Cztery kroki do idealnej garderoby
Przyzwyczajenia a szafa
Zanim zamówimy nową szafę lub garderobę należy wcześniej przeanalizować nasze przyzwyczajenia, ale też styl ubierania. Podstawowa kwestia to ustalenie, ile ubrań wymaga odwieszania na drążkach, a ile możemy przechowywać na półkach. Przejrzyjmy też zawartość wszystkich szafek i szuflad, by przekonać się, ile mamy dodatków. Pogrupujmy je na kategorie: apaszki, buty, torebki, biżuteria, okulary itp. Pomyślmy też chwilę z jakich rozwiązań byliśmy zadowoleni, a które z kolei się nie sprawdziły. Czy lepiej będzie zdecydować się na większą ilość miejsca na drążki czy poświęcić je na półki? Może uchwyt drążka nie znajdował się na odpowiedniej wysokości i potrzebny będzie pantograf, by łatwiej sięgać po rzeczy? A może coś się nie mieściło – odkurzacz, deska do prasowania, przenośna suszarka? Warto o takich rzeczach pomyśleć zawczasu!
Ogranicz i sortuj
Przeorganizowanie garderoby jest też dobrym momentem na mały remanent. Może nie nosimy już wszystkich ubrań? Taki przegląd można zresztą robić cyklicznie, co pół roku. W ten sposób uwolnimy cenną przestrzeń. Niepotrzebnym rzeczom możemy dać drugie życie. Oddajmy je potrzebującym, na przykład w ramach tzw. dzielni. Albo sprzedajmy na platformach vintage. Dla swojej codziennej wygody selekcjonujmy też rzeczy sezonami wiosna-lato i jesień-zima. Te akurat nie noszone można schować na wyższych półkach lub przenieść w inne miejsce.
Sekcja na ubrania
Podczas porannego szykowania się do pracy docenimy prostą zasadę trzymania oddzielnie różnego rodzaju ubrań. Płaszcze, sukienki, spodnie i inne długie rzeczy w jednej sekcji. Krótsze, jak koszule, bluzki i bluzy w kolejnej. To co można składać, jak swetry i koszulki na oddzielnych wysuwanych półkach. Również spodnie i spódnice mogą mieć dla siebie wysuwany wieszak. Właściwe sekcje automatycznie posegregują odzież wedle sposobu przechowywania. Jeśli jesteśmy pedantyczni, to możemy pokusić się o posortowanie ubrań na wieszakach i półkach według koloru. Pomaga to odnaleźć i skompletować strój na konkretną okazję, a nawet dopasować do nastroju, jaki mamy danego dnia.
Patenty na dodatki i buty
Akcesoria i bieliznę zawsze najlepiej jest trzymać osobno. Praktyczna będzie szuflada z indywidualnymi przegródkami na drobniejsze dodatki jak apaszki, paski, a nawet okulary przeciwsłoneczne. Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem jest też specjalny wieszak na torebki, paski lub krawaty, dzięki czemu nie będą się gniotły. W obszernej garderobie można również pomysłowo wyeksponować biżuterię. Wykorzystajmy małe przeszkolone gablotki. Od razu widzimy co jest w środku i łatwo po to sięgnąć. Do butów Raumplus poleca skośne półki z obrzeżami – świetnie je eksponują i pomagają utrzymać wnętrze mebla w czystości.
Porządek niewątpliwie pomaga nam na co dzień. Ale ma też aspekt wizualny, szczególnie teraz, gdy popularność zdobyły garderoby i szafy witryny. Odpowiednio skonfigurowane to gwarancja tego, że będą cieszyć również oko, które od razu dostrzeże tam poszukiwaną część ubioru. https://www.instagram.com/raumplus_polska_official/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.