umożliwia właściwe ułożenie butelek z winem, dzięki czemu możemy być pewni, że walory smakowe i zapachowe naszych win będą zawsze optymalne.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.