Komunikaty PR

Czar jesiennych inspiracji we wnętrzach

2021-11-04  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Jesień, mimo postępującej dominacji szarości, pokazuje, jak barwy zmieniającej się przyrody mogą stworzyć na jej tle niezwykle malowniczą kompozycję. To także urokliwa inspiracja, jak dzięki drobnym zabiegom odmienić wnętrze przed zimą, nadając mu oryginalności i nowej energii.

W eleganckim salonie zaaranżowanym na bazie ścian w matowej szarości Tikkurila Optiva Nature L498, ozdobionych klasycznymi sztukateriami, dodatki w wysyconych barwach złotej jesieni stworzą silny kolorystyczny akcent wprowadzający ciepło i optymizm. Dekoracyjne poduszki w intensywnych pomarańczach i rudościach świetnie skomponują się z nowoczesnym stolikiem w podobnym odcieniu i grafiką na ścianie oraz zapewnią designerski charakter wykorzystujący zabawę kolorem. Drewniana podłoga i naturalna roślinność będą podkreślać przytulność wnętrza.

Rude odcienie to także świetny pomysł na dodanie koloru utrzymanej w szarościach  sypialni. Kilka dodatków w postaci poduszek, narzuty czy dekoracji doda finezji wnętrzu w industrialnym stylu, tworząc przytulną atmosferę sprzyjającą relaksowi, a jednocześnie wprowadzającą energię i ożywczy kontrast dla ścian w odcieniu 1924 z palety Tikkurila Deco Grey.

Jesienne barwy sprawdzą się również w aranżacji wnętrza w stylu retro. Żółty pluszowy fotel stworzy klimatyczną kompozycję z barkiem z błyszczącego mosiądzu, wybijającą się na tle szarej ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniu H495. Oryginalność zestawienia podkreśli pokaźnych rozmiarów palma doniczkowa. 

Niezwykle urokliwą kompozycję na tle szarych ścian H495 można stworzyć także z wykorzystaniem barw przygasającej jesieni. Ciekawym pomysłem będzie swobodne zestawienie ze sobą zróżnicowanych stylem mebli, nawiązujących kolorystycznie do liści przechodzących od czerwieni do pastelowego brązu. Dodatek ciemnozielonego dywanu i nawiązującego kolorystycznie kilimu nada wnętrzu artystyczny charakter.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć Biuro prasowe
2024-07-06 | 11:00

Prace ociepleniowe latem. Co trzeba wiedzieć

Przeprowadzenie termomodernizacji latem jak planowanie rejsu wymaga sprawdzenia prognozy pogody. Przy coraz łagodniejszych zimach i wydłużonych ciepłych miesiącach w praktyce sezon budowlany
Dom Marcin Giba gościem LEO w Domotece
2024-07-05 | 12:10

Marcin Giba gościem LEO w Domotece

W Centrum Designu Domoteka w Warszawie odbyło się spotkanie z Marcinem Gibą, wybitnym fotografem, wielokrotnie nagradzanym zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Wydarzenie
Dom Soudal wspiera edukację młodych architektów
2024-07-05 | 11:00

Soudal wspiera edukację młodych architektów

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.