Komunikaty PR

Cztery łapy w czystym domu

2023-02-17  |  01:00
Biuro prasowe

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. To dobry moment, by zebrać garść informacji o tym, jak cieszyć się towarzystwem czworonogów w domu, bez troski o to, że coś zniszczą. Opowiadają o tym eksperci podłóg laminowanych i winylowych Quick-Step oraz instruktorka szkolenia psów.

Według statystyk, jesteśmy liderem Europy w liczbie psów i kotów mieszkających z nami pod jednym dachem. Tych pierwszych jest 7,6 mln, a drugich – 6,4 mln. To pokazuje, jak ważne są dla nas relacje ze zwierzętami. By się nimi cieszyć, warto czworonogom zapewnić bezpieczną przestrzeń, a sobie – spokój przed śladami ich pazurów.

Zacznijmy od podłogi

Podłoga, która przetrwa niemal wszystko to panele winylowe. Jest przy tym ciepła w odbiorze, więc przyjemna. To ważne szczególnie dla kotów, które nie lubią chłodnych materiałów. - Podłogi winylowe są niezwykle odporne na zadrapania i plamy – mówi Łukasz Koszczyc z Quick-Step. - Właściwa jest dla nich również redukcja dźwięku, obniżającego hałas biegających po domu czterech łap – dodaje. Z zadrapaniami i plamami radzą sobie również bardzo dobrze podłogi laminowane. Oba rodzaje są przy tym antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają kurzu i zwierzęcej sierści, a przy tym niezwykle łatwo utrzymać je w czystości.

Schowajmy kable
Naszym zadaniem jest też ochronić swojego pupila przed czyhającymi na nie niebezpieczeństwami. Wśród nich największym są wijące się na podłodze kable, na których kot czy pies mogą zechcieć wyładować swoją energię. Skutecznym sposobem jest kupno maskownic, czyli listew ochronnych. Dostępne są również tzw. peszle: plastikowe rurki, przez które łatwo przechodzi każdy kabel. Dla dodatkowego zabezpieczenia można je posmarować nieprzyjemnymi dla psów i kotów smakami i zapachami. Całkiem nieszkodliwymi, ale odstraszającymi!

Jak zabezpieczyć meble?

Drapak nie zawsze wystarczy kotu do stępienia pazurów, dlatego warto pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć przed nimi meble. A mruczki uwielbiają szczególnie te tapicerowane, na których nie tylko leniuchują, ale i próbują swoich sił. - Najprostszym sposobem na kocie czy psie pazury jest w tym przypadku… cytrynowy zapach – mówi Maria Jakubowska, instruktorka szkolenia psów i właścicielka hotelu dla czworonogów – Dog Inn. - Nasz ludzki nos traktuje go najczęściej jako przyjemny, tymczasem dla czworonogów jest – po prostu – okropny. Kilka kropel olejku cytrusowego co kilka godzin nanoszonego na tapicerowane meble powinien zakończyć problem – dodaje.

A co z drzwiami?

- Drzwi najczęściej padają ofiarą psich pazurów. Wynika to z ich towarzyskich potrzeb i obaw, że kiedy właściciel wychodzi to nie wiadomo czy wróci – mówi Maria Jakubowska. - Przy bardzo często występującym przeświadczeniu psów, że zostały porzucone, najlepiej próbować odwracać ich uwagę - dodaje. Sprawdzą się rozmaite zabawki, np. kongi, wewnątrz których znajduje się smakołyk. Jego zapach przyciąga psa, który tym samym zaczyna bawić się nimi, by dostać się do środka. Nawet jednak jeśli zajmie to psu sporo czasu, nasze drzwi nadal nie są bezpieczne. Co możemy zrobić? Kupić specjalną osłonę – folię ochronną, praktycznie niewidoczną dla oczu, a dobrze zabezpieczającą przed uszkodzeniami. Warto ją również wykorzystać na meblach i drewnianych nóżkach krzeseł czy stołu, szczególnie, gdy mamy szczeniaka, który z pewnością zechce wypróbować na nich swoje ostre kły.

Towarzystwo kota czy psa kojarzą nam się zwykle z miłymi chwilami wygłupów i pieszczot. Żeby były tylko takie, wystarczy tych kilka elementów, które zabezpieczą obie strony.

Więcej informacji o podłogach Quick-Step: www.quick-step.com.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.

Gwiazdy

Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało

Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.

Ochrona środowiska

Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić

Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.