Chrom is black – łazienkowe akcenty w nowoczesnym wariancie
W pomieszczeniach sanitarnych chrom kojarzony jest najczęściej ze srebrną armaturą. Nic dziwnego, że przez ostatnie lata cieszył się tak dużą popularnością – zmienił oblicze łazienek, zachwycał swoim połyskiem i urozmaicał stonowane aranżacje. Teraz pojawił się w nowej odsłonie. Czarny chrom jest bardziej intrygujący i nieoczywisty. Udowadnia także, że elegancja to nowy synonim minimalizmu w aranżacji.
Wzorniczy balans
Chrom to jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych stosowanych w ostatnich latach w pomieszczeniach sanitarnych. Występował najczęściej w postaci armatury sanitarnej i niczym biżuteria podkreślał stylizację. Z czasem, wraz z pojawieniem się nowych trendów, został stopniowo wypierany przez czarne detale. Te z kolei świetnie prezentowały się na tle białych płytek-cegiełek i surowych aranżacji.
Odzwierciedleniem estetyki obu tych trendów jest czarny chrom. Łączy bowiem w sobie urok metalicznych powierzchni i elegancki charakter ciemnych dodatków. Dzięki temu znajdzie swoich zwolenników zarówno wśród osób podążających za najnowszymi trendami, jak i wśród fanów ponadczasowych rozwiązań. Zaletą tego materiału jest także uniwersalność aranżacyjna. Wbrew pozorom może być zestawiany z nienasyconymi barwami oraz z ciemnymi odcieniami. To, w jakiej kompozycji zostanie zastosowany, zależy od zamysłu i efektu, jaki chcemy osiągnąć – mówi Aleksandra Drozdalska z firmy TECE. Jasne otoczenie wydobędzie jego szlachetny charakter, z kolei w połączeniu z granatem stanie się bardziej minimalistyczny.
Idealnie dopasowane
Czarny chrom wprowadzimy do łazienki w postaci armatury sanitarnej czy elementów wyposażenia.
Dzięki współpracy producentów sanitarnych możliwe stało się dopasowanie do siebie wszystkich detali – począwszy od baterii, poprzez przyciski spłukujące, po wykończenie strefy prysznicowej. To zasługa m.in. rozwiązań z powłoką PVD, które dostępne są w różnych wariantach wzorniczych – zarówno w wersji szczotkowanej, jak i w połysku. Co istotne – powierzchnie przycisków czy profili charakteryzują się wysoką jakością wizualną - pod względem połysku i walorów kolorystycznych. Są także wyjątkowo odporne na zarysowania i potencjalne czynniki korozyjne – wyjaśnia ekspert firmy TECE.
Takie podejście pozwala uspójnić stylizację i wprowadzić harmonię do wnętrza. Zmienia także nasze wyobrażenie o materiałach, które do tej pory stosowane były na szeroką skalę w łazienkach. Czyste srebro zastępują metaliczne powierzchnie, a głęboką czerń wyrafinowane akcenty. Czas zdefiniować pojęcie minimalizmu – na nowo!

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.