Ciemne kolory robią wrażenie. Kuchnia będzie wyglądała zjawiskowo

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Czy meble kuchenne w bardzo ciemnych kolorach to dobry pomysł aranżacyjny? Zdecydowanie tak. Jeżeli szukasz czegoś wyjątkowego, mocne barwy na czele z czernią, nie mniej zjawiskowym bazaltem czy szarościami w bardzo ciemnych tonacjach będą niezawodne. Z czym je połączyć, aby kuchnia wyglądała zjawiskowo? Dzięki dekorom drewna będzie piękna stylowa, a rysunek kamienia podkreśli luksusowy charakter mebli.
Kuchnia z meblami w ciemnych kolorach wydaje się bardziej elegancka. To zaleta mocnych, intensywnych barw, dzięki którym zabudowa nie tylko nabiera wyrazistego charakteru, ale prezentuje się szykownie i prestiżowo.
- Estetyka kuchni odchodzi od bieli na rzecz bardziej zdecydowanych dekorów i mocno nasyconych barw. Czerń jest intensywna i ekspresyjna, dlatego robi szczególne wrażenie i przyciąga uwagę, podobnie jak równie reprezentacyjny grafit, bazalt czy ciemne szarości. To idealne wybór kolorystyczny, jeżeli chcemy, aby zabudowa meblowa wyróżniała się i wykraczała poza najczęściej powielane schematy – potwierdza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa.
Mocne, nasycone barwy są atrakcyjne wizualnie, dlatego warto docenić ich potencjał aranżacyjny. Na ich korzyść przemawiają nie tylko aktualne trendy wzornicze, które preferują ciemne tonacje, ale wyjątkowo dekoracyjny charakter i spektakularny efekt, jaki możemy uzyskać we wnętrzu.
Czerń, grafit, bazalt, granat lub szary metalik, który dołączył do grona modnych wybarwień, efektownie prezentują się w wersji total look, ale mogą stanowić również bazę do wielu ciekawych wzorniczo aranżacji. Z czym zestawić ciemną kolorystykę, aby stworzyć wysmakowane estetycznie stylizacje? Idealnie komponuje się z drewnem – mocne barwy dodają wyrazistości, a dekory drewna ocieplają wnętrze i wprowadzają do niego przyjazny klimat.
- Kuchnia z meblami w ciemnych kolorach w połączeniu z drewnem będzie wyglądać pięknie i stylowo – podpowiada projektantka. – Atutem jest również niezwykła różnorodność wzornicza dekorów drewna. W towarzystwie jednobarwnych frontów w mocnych tonacjach dobrze prezentuje się szeroka gama odcieni i rysunku drewna. Dzięki temu można łatwo dopasować wygląd zabudowy meblowej do każdej estetyki i różnego rodzaju stylów wnętrzarskich.
Zabudowie meblowej w ciemnych kolorach sprzyjają również kamienie szlachetne. Ich siła tkwi w niepowtarzalnym pięknie, dlatego urządzając gustowne wnętrza z klasą bardzo chętnie wybieramy ten naturalny materiał, albo nowoczesne dekory naśladujące jego niezwykłą urodę. Kamień doda mocnym barwom eleganckiego sznytu. Dzięki jego powściągliwej elegancji wnętrze zachwyca i wydaje się bardziej luksusowe. Podobnie, jak w przypadku dekorów drewna, do wyboru mamy całe spectrum wzorów o różnym natężeniu zdobniczym – od subtelnych, z delikatnie zarysowanym rysunkiem po bardzo wyraziste, wręcz spektakularne kompozycje z bogatym użyłowaniem i mocno zarysowaną strukturą. Od surowych, chłodnych tonacji w odcieniach czerni, grafitu i szarości, po ciepłe kremy i beże ze słonecznymi refleksami, które nie tylko ozdobią, ale dodatkowo ocieplą wizerunek kuchennego wnętrza. Dekory kamienne warto zastosować nie tylko na blacie roboczym czy wyspie kuchennej, ale również na ścianie pomiędzy górną i dolną zabudową szafkową. Płynne połączenie tworzy spójną harmonijnie kompozycje, potęgując wrażenie stylistycznego ładu.
Otwarte przestrzenie kuchenne sprawiły, że z większą starannością podchodzimy do wyboru formy i wyglądu mebli. Kuchnia nie jest już wyłącznie przestrzenią o charakterze roboczym, ale bardzo często to ona nadaje ton wnętrzu i kształtuje jego architekturę. Połączona z salonem przejęła, wzorowany na nim bardziej elegancki i reprezentacyjny styl. W kształtowaniu takiego wizerunku niezawodne będą meble z frontami w ciemnych kolorach. Efekt ten możemy wzmocnić dzięki wkomponowanym w szafki z pełnymi frontami witrynom szklanym, wzorowanym na zabudowie salonowej. Stanowią doskonałe tło do ekspozycji kolekcji porcelany, ozdobnych naczyń czy drogocennych bibelotów, które nie muszą kojarzyć się wyłącznie z pracą w kuchni. Atrakcyjne w kształcie uchwyty czy błyszczące elementy w kolorze złota, to mocne akcenty, które będą przyciągały wzrok i sprawią, że zabudowa meblowa będzie niestandardowa i nabierze spersonalizowanego charakteru.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.