Ćwikła z chrzanem – charakterna nowość WSP Społem

Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” przed zbliżającymi się świętami przygotowała niezwykle smakowitą niespodziankę. W II połowie listopada na rynku zadebiutowała bowiem Ćwikła z chrzanem. Jej receptura oparta została na najlepszych wzorach a inspiracją były tradycyjne, domowe receptury przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jest jednak coś co zdecydowanie wyróżnia ją na tle innych tego typu produktów.
Ćwikła z chrzanem to powszechnie znana i bardzo lubiana, słodko - pikantna sałatka. Od wieków przygotowuje się ją z gotowanych buraków ćwikłowych, utartych z dodatkiem aromatycznego chrzanu, octu, cukru i soli. Dlatego właśnie wyrób powstający w kieleckiej spółdzielni nie zawiera żadnych zbędnych dodatków, kanonicznie bazując na rodzimych zwyczajach kulinarnych i gustach polskich konsumentów. Oprócz „krótkiego” składu warto także zwrócić uwagę na wyjątkowy smak opisywanej nowości. Dzięki wysokiej zawartości korzenia chrzanu (aż 29%) staje się dodatkiem ciekawszym i zdecydowanie bardziej wyrazistym. Słodycz i wykwintny charakter buraczków uzupełnia pikantna „zadziorność” znana (i lubiana) z Chrzanu Luksusowego. Całość dopełnienia jej głęboka, apetyczna barwa. Piękny, buraczkowy kolor sprawia, że na stole prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.
Ćwikła z chrzanem doskonale sprawdzi się nie tylko na wielkanocnym stole. Także i przy okazji Bożego Narodzenia znajdzie szereg kulinarnych zastosowań. Stanowi nieodzowny dodatek do wędlin, pasztetów, mięs no i oczywiście jaj. Można ją podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno – w zależności od indywidualnych preferencji. Domownicy na pewno będą zachwyceni.
W 340 g słoiku znajdziemy buraki ćwikłowe (61%), chrzan (29%), wodę, cukier, ocet spirytusowy i sól. Nie zawiera substancji konserwujących.
Sugerowana cena Ćwikły z chrzanem WSP Społem: 4,83 zł.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.