Komunikaty PR

Contessa W. z kolekcji Paged Alter Ego, klasyczny mebel w kobiecej odsłonie

2023-07-20  |  10:58
Biuro prasowe

Ponadczasowość to cecha, którą posiada większość krzeseł produkowanych przez Paged Meble. Jednak to właśnie Contessa W., czyli EVO po revampingu, w całej swojej okazałości stała się uosobieniem thonetowskiej prostoty w nietuzinkowym, jednakże subtelnym, kobiecym wydaniu. Dostojność tego mebla z pewnością przypadnie do gustu, szczególnie że za jego projektem stoi młoda, zdolna polska projektantka: Agnieszka Pikus.

Agnieszka Pikus to młoda, polska projektantka Contessy W., czyli jednego z elementów tegorocznej odsłony mebli Paged po revampingu. Premiera kolekcji Paged Alter Ego 2023 odbyła się kwietniu tego roku w Mediolanie podczas słynnych targów designu Salone del Mobile. To właśnie między innymi ten model krzesła wzbudził spore zainteresowanie wśród kobiet, ze względu na jego formę i przepiękne, delikatne wykończenie.

EVO było bazą do zaprojektowania Contessy W. Powstało jako projekt artystyczny Agnieszki Pikus jeszcze podczas jej studiów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i dokładnie 10 lat temu zostało wprowadzone do kolekcji Paged Meble. Jego autorka postanowiła zaprezentować i zmaterializować ideę trwałości w kontekście designu. Jako odzwierciedlenie prostoty, zyskało trzy nogi. Stało się jednym z najbardziej charakterystycznych krzeseł marki Paged Meble, które od lat jest podziwiane zarówno przez architektów, projektantów wnętrz, jak i m.in. właścicieli restauracji, którzy chętnie je zamawiają do swoich wnętrz.

Kolekcja Paged Alter Ego postawiła przed Agnieszką wyzwanie, aby powrócić do projektu EVO i przyjrzeć się mu w zupełnie nowy sposób. Ponieważ projektantka wyznaje, że projektowanie to ciągły proces, zmiana i poszukiwanie najlepszych rozwiązań, w przypadku tego krzesła chciała nadać meblowi nowoczesnego wyrazu, tym samym sprawiając, że jego forma przestanie być tak klarowna, jak do tej pory.

- W pracy ważna jest dla mnie forma, funkcjonalność, ponadczasowość, praca z materiałem. Pierwotne EVO ma oparcie cienkie, delikatne, minimalistyczne, twarde w odbiorze. Nowe oparcie jest puchate, miękkie, wręcz rozbuchane w swojej formie - są dla siebie przeciwieństwami, są swoimi alter ego - mówi Agnieszka Pikus, projektantka krzesła Contessa W. i autorka modelu EVO Paged Meble.

Krzesło to zyskało nowoczesnego wyrazu i trochę charakteru samej projektantki dzięki zmianom w obrębie oparcia i siedziska. Pierwsza koncepcja autorki, otrzymując nazwę EVO Corda, polega na wypleceniu oparcia - Agnieszka Pikus próbowała dobrać materiał, który będzie równie naturalny, stąd wybór padł na linę, na tyle grubej i odpornej na promieniowanie UV, aby jak najdłużej nie zmieniła swojego wyglądu po latach. Druga koncepcja zakładała miękkie, tapicerowane oparcie - czyli zupełne przeciwieństwo do tradycyjnego EVO, cienkiego i twardego w wykończeniu. Nowe stało się puchate, bardzo miękkie i, jak określa to projektantka, “rozbuchane” w swojej formie. Tak powstała Contessa W., czyli królowa siedziska w kolekcji Paged Alter Ego 2023. Szlachetna, a przy tym prosta i dostojna.

 

Link do filmu z projektantką: https://youtu.be/7UHRZdz9ESk
Link do zdjęć Contessy W.: https://www.alterego.paged.pl/contessaw

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Trwający Festiwal Mozartowski przyciąga tłumy melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy

Artystka zaznacza, że za sprawą Warszawskiej Opery Kameralnej jeszcze przez dwa tygodnie Warszawa będzie rozbrzmiewać Mozartem. Kolejna edycja festiwalu poświęconego temu wybitnemu kompozytorowi zajmuje ważne miejsce w kulturalnym kalendarzu stolicy i przyciąga tłumy melomanów. A przed nimi jeszcze sporo atrakcji. Alicja Węgorzewska szczególnie zaprasza na dwie premiery, jedną skierowaną do młodych odbiorców, drugą – dedykowaną koneserom. Niezwykle ciekawie zapowiada się także nowy sezon artystyczny w WOK-u. Twórcy już pracują nad kolejnymi spektaklami i nagrywają nowe płyty.

Muzyka

Mietek Szcześniak: Gdybym chciał zbudować karierę, tobym ją budował. Nigdy o tym nie myślałem, zawsze po prostu chciałem muzykować

Wokalista zaznacza, że płyta „Brothers”, którą nagrał z czarnoskórym chórem, to efekt jego amerykańskiej przygody. Nie planuje robić kariery za granicą, ale z entuzjazmem przyjął propozycję współpracy z ludźmi, którzy tak jak on kochają śpiewać i muzykować. Krążek utrzymany jest w klimacie starego rhytmnbluesa, gospelu i soulu. Producentem jest H.B. Barnum, który przez trzy dekady był kierownikiem muzycznym Arethy Franklin i produkował albumy Franka Sinatry.

Farmacja

Konieczna większa edukacja na temat dbania o zdrowie i dostępnych leków. To kluczowe dla rozwoju samoleczenia

Osoba o niskim poziomie świadomości zdrowotnej zapłaci ostatecznie za opiekę medyczną trzy razy tyle, ile osoba, która wie na ten temat więcej – wskazuje Jonathan Workman z AESGP. Świadomość to ważny element samoleczenia, czyli samodzielnego dbania o zdrowie i zajmowania się drobnymi dolegliwościami, które pełni coraz istotniejszą funkcję w przeciążonym systemie ochrony zdrowia. Dlatego eksperci wskazują na konieczność prowadzenia szeroko zakrojonych kampanii zdrowotnych, a w działania edukacyjne powinny się włączyć zarówno firmy farmaceutyczne, personel medyczny, jak i rząd.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć