Cykl rzeźb Jana Musiałowskiego "Struktury Energii" we współpracy z Cosentino
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Żyjemy w epoce, w której na ziemi spotyka się więcej przedmiotów niż kiedykolwiek. Do rzeczy już istniejących dochodzą codziennie tysiące nowych. O wiele mniej niestety znika. Konsumpcjonizm galopującej cywilizacji niesie za sobą także realne problemy z odpadami, powstałymi podczas procesów produkcji. Cosentino, firma znana ze swej świadomości ekologicznej, wraz z ToTuart - największą w Polsce galerią rzeźby i zaproszonym do projektu artystą - rzeźbiarzem Janem Musiałowskim, postanowili zwrócić na ten problem uwagę i odkryć na nowo potencjał odpadów, prezentując rzeźby, powstałe z próbek Silestone. Prace można obejrzeć w warszawskiej Galerii Sztuki ToTuart.
Artyści już dawno przestali stać na uboczu problemów współczesnego świata. Wielu z nich poszukuje nowego języka komunikacji ze swymi odbiorcami i zaczyna interesować się materiałami charakterystycznymi dla szeroko pojętej architektury. Jednocześnie martwi ich konsumpcjonizm i narastający problem odpadów przemysłowych. To właśnie na bazie tych cywilizacyjnych rozterek, powstał koncept wspólnego projektu „Struktury Energii” Cosentino i Galerii Totuart z udziałem Jana Musiałowskiego.
“Współpracę z artystą Janem Musiałowskim rozpoczęliśmy w czerwcu br., podczas premiery nowej kolekcji Silestone Sunlit Days. To pierwsza kolekcja Silestone z certyfikatem neutralności węglowej.” – mówi Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino. - Powstała wtedy idea stworzenia instalacji artystycznej, która nada nowe piękno i nową młodość próbkom odcieni wycofanych z portfolio, a więc tych, które już nie posłużą do tworzenia projektów wnętrz. Jan stworzył wówczas rzeźby prezentowane dziś na wystawie w Galerii TotuArt.”
Głównym założeniem projektu było pokazanie, że nawet najdrobniejsze materiały można wykorzystywać ponownie i tworzyć z nich sztukę. W tym przypadku niepotrzebne próbki wycofywanych z produkcji odcieni powierzchni Silestone stały się idealnym materiałem do tworzenia oryginalnych artystycznych form.
„Jako artysta staram się skupić na dostrzeżeniu niematerialnych kształtów, wyobrażeniu sobie form, jakie energie mogą przedstawiać. W mej twórczości poświęcam się badaniu materiałów, z których tworzę prace. Staram się znaleźć z materią wspólny język, dzięki któremu odkrywam ukryte w niej bodźce. Materiały Cosentino posłużyły mi jako powierzchnia, która jednocześnie tworzy strukturę rzeźby. Koncepcją mozaiki nawiązuję do cennej dla Cosentino filozofii zero-waste. W prezentowanych pracach postawiłem na syntezę i jednolitą gamę barw. Rzeźby swą kompozycją odnoszą się do abstrakcyjnych, organicznych kształtów. Dzięki spękaniom powierzchnia ożywa i migocze, nadając im wyjątkowy charakter” – opowiada o swych dziełach Jan Musiałowski.
Prezentowane obiekty wykonano z dwóch odcieni powierzchni hybrydowych Silestone Cosentino, Carbono Suede i Nymbus. Artysta postanowił przekazać prace na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rzeźby można obejrzeć w należącej do Marka Duchnowskiego Galerii ToTuart, znajdującej się w Centrum Praskim Koneser.``
Więcej na www.cosentino.com
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.